Eaton produkuje swój miliardowy wyłącznik nadprądowy (MCB) - niezmiennie, w tej samej fabryce - HISTORIA - EATON - WYŁĄCZNIKI NADPRĄDOWE - MCB
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Eaton produkuje swój miliardowy wyłącznik nadprądowy (MCB) - niezmiennie, w tej samej fabryce
drukuj stronę
poleć znajomemu

Eaton produkuje swój miliardowy wyłącznik nadprądowy (MCB) - niezmiennie, w tej samej fabryce

Eaton produkuje swój miliardowy wyłącznik nadprądowy (MCB) - niezmiennie, w tej samej fabryce
fot. Eaton

W 2018 roku firma Eaton świętowała historyczne wydarzenie, ponieważ ilość wyprodukowanych wyłączników nadprądowych (MCB) w zakładzie produkcyjnym Eaton w Schrems w Austrii przekroczyła próg miliarda.

Wyłącznik nadprądowy (MCB) można znaleźć praktycznie w każdym domu i wszędzie tam, gdzie wykorzystywana jest energia elektryczna. Ich nazwa oraz niewielkie rozmiary nie oddają ich prawdziwej skuteczności, ponieważ te urządzenia chronią nas i nasze domy przed zwarciami, przeciążeniami i spowodowanymi przez nie niszczycielskimi pożarami, które mogą wystąpić w instalacji elektrycznej.

Szacuje się, że produkty firmy Eaton mogą być obecnie stosowane w 100 milionach gospodarstw domowych, a nasza organizacja jest jednym z wiodących producentów wyłączników nadprądowych (MCB) na świecie. Nasza technologia wnosi istotny wkład w zmniejszenie zagrożenia pożarami elektrycznymi, które w samej Unii Europejskiej powodują straty materialne w wysokości około 6,25 miliarda euro rocznie, a także skutkują około tysiącem ofiar, często śmiertelnych, którym można by zapobiec  czytamy w komunikacie firmy Eaton.

Technologia produkcji wyłączników nadprądowych (MCB) firmy Eaton przeszła długą drogę

Współczesna wersja wyłącznika nadprądowego (MCB) w branży, na której opiera się obecny model, została opracowana w Austrii na początku lat 60-tych, przez zespół pod kierownictwem profesora Gottfrieda Biegelmeiera. Jako prawdziwy prekursor technologii, osobiście sprawdzał on skuteczność i bezpieczeństwo urządzeń, testując je na własnym ciele (jak pokazano na załączonych fotografiach - a w 1964 roku urządzenia były już gotowe do produkcji seryjnej).

Współczesna wersja wyłącznika nadprądowego (MCB), na której opiera się obecny model, została opracowana w Austrii na początku lat 60-tych

Od samego początku nasze MCB były produkowane w zakładzie w Schrems, któremu przez lata udało się utrzymać swoją pozycję centrum doskonałości i innowacji nawet w obliczu silnej konkurencji. O wysokiej jakości badań i rozwoju prowadzonych w zakładzie w Schrems pod kierunkiem profesora Biegelmeiera świadczy fakt, że pierwotna konstrukcja urządzenia jest podstawą naszego obecnego produktu, który od ponad 50-ciu lat ratuje ludzkie życie.

Źródło: Eaton

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (2)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Gość
0,03 A (działanie róznicówki) a taki najmniejszy z popularnych B6 (bezp. nadprądowy) stosowany w instalcjach domowych. Good Luck Profesor.
No avatar
Gość
Prof. Biegelmeier testował na sobie wyłączniki różniocowoprądowe a nie wyłączniki nadprądowe !!
Eaton Electric Sp. z o.o.
ul. Galaktyczna 30, Gdańsk
tel.  (0-58) 554 79 00, 10
fax.  (0-58) 554 79 09, 19
www.moeller.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl