Kompletny zestaw do komunikacji w paśmie Sub-1 GHz - CZUJNIKI - TEXAS INSTRUMENTS - FARNELL ELEMENT14 - ZESTAW DEWELOPERSKI - TI SIMPLELINK
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Kompletny zestaw do komunikacji w paśmie Sub-1 GHz
drukuj stronę
poleć znajomemu

Kompletny zestaw do komunikacji w paśmie Sub-1 GHz

Kompletny zestaw do komunikacji w paśmie Sub-1 GHz
fot. element14 TI SimpleLink™ Sub-1 GHz Sensor to Cloud Linux® Gateway

Farnell element14, Dystrybutor Rozwiązań Rozwojowych, ogłosił wprowadzenie do oferty zestawu deweloperskiego, przygotowanego przez element14 na potrzeby tworzenia bramek łączących czujniki TI SimpleLink™, komunikujące się w paśmie poniżej 1 GHz z siecią ethernetową.

Nowy zestaw bazuje na technologii firmy Texas Instruments (TI) i dostępny jest pod nazwą element14 TI SimpleLink™ Sub-1 GHz Sensor to Cloud Linux® Gateway. Stanowi kompletne narzędzie, umożliwiające łączenie sensorów, komunikujących się radiowo w paśmie określanym jako Sub-1 GHz z bramkami Internetu Rzeczy (IoT) i chmurami obliczeniowymi.

Rosnący rynek przemysłowego IoT stworzył zapotrzebowanie na technologię umożliwiającą łączenie aplikacji czujnikowych o dużym zasięgu i małym poborze mocy z chmurą. Wiąże się z tym wiele wyzwań, z jakimi muszą zmierzyć się twórcy. Potrzebują bezprzewodowego protokołu radiowego, który może pracować na dużych odległościach, nie pobiera wiele mocy oraz jest zgodny z lokalnymi regulacjami odnośnie wykorzystania pasma radiowego, a do tego – co ważne – jest w stanie zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

„Technologia Sub-1 GHz pozwala na realizację łączności bezprzewodowej na dużą odległość i przy małym poborze mocy, ale nie wspiera natywnie obsługi protokołu IP, wykorzystywanego w Internecie oraz bazuje na niezestandaryzowanym, pofragmentowanym paśmie radiowym. W efekcie stworzenie w pełni zarządzalnego rozwiązania, łączącego np. węzły czujnikowe z chmurą jest bardzo skomplikowane.” – mówi Simon Meadmore, Global Head of SEPO and SBC w Premier Farnell i Farnell element14. „Teraz zestaw deweloperski element14 SimpleLink Sub-1GHz Sensor to Cloud Linux Industrial Gateway, dostępny wyłącznie w sklepie Farnell element14, pozwala twórcom na szybsze wprowadzenie ich produktów na rynek. Jest to możliwe dzięki gotowemu, kompletnemu rozwiązaniu, ułatwiającemu połączenie z chmurą w celu wysyłania i odbierania danych z odległych czujników, przy jednoczesnym zachowaniu niezawodności połączenia.”

Zestaw zawiera wszystkie komponenty, potrzebne do stworzenia kompletnej sieci czujnikowej, a w tym bramkę bazującą na BeagleBone Black, module BeagleBone Wireless Connectivity Cape i zestawie TI SImpleLink dual-band CC1350 wireless MCU LaunchPad, pracującym jako koprocesor MAC. W komplecie znalazł się także dodatkowy zestaw CC1350 wireless MCU LaunchPad, przeznaczony do pracy jako zdalny czujnik.

Aby zestaw można było jak najszybciej wykorzystać, od razu po wyjęciu z pudełka, do pamięci sprzętu wgrano oprogramowanie SimpleLink CC13x0 SDK, a w tym stos protokołów TI-15.4 Sub-1 GHz dla sieci o topologii gwiazdy oraz SDK Linuxa na procesory Texas Instruments. Oprogramowanie obejmuje również elastyczny interfejs do chmur IoT, umożliwiający łączenie się z różnymi dostawcami usług tego typu i odpowiadający na potrzeby twórców, którzy mierzą się z różnymi wyzwaniami podczas budowy sieci dalekiego zasięgu w paśmie Sub-1 GHz, komunikujących się z chmurą.

Omawiany zestaw to niezawodne narzędzie, gotowe do certyfikacji pod kątem zgodności z lokalnymi przepisami, a jednocześnie zawierające wszelki potrzebny sprzęt z wgranym oprogramowaniem, by ułatwić użytkownikom rozpoczęcie tworzenia nowych rozwiązań. Stos protokołów TI 15.4 ułatwia korzystanie z opartej na standardach sieci w paśmie poniżej 1 GHz i pozwala uniknąć problemów, związanych ze złożonym procesem, jakim jest samodzielne łączenie takich sieci z chmurą.

Zestaw SimpleLink Sub-1GHz Sensor to Cloud Linux jest dostępny wyłącznie w sklepach Farnell element14 w Europie i Newark element14 w Ameryce Północnej.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl