Energetycy TAURONA walczą ze skutkami huraganowego wiatru - AWARIE SIECI - SKUTKI AWARII - POGOTOWIE ENERGETYCZNE - TAURON DYSTRYBUCJA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Energetycy TAURONA walczą ze skutkami huraganowego wiatru
drukuj stronę
poleć znajomemu

Energetycy TAURONA walczą ze skutkami huraganowego wiatru

Energetycy TAURONA walczą ze skutkami huraganowego wiatru

Silny wiatr, który od niedzielnego wieczoru występował na południu Polski, połączony z intensywnymi opadami deszczu, spowodował łamanie się drzew, które przewracając się uszkadzały linie, słupy i stacje energetyczne. TAURON Dystrybucja zanotował setki awarii: wyłączonych jest blisko 500 stacji transformatorowych i 11 linii wysokiego napięcia.

Dotychczas spółka zarejestrowała ponad 2,5 tys. zgłoszeń dotyczących uszkodzeń linii niskiego napięcia i liczba ta rośnie. W wielu miejscach na liniach energetycznych leżą drzewa.

Najcięższa sytuacja jest w województwie śląskim i małopolskim, gdzie w niedzielę w nocy i w poniedziałek rano wiało i padało najintensywniej. Szczególnie wiatr dał się we znaki mieszkańcom powiatów nowosądeckiego, myślenickiego, limanowskiego, tarnowskiego, zawierciańskiego i będzińskiego. To tam energetycy mają najwięcej pracy. Setki łamiących się drzew zrywało przewody energetyczne, łamało konstrukcje energetyczne i słupy oraz uszkodziło ich elementy.

Do usuwania awarii TAURON zmobilizował wszystkie dostępne brygady. W pierwszej kolejności zabezpieczane są przede wszystkim zgłoszenia o charakterze zagrożenia dla zdrowia i życia ludzkiego, czyli np. zerwane przewody w okolicach domostw czy skrzyżowań z drogami i ulicami. Trwają także obchody i lokalizowanie kolejnych miejsc awarii, które spowodował wiejący wiatr.

Do usuwania awarii TAURON zmobilizował wszystkie dostępne brygady

Energetycy usuwanie awarii zawsze zaczynają od przywrócenia funkcjonowania linii wysokiego napięcia, potem prace są kontynuowane na liniach średnich napięć, a następnie usuwane są awarie na liniach niskiego napięcia. W ten sposób maksymalizuje się liczbę klientów, którym przywracane jest zasilanie.

W poniedziałek o godzinie 9.00 na terenie dystrybucyjnym TAURONA bez zasilania pozostaje ok 30 tys. klientów. Najtrudniejsza jest sytuacja w województwie małopolskim i śląskim, gdzie bez zasilania pozostaje odpowiednio 16 tys. i 12 tys. odbiorców. W kulminacyjnym momencie na południu Polski zasilanie nie docierało do blisko 100 tys. gospodarstw domowych. Było to około 4.00 rano. W ciągu ostatnich 5 godzin energetycy przywrócili zasilanie do 70 tys. odbiorców.

Na stronie http://bit.ly/_WyszukiwarkaAwarii znajduje się wyszukiwarka awarii wraz z prognozowanym czasem ich usunięcia. Jeśli na liście nie ma poszukiwanego adresu, proszę skorzystać z formularza na stronie http://bit.ly/_ZglosAwarie i przesłać nam informację o awarii.

Aktualizacja 24.09.2018: TAURON przywrócił zasilanie u ponad 95% klientów

Pogotowie energetyczne Tauron

Energetycy TAURON Dystrybucji od kilkunastu godzin nieprzerwanie pracują nad przywróceniem energii elektrycznej dla klientów południowej Polski. Od nocy z niedzieli na poniedziałek spółka zarejestrowała ponad 5000 zgłoszeń dotyczących uszkodzeń linii niskiego napięcia. Awarie nadal usuwa ponad 900 energetyków.

W wyniku działania niszczycielskiej siły wiatru zostało uszkodzonych 41 słupów energetycznych, setki zerwanych przewodów, wyłączonych ponad 1700 stacji transformatorowych. W kulminacyjnym momencie bez zasilania było ponad 100 tys. klientów spółki. Dotychczas energetycy przywrócili prąd do ponad 95 tys. gospodarstw domowych.

TAURON zmobilizował wszystkie siły do walki z żywiołem, zarówno brygady własne, jak i firm zewnętrznych. W terenie nieprzerwanie awarie usuwa blisko 900 osób. Do usuwania uszkodzeń skierowano ok 480 pojazdów koniecznych do odbudowy infrastruktury, w tym sprzęt specjalistyczny w postaci koparek, dźwigów i podnośników. Utrzymujące się niekorzystne warunki atmosferyczne, opady deszczu, silny wiatr z miejscowymi bardzo mocnymi podmuchami, utrudniają prace przy usuwaniu awarii.

Na godzinę 16.00 na terenie województwa śląskiego i małopolskiego bez zasilania pozostaje jeszcze odpowiednio 3,1 i 1,2 tys. odbiorców.

Energetycy przewidują, że odbudowa niektórych linii energetycznych może potrwać do późnych godzin wieczornych, natomiast uszkodzenia na niskim napięciu będą jeszcze usuwane we wtorek.

Aktualizacja 25.09.2018: Przywrócenie zasilania u 99% klientów

Przywrócenie zasilania u 99% klientów

Energetycy TAURON Dystrybucja zakończyli usuwanie awarii na liniach wysokiego i średniego napięcia spowodowanych huraganowym wiatrem. Prace trwają jeszcze na sieci niskiego napięcia, gdzie kilkaset gospodarstw domowych pozostaje bez prądu. Od niedzielnego wieczoru energetycy zanotowali ponad 5 tys. zgłoszeń dotyczących awarii energetycznych.

Żywioł łamał drzewa, które niszczyły słupy i linie energetyczne. Największe zniszczenia dotknęły mieszkańców Śląską i Małopolski, gdzie zostało uszkodzonych 41 słupów energetycznych, setki zerwanych przewodów, wyłączonych ponad 1700 stacji transformatorowych. W kulminacyjnym momencie bez zasilania było ponad 100 tys. klientów spółki.

We wtorek energetycy będą usuwali ostatnie awarie w okolicach Tarnowa, Nowego Sącza, Limanowej, Kęt i Wadowic, gdzie jeszcze w sumie kilkaset gospodarstw domowych pozostaje bez prądu. Prace potrwają do popołudnia.

Pełna mobilizacja ludzi i sprzętu spowodowała, że w ciągu pierwszych 12 godzin po wystąpieniu huraganowego wiatru, energia elektryczna została przywrócona do 90 tys. gospodarstw domowych. W terenie awarie usuwało blisko 900 osób. Do usuwania uszkodzeń skierowano ok 480 pojazdów koniecznych do odbudowy infrastruktury, w tym sprzęt specjalistyczny w postaci koparek, dźwigów i podnośników. Utrzymujące się w poniedziałek niekorzystne warunki atmosferyczne, opady deszczu, silny wiatr z miejscowymi bardzo mocnymi podmuchami, dodatkowo utrudniały prace przy usuwaniu awarii.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl