Śmiertelny wypadek podczas prac elektromonterów w Lubuskiem - ENERGETYKA - AWARIE SIECI - ELEKTROENERGETYKA - ENEA OPERATOR - ŚMIERTELNE WYPADKI
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Śmiertelny wypadek podczas prac elektromonterów w Lubuskiem
drukuj stronę
poleć znajomemu

Śmiertelny wypadek podczas prac elektromonterów w Lubuskiem

Śmiertelny wypadek podczas prac elektromonterów w Lubuskiem

54-letni elektromonter zmarł na skutek porażenia prądem, a 51-letni trafił do szpitala. Do wypadku doszło w poniedziałek w podgorzowskich Wojcieszycach podczas prac przy sieci energetycznej – poinformował rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji z Gorzowa Wielkopolskiego.

Ofiarą i poszkodowanym są pracownicy Enea Operator – potwierdziła Danuta Tabaka, rzecznik spółki.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek koło godz. 10:20. Dwaj pracownicy firmy Enea usuwali skutki weekendowej wichury, która przeszła nad regionem lubuskim i zerwała wiele linii energetycznych pozbawiając zasilania tysiące mieszkańców. W pewnej chwili doszło do porażenia prądem obu pracowników. 

W akcji ratowniczej brała udział m.in. ekipa śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mimo długiej reanimacji nie udało się uratować porażonego prądem mężczyzny. Drugi z poszkodowanych został zabrany do szpitala.

 – Pomimo reanimacji nie udało się uratować życia 54-letniego mężczyzny, który został porażony prądem. Mężczyzna zmarł. W całym zdarzeniu został poszkodowany również drugi pracownik energetyki. Został przetransportowany do szpitala w Gorzowie. Na miejscu będzie pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratora – mówi w rozmowie z portalem gorzowianin.com Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Okoliczności wypadku zbada Państwowa Inspekcja Pracy. Na miejscu tragedii pracuje jeszcze policyjna grupa-dochodzeniowo śledcza wraz z prokuratorem. Została zarządzona sekcja zwłok ofiary. Postępowanie wyjaśniające przyczyny tragedii ma nadzorować Prokuratura Rejonowa w Gorzowie.

Źródło: PAP/gorzowianin.com 

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl