Pierwszy wkrętak z napędem elektrycznym firmy Wiha - ELEKTRONARZĘDZIA - NARZĘDZIA RĘCZNE - WIHA - WKRĘTAK ELEKTRYCZNY - SPEEDE
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Pierwszy wkrętak z napędem elektrycznym firmy Wiha
drukuj stronę
poleć znajomemu

Pierwszy wkrętak z napędem elektrycznym firmy Wiha

Pierwszy wkrętak z napędem elektrycznym firmy Wiha
fot. Wkrętak elektryczny Wiha speedE®

4 dni. 2700 wystawców z 56 krajów. 144 tys. metrów kwadratowych powierzchni – tak w liczbach można podsumować zakończone niedawno Międzynarodowe Targi Eisenwarenmesse w Kolonii, czyli jedną z najważniejszych na świecie imprez branży narzędziowej. Podczas tegorocznej firma Wiha zaprezentowała w Niemczech rewolucyjny wkrętak z napędem elektrycznym – speedE®. 

Myli się ten, kto twierdzi, że w kwestii narzędzi ręcznych nie da się już wymyślić nic nowego. Targi w Kolonii regularnie udowadniają, że producenci bynajmniej nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa – zwłaszcza jeżeli chodzi o funkcjonalność, komfort i bezpieczeństwo tworzonych rozwiązań. W tym roku Wiha po raz kolejny zaprezentowała swoją siłę innowacyjności oraz wizjonerskie spojrzenie w przyszłość.

Marka innowacji

2 piętrowe stoisko, shop-in shop - największy w historii display, kawiarnia i sale konferencyjne dla gości - rekordowo duża ekspozycja firmy, obsługiwana przez 80 specjalistów posługujących się aż 20 językami, zwiastowała atrakcje na skalę światową. Na początek, goście mogli przenieść się w wirtualny świat narzędzi Wiha za pomocą okularów VR. Stacje pokazowe wypełniły się zaś innowacyjnymi rozwiązaniami marki, między innymi bitami stworzonymi wg niezwykle prostej koncepcji opartej na kształcie śrub, która, dzięki funkcjonalnemu systemowi oznaczeń, umożliwia odpowiedni wybór bitu w bardzo krótkim czasie. Nie zabrakło również profesjonalnych walizek narzędziowych z serii Competence, w tym udoskonalonej wersji XXL2, w skład której wchodzi aż 115 narzędzi skonstruowanych z myślą o efektywnej pracy każdego elektryka.

Rewolucja na rynku narzędzi

Największym zainteresowaniem odwiedzających cieszyła się jednak kompletna nowość w ofercie niemieckiego producenta. SpeedE®, czyli pierwszy na świecie wkrętak od Wiha z napędem elektrycznym, który pozwala na wkręcenie śruby z momentem o wartości maks. 0,4 Nm, a następnie jej ręczne dokręcenie z pełnym wyczuciem. Specjalnie opracowany, elektryczny mechanizm precyzyjnej regulacji przenoszenia siły, w połączeniu z kontrolą momentu obrotowego, stanowi niezawodne wsparcie - szczególnie przy wykonywaniu operacji wkręcania wymagających dużej dokładności. Dzięki temu, profesjonalny elektryk osiągnie swój cel dwa razy szybciej w porównaniu z metodą w pełni ręczną, a przy tym bezpiecznie dla swojego zdrowia i powierzonego mu materiału.

Pierwszy na świecie wkrętak elektryczny firmy Wiha, w kompaktowym i lekkim wydaniu, jest idealnym, mobilnym pomocnikiem dla różnych gałęzi przemysłu.

Innowacyjność doceniona

Jak co roku, wśród produktów zaprezentowanych na targach w Kolonii, specjalne jury wyłoniło najbardziej innowacyjne rozwiązania narzędziowe. Kapituła konkursowa jednomyślnie wyróżniła wkrętak SpeedE®, przyznając mu prestiżową nagrodę „Innovation Award 2018”. W swoim uzasadnieniu, do głównych zalet produktu jury zaliczyło szybkość, efektywność, ergonomię oraz wyjątkową wygodę dla nadgarstka, czyli newralgicznej części ciała dla każdego elektryka.

Stoisko Wiha na targach w Kolonii

–  Wkrętak speedE® to prawdziwa rewolucja na rynku narzędzi ręcznych dla elektryków i całkowicie świeże spojrzenie na sprawność oraz komfort pracy – podkreśla Dražen Markešić, Prezes Zarządu Wiha Polska. – To jedna z naszych najważniejszych premier w ostatnich latach i bez wątpienia najbardziej spektakularne wprowadzenie produktu na rynek w historii marki. Rozwiązanie okrzyknięte przez naszych gości innowacją na skalę światową okazało się prawdziwym hitem sprzedażowym, z czego jesteśmy niezmiernie dumni – podsumowuje.

Źródło: Wiha

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl