Wzmacniacze audio klasy D serii Infineon MERUS, opracowane by tworzyć lepiej brzmiące produkty audio - WZMACNIACZE - SYSTEM AUDIO - AUDIO - WZMACNIACZ SYGNAŁU - INFINEON - MERUS - SOUNDBAR
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Wzmacniacze audio klasy D serii Infineon MERUS, opracowane by tworzyć lepiej brzmiące produkty audio
drukuj stronę
poleć znajomemu

Wzmacniacze audio klasy D serii Infineon MERUS, opracowane by tworzyć lepiej brzmiące produkty audio

Wzmacniacze audio klasy D serii Infineon MERUS, opracowane by tworzyć lepiej brzmiące produkty audio
fot. Infineon MERUS™

Technologia wielopoziomowego przełączania prowadzi do bardziej chłodnych, mniejszych i lżejszych wzmacniaczy

Farnell, Dystrybutor Rozwiązań Rozwojowych, ogłosił wprowadzenie do sprzedaży wzmacniaczy audio klasy D, należących do serii MERUS™  firmy Infineon. Zastosowano w nich pionierską technologię wielopoziomowego przełączania, co pozwoliło poprawić parametry układów i zmniejszyć straty mocy podczas działania systemów audio. Usprawniona konstrukcja, opracowana przez firmę Infineon oraz ulepszone standardy produkcji skutkują uzyskaniem niezwykłej niezawodności i stabilności pracy podzespołów przez cały czas życia produktu. Nowa rodzina cechuje się też zwiększoną sprawnością energetyczną, mniejszymi rozmiarami i masą, lepszą odpornością na interferencje elektromagnetyczne oraz mniejszym kosztem sumarycznym, w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań, dostępnych obecnie na rynku. 

Inżynierowie elektronicy mogą wykorzystać układy audio wzmacniaczy klasy D serii MERUS™ w szeregu różnych aplikacji, takich jak głośniki zasilane z baterii lub akumulatorów, inne bezprzewodowe głośniki, soundbary, wielopokojowe systemy audio oraz systemy kina domowego. Do rodziny układów MERUS™ zaliczają się w pełni zintegrowane, monolityczne wzmacniacze audio w postaci układów scalonych, wieloukładowe moduły wzmacniaczy audio oraz osobne układy sterowania wzmacniaczami i MOSFET-y mocy, które można stosować w rozwiązaniach skalowalnych i dopasowanych do nawet najbardziej wymagających aplikacji.

Wśród nowych produktów, oferowanych teraz w sklepie Farnell można znaleźć:

  • Układy MA12040P (zasilane napięciem z zakresu 4…18 V) i MA12070P (dla napięć 4…26 V), przeznaczone do głośników zasilanych bateryjnie, głośników bezprzewodowych, soundbarów i systemów domowego audio. Oba układy mają zaimplementowane wbudowane mechanizmy zarządzania mocą, pracujące pod kontrolą algorytmu, który dynamicznie dostosowuje częstotliwość kluczowania i modulację tak, by zminimalizować straty mocy i emitowane promieniowanie elektromagnetyczne przy aktualnie potrzebnej mocy na wyjściu. Zintegrowane przetwornice analogowo-cyfrowe pozwalają na przyjmowanie sygnału cyfrowego poprzez interfejs I2S. Omawiane wzmacniacze mogą pracować z sygnałami o częstotliwości od 44,1 kHz do 192 kHz oraz mają zabezpieczenia przed prądami stałymi, zwarciami, nadmierną temperaturą i zbyt niskim napięciem. Dodatkowo elastycznie dobierane profile mocy pozwalają użytkownikowi wykorzystać technologię przełączania wielopoziomowego tak, by zminimalizować straty mocy lub uzyskać jak najlepszą jakość sygnału audio. Warto wspomnieć, że w ofercie znajdują się też układy bliźniacze, ale przygotowane pod kątem sygnałów analogowych na wejściu, oznaczone jako MA12040 i MA12070.
  • Zestaw EVAL_AUDIO_MA12070P to prosta w użyciu platforma do testowania opisanych powyżej, wysoce wydajnych cyfrowych wzmacniaczy audio 2×80 W klasy D, opracowanych w technologii MERUS™ (model MA12070P). Układy te zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o wysoce wydajnych aplikacjach audio, pozbawionych radiatorów i filtrów. Świetnie nadają się do takich zastosowań jak systemy audio sterowane głosem oraz profesjonalne systemy audio, w których niezwykle ważne jest maksymalne poszerzenie zakresu dynamicznego i uzyskanie najlepszej jakości dźwięku, przy jednoczesnym zminimalizowaniu strat mocy i emitowanego ciepła.

Lee Turner, Global Head of Semiconductors and Single Board Computing w Farnell powiedział: „Infineon jest znany ze swoich pionierskich rozwiązań dla aplikacji audio. Są one tworzone z użyciem opatentowanych rozwiązań architektonicznych, własnościowych algorytmów, zaawansowanych technologii produkcji oraz kompleksowym badaniom i testom. Wzmacniacze serii MERUS™, obecnie dostępne już w sklepie Farnell, pozwalają nabywcom na uzyskanie niezrównanych wrażeń w odniesieniu do dźwięku. Zostały zaprojektowane tak, by zmaksymalizować sprawność, przy jednoczesnym zapewnieniu najlepszych w swojej klasie parametrów audio, możliwych do uzyskania dzięki podzespołom o optymalnie dobranych rozmiarach, takich które będą pasować inżynierom-projektantom zarówno do rozwiązań konsumenckich, jak i profesjonalnych.”

„Dzięki niedawnym innowacjom technologicznym, takim jak wielopoziomowe wzmacniacze klasy D, które zostały zaprojektowane specjalnie po to, by uzyskać lepszą jakość audio i wyższą sprawność dla sygnałów muzycznych, projektanci mogą tworzyć dla swoich klientów lepsze rozwiązania niż kiedykolwiek wcześniej. Niezmiernie się cieszymy ze wsparcia Farnella w poszerzaniu wiedzy i dystrybucji naszych gotowych na przyszłość układów scalonych audio, wykonanych w technologii MERUS™” – zaznaczył Jens Tybo Jensen, Head of Class D Audio w firmie Infineon Technologies.

Rodzina rozwiązań wzmacniaczy audio klasy D firmy Infineon, wykonana w technologii MERUS™, jest dostępna do nabycia w sklepie Farnell w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, w sklepie Newark w Ameryce Północnej i w serwisie element14 w Azji i krajach Pacyfiku.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl