Śmiertelny wypadek podczas prac elektromonterów w Lubuskiem - ENERGETYKA - AWARIE SIECI - ELEKTROENERGETYKA - ENEA OPERATOR - ŚMIERTELNE WYPADKI
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Śmiertelny wypadek podczas prac elektromonterów w Lubuskiem
drukuj stronę
poleć znajomemu

Śmiertelny wypadek podczas prac elektromonterów w Lubuskiem

Śmiertelny wypadek podczas prac elektromonterów w Lubuskiem

54-letni elektromonter zmarł na skutek porażenia prądem, a 51-letni trafił do szpitala. Do wypadku doszło w poniedziałek w podgorzowskich Wojcieszycach podczas prac przy sieci energetycznej – poinformował rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji z Gorzowa Wielkopolskiego.

Ofiarą i poszkodowanym są pracownicy Enea Operator – potwierdziła Danuta Tabaka, rzecznik spółki.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek koło godz. 10:20. Dwaj pracownicy firmy Enea usuwali skutki weekendowej wichury, która przeszła nad regionem lubuskim i zerwała wiele linii energetycznych pozbawiając zasilania tysiące mieszkańców. W pewnej chwili doszło do porażenia prądem obu pracowników. 

W akcji ratowniczej brała udział m.in. ekipa śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mimo długiej reanimacji nie udało się uratować porażonego prądem mężczyzny. Drugi z poszkodowanych został zabrany do szpitala.

 – Pomimo reanimacji nie udało się uratować życia 54-letniego mężczyzny, który został porażony prądem. Mężczyzna zmarł. W całym zdarzeniu został poszkodowany również drugi pracownik energetyki. Został przetransportowany do szpitala w Gorzowie. Na miejscu będzie pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratora – mówi w rozmowie z portalem gorzowianin.com Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Okoliczności wypadku zbada Państwowa Inspekcja Pracy. Na miejscu tragedii pracuje jeszcze policyjna grupa-dochodzeniowo śledcza wraz z prokuratorem. Została zarządzona sekcja zwłok ofiary. Postępowanie wyjaśniające przyczyny tragedii ma nadzorować Prokuratura Rejonowa w Gorzowie.

Źródło: PAP/gorzowianin.com 

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl