Społeczność element14 i Hackster rozpoczynają wyzwanie projektowe, aby wspomóc organizację Little Free Library - PROJEKTOWANIE SYSTEMÓW WBUDOWANYCH - KONKURS TECHNOLOGICZNY - PROJEKTOWANIE IOT - AVNET - PROJEKTOWANIE ELEKTRONIKI - ELEMENT14 - HACKSTER - LITTLE FREE LIBRARY
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Społeczność element14 i Hackster rozpoczynają wyzwanie projektowe, aby wspomóc organizację Little Free Library
drukuj stronę
poleć znajomemu

Społeczność element14 i Hackster rozpoczynają wyzwanie projektowe, aby wspomóc organizację Little Free Library

Społeczność element14 i Hackster rozpoczynają wyzwanie projektowe, aby wspomóc organizację Little Free Library

Uczestnicy są zachęcani, aby do sąsiedzkiej wymiany książek wprowadzić doświadczenie STEM/STEAM 

element14 i Hackster, dwie społeczności Avnet, ogłosiły rozpoczęcie wyzwania „Little Free STEM Library Design Challenge”, zachęcając swoje społeczności twórców, projektantów i inżynierów do zorganizowania, zbudowania lub ulepszenia lokalnej biblioteczki Little Free Library, wprowadzając do niej pozycje poświęcone naukom ścisłym i technicznym oraz sztuce (STEM/STEAM — nauka, technologia, inżynieria, sztuka, matematyka).

Celem tego wyzwania jest zachęcenie 3 milionów członków społeczności element14 i Hackster do promocji nauk ścisłych i technicznych oraz sztuki (STEM/STEAM) i ulepszenia biblioteczki Little Free Library w swojej okolicy, promując znaczenie edukacji STEM/STEAM. Uczestnicy mogą blogować o swoich projektach na witrynach internetowych społeczności element14 lub Hackster, aby inni członkowie społeczności internetowych mogli czerpać z ich doświadczeń i szerzyć swoją kreatywność.

„Biblioteczki Little Free Library to ważny sposób na dzielenie się miłością do książek i czytania z lokalnymi społecznościami, ale generalnie nie są one skoncentrowane na tematyce STEM/STEAM” — powiedziała Dianne Kibbey, Global Head of Community and Social Media w społeczności element14. „Dzięki temu wyzwaniu projektowemu zachęcamy naszych członków, aby ich lokalne miejsca wymiany książek odzwierciedlały znaczenie edukacji STEM/STEAM, promowały czytanie, jak i szerzyły ekscytację z tworzenia czegoś nowego przy użyciu umiejętności STEM”.

Wyzwanie projektowe to świetny sposób na kreatywne budowanie lub ulepszanie tego, co już jest doskonałą usługą społeczną. Potencjalne projekty mogą obejmować:

  • Stworzenie sposobu na odtwarzanie utworu muzycznego za każdym razem, gdy otwierają się drzwi do biblioteczki Little Free Library.
  • Zbudowanie systemu oświetlenia zasilanego energią słoneczną, które oświetli w nocy biblioteczkę Little Free Library.
  • Zamontowanie ekranu dotykowego w biblioteczce Little Free Library, który będzie wymagał od użytkowników odpowiedzi na zabawne pytania lub zagadki przed uzyskaniem dostępu do książek.

„Wyzwanie »Little Free STEM Library Design Challenge« jest dla nas naprawdę ekscytujące. Dzięki niemu możemy stworzyć globalnym innowatorom możliwość ponownego wyobrażenia sobie biblioteczek Little Free Library jako urzekającego centrum zasobów STEM/STEAM” — powiedziała Jessica Tangeman, dyrektor generalna Hackster. „Hackster ma nadzieję zwiększyć zainteresowanie edukacją STEM/STEAM, zapraszając programistów do przeprojektowania tradycyjnego punktu dostępu do literatury w zabawną, przystępną reprezentację edukacji naukowo-technicznej w ich lokalnej społeczności. Wspólnie rozpalmy pasję do nauki i pokażmy niesamowitą kreatywność, która jest elementem wspólnym zarówno literatury, jak i edukacji STEM/STEAM”.

Pięciu najlepszych uczestników, grup lub społeczności z najbardziej innowacyjnymi biblioteczkami Little Free Library otrzyma po 20 urządzeń Micro:bit i pakiet książek Maker Shed. Ponadto zwycięzcy otrzymają nagrodę za swoje wysiłki na rzecz promowania STEM/STEAM w swojej społeczności w postaci karty podarunkowej Rybbon o wartości 100 dolarów amerykańskich. Zbuduj, zorganizuj lub zmodernizuj istniejącą biblioteczkę Little Free Library i daj sobie szansę na wygraną.

Wyzwanie „Little Free STEM Library Design Challenge” trwa do 15 września 2023 roku. Zwycięzcy zostaną wyłonieni do końca września 2023 roku.

To wyzwanie projektowe zostało stworzone we współpracy z Avnet Cares. Od marca 2022 r. Avnet (z siedzibą w Phoenix, Arizona, USA) współpracuje z Literary Society of the Southwest oraz Rural Activation Innovation Network, Southwest Human Development i bibliotekami publicznymi w całej Arizonie, aby stworzyć ponad 1000 tematycznych zestawów STEM/STEAM dla obszarów wiejskich. Dostarczanie treści naukowych w celu promowania edukacji i świadomości STEM/STEAM jest jedną z podstawowych misji Avnet Cares.

Aby dowiedzieć się więcej o społecznościach element14 i Hackster oraz wyzwaniu „Little Free STEM Library Design Challenge”, odwiedź stronę http://community.element14.com/STEMLittleLibrary.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl