RS Components współpracuje z 3M, aby wspierać firmy w przygotowaniu się do wdrożenia nowych przepisów o środkach ochrony indywidualnej - SŁUCHAWKI - 3M - BHP - RS COMPONENTS - ŚRODKI OCHRONY INDYWIDUALNEJ - OCHRONA SŁUCHU
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności RS Components współpracuje z 3M, aby wspierać firmy w przygotowaniu się do wdrożenia nowych przepisów o środkach ochrony indywidualnej
drukuj stronę
poleć znajomemu

RS Components współpracuje z 3M, aby wspierać firmy w przygotowaniu się do wdrożenia nowych przepisów o środkach ochrony indywidualnej

RS Components współpracuje z 3M, aby wspierać firmy w przygotowaniu się do wdrożenia nowych przepisów o środkach ochrony indywidualnej
fot. RS

Nowe rozporządzenie o ŚOI przewiduje zmiany w kluczowych obszarach ochrony słuchu; RS i 3M oferują łatwy dostęp do ochronników słuchu, w tym także z opcją komunikacji, oraz stoperów do uszu.

Firma RS Components (RS), światowy dystrybutor produktów dla inżynierów, oferuje całą gamę środków ochrony indywidualnej (ŚOI), w szczególności produktów ochrony słuchu, zgodnych z wymogami nowego rozporządzenia o ŚOI.

ŚOI to wszelkie środki noszone lub trzymane przez pracownika w celu ochrony przed jednym lub wieloma zagrożeniami związanymi z występowaniem niebezpiecznych lub szkodliwych czynników. Obok innych zagrożeń, takich jak zagrożenia fizyczne, chemiczne lub mechaniczne, a także ciepło i płomienie lub cząstki lotne, kluczowym czynnikiem opisanym w nowym rozporządzeniu jest hałas, w szczególności w przypadku osób pracujących w środowiskach przemysłowych lub przemyśle budowlanym.

21 kwietnia 2018 r. dotychczasowa dyrektywa dotycząca ŚOI (89/686/EWG), która obowiązywała w pełnym zakresie od lipca 1995 r., została zastąpiona nowym rozporządzeniem w sprawie ŚOI (UE) 2016/425. Rozporządzenie to zawiera zmiany, które dostosowują je do nowych praktyk firm, szczególnie, że tekst dotychczasowej dyrektywy ma ponad 20 lat. Nowe rozporządzenie uwzględnia całą gamę wymagań, takich jak oznaczenie CE, dokumentacja techniczna i audyty produkcji, oraz zawiera trzy kategorie ryzyka, od I do III, obejmujące odpowiednio ryzyko niskie, średnie i wysokie.

Kluczową zmianą w nowym rozporządzeniu jest to, że w odniesieniu do ochrony słuchu wprowadzono nową definicję „szkodliwego hałasu”, który oficjalnie uznano za nieodwracalne zagrożenie dla zdrowia. Dlatego zostało ono przeniesione do najpoważniejszej kategorii ryzyka, kategorii III, co stawia je na tym samym wysokim poziomie kategoryzacji, co ochronę układu oddechowego i ochronę przed upadkiem.

Oprócz innych wymagań przewidzianych dla importerów i dystrybutorów, na mocy nowego rozporządzenia o ŚOI producenci ochronników słuchu będą podlegać bardziej ścisłym procedurom ciągłej kontroli jakości, w tym zapewniania jakości produktów dla całego zakładu produkcyjnego. W przypadkach gdy jest to możliwe, nowe oznaczenia CE należy umieszczać na wszystkich opakowaniach i produktach.

Ważnym dokumentem dla firm szukających pomocy w tym zakresie jest norma EN/BS 458:2016, opublikowana w marcu 2016 r., która uwzględnia kluczowe czynniki wpływające na wybór i użytkowanie wyposażenia ochrony słuchu. Zawiera także informacje o ergonomii i ważnych zaletach prób indywidualnego dopasowania w celu poprawienia skuteczności ochronników słuchu w terenie.

Oprócz zwiększania świadomości w związku z nowym rozporządzeniem, RS wprowadza nowe produkty ochrony słuchu wiodących producentów, takich jak 3M, które opracowywane są w sposób naukowy. Firma 3M posiada szeroką ofertę ochronników słuchu, stoperów do uszu oraz ochronniki słuchu z funkcją łączności, które umożliwiają pracownikom łatwą komunikację między sobą.

Szczegółowe informacje o nowym rozporządzeniu są dostępne tutaj; a informacje na temat asortymentu ŚOI do ochrony słuchu 3M oferowanego przez RS można znaleźć tutaj: 
https://pl.rs-online.com/web/b/3m/

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
3M Poland Sp. z o.o.
ul. Al. Katowicka 117, Kajetany
tel.  (22) 739 60 00
www.3m.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl