element14 ogłasza ukończenie pierwszej edycji programu szkoleniowego Path to Programmable - FPGA - KONKURS TECHNOLOGICZNY - FARNELL ELEMENT14 - XILINX - AVNET
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności element14 ogłasza ukończenie pierwszej edycji programu szkoleniowego Path to Programmable
drukuj stronę
poleć znajomemu

element14 ogłasza ukończenie pierwszej edycji programu szkoleniowego Path to Programmable

element14 ogłasza ukończenie pierwszej edycji programu szkoleniowego Path to Programmable
fot. element14

Program ma na celu popularyzację technologii układów programowalnych w projektach sprzętu elektronicznego 

Internetowa społeczność inżynierska element14.com ogłosiła pomyślne ukończenie kursu dla inżynierów, zatytułowanego „Path to Programmable”. Program ten został zasponsorowany przez firmy Avnet, Inc. oraz Xilinx, Inc. i opracowany by spopularyzować wykorzystanie układów programowalnych w projektach urządzeń elektronicznych.

W szkoleniu wzięło udział pięciu członków społeczności. Zostali oni przeszkoleni z technologii FPGA/SoC, dzięki czemu byli w stanie szybciej zrozumieć na czym polegają te technologie, poznać powiązane z nimi narzędzia deweloperskie oraz nauczyć się procesu projektowego dla takich układów. Układy FPGA i SoC to kluczowe elementy, pozwalające na tworzenie inteligentnych, połączonych ze sobą systemów, na potrzeby szerokiego zakresu różnorodnych, nowoczesnych aplikacji, począwszy od zastosowań w aeronautyce i wojskowości, przez motoryzację, centra danych, wysoce wydajne systemy obliczeniowe, przemysłowy Internet Rzeczy i medycynę, a kończąc na systemach komunikacji komórkowej 5G.

Inżynierowie biorący udział w programie otrzymali wsparcie mentorskie od ekspertów ze społeczności element14 oraz z zespołów inżynierskich firm Xilinx i Avnet. W ramach pomocy dostarczono im materiały edukacyjne z serii „element14 Essentials” na temat programowalnych obwodów logicznych i FPGA. Przekazano im także płytki deweloperskie Avnet Minized, na których znajduje się jednordzeniowy układ Zynq 7Z007S, a które przeznaczone są dla osób rozpoczynających projektowanie z użyciem układów Zynq SoC. Na koniec programu inżynierowie budowali swoje własne projekty, korzystając z umiejętności, jakie nabyli w trakcie szkolenia.

Dianne Kibbey, Global Head of Community and Social Media w społeczności element14 powiedziała: „Popularyzacja wykorzystania obwodów programowalnych, takich jak np. układy FPGA w dronach, sieciach bezprzewodowych, centrach danych, Internecie Rzeczy i w zaawansowanych systemach wspomagania kierowcy, czynią to szkolenie nie tylko bardzo aktualnym, ale też niezwykle ważnym, jeśli wziąć pod uwagę konieczność wykształcenia kolejnego pokolenia inżynierów. Ten nowy program, opracowany z myślą o społeczności element14, daje naszym członkom świetne okazje do rozwoju zawodowego i szybszego nauczenia się projektowania sprzętu sterowanego układami FPGA czy SoC.”

 – Planujemy przyjęcie kolejnych inżynierów do programu, mając nadzieję że pomożemy coraz większej liczbie inżynierów zrozumieć, jak proste może być wykorzystywanie układów FPGA – dodała Dianne.

 – Śledzenie postępów uczestników było dla mnie bardzo ekscytujące. Cieszę się, że mogłem obserwować, jak nowa grupa użytkowników uczy się technologii Xilinxa. Zainteresowanie układami FPGA rośnie w tempie wykładniczym i jesteśmy dumni z tego, że możemy współpracować z taką społecznością jak element14, by docierać z materiałami edukacyjnymi na temat układów programowalnych, takich jak układy SoC Zynq-7000 do większej liczby osób niż kiedykolwiek wcześniej – powiedział Jayson Bethurem, menedżer produktu z firmy Xilinx. 

Społeczność element14 to pierwsza społeczność, stworzona specjalnie dla inżynierów. Obecnie liczy ponad 650000 członków, na których składają się twórcy, inżynierowie oraz przedsiębiorcy.

Kurs „Path to Programmable” został opracowany po otrzymaniu sugestii od członków społeczności, a jego celem było pomóc inżynierom w szybkim zrozumieniu i przyjęciu technologii układów programowalnych oraz wyeliminowanie wszelkich mitów na temat trudności w pracy z tego typu podzespołami.

Układy firmy Xilinx można nabyć w sklepie Newark w Ameryce Północnej, w sklepie Farnell w Europie oraz w serwisie element14 w Azji i krajach Pacyfiku.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl