Raspberry Pi coraz częściej używane w zastosowaniach profesjonalnych - ETHERNET - RASPBERRY PI - POE - POWER OVER ETHERNET - RASPBERRY PI 3
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Raspberry Pi coraz częściej używane w zastosowaniach profesjonalnych
drukuj stronę
poleć znajomemu

Raspberry Pi coraz częściej używane w zastosowaniach profesjonalnych

Raspberry Pi coraz częściej używane w zastosowaniach profesjonalnych
fot. element14

Nowy Raspberry Pi3 Model B+ robi kolejny krok naprzód spełnijąc oczekiwania nawet najbardziej zaawansowanych profesjonalistów. 

Farnell element14, Dystrybutor Rozwiązań Rozwojowych, dzieli się opiniami swoich klientów korzystających z Raspberry Pi, dotyczącymi premiery nowego Raspberry Pi 3 Model B+. Komentarze klientów wyraźnie wskazują na rosnącą popularność Raspberry Pi w urządzeniach produkowanych masowo  oraz co więcej klienci zwracają uwagę, że ten niewielki komputer dobrze sprawdza się w profesjonalnych projektach, jako komponent gotowego produktu. Za przykłady mogą posłużyć sterowniki w przedpłatowych odbiornikach telewizyjnych w szpitalach, ekrany wyświetlające reklamy w kinach oraz systemy monitorowania wind w inteligentnych budynkach.

Klienci Farnell element14 wybierają Raspberry Pi zamiast innych dostępnych na rynku komputerów jednopłytkowych ze względu na jego stosunek jakości do ceny, stabilność produktu w długim okresie, dużą moc obliczeniową, łatwość użycia oraz brak problemów z dostępnością w sieciach dystrybucji. Klienci chwalą także jakość wsparcia technicznego i dokumentacji, dostępnych w ramach społeczności element14 i innych forach internetowych, podając je jako kluczowe czynniki, wpływające na ten wybór. Podkreślają, że oferowane wsparcie jest znacznie lepsze niż w przypadku jakichkolwiek innych płytek, których projekty nie są publicznie dostępne.

Wśród życzeń dotychczasowych użytkowników, którzy stosowali Raspberry Pi w profesjonalnych aplikacjach pojawiały się: szybszy procesor, wbudowana pamięć eMMC, wsparcie dla technologii Power over Ethernet, dwupasmowy interfejs bezprzewodowej sieci LAN oraz zobowiązanie, by model o takich parametrach był produkowany przez dłuższy okres. Wprowadzony dziś na rynek komputer Raspberry Pi 3 Model B+ jest odpowiedzią na te życzenia:

 

 

Raspberry Pi 3 Model B

Nowy Raspberry Pi 3 Model B+

Procesor

1,2 GHz

1,4 GHz – wzrost o 15%

Power over Ethernet/

Wbudowana pamięć eMMC

Niedostępne

Power over Ethernet (PoE) przez port RJ45, z użyciem nowej płytki rozszerzeń PoE HAT, co pozwala również na ładowanie systemu operacyjnego z sieci Ethernet i działanie bez karty SD 

Wsparcie dla komunikacji bezprzewodowej

Tylko 2,4 GHz

Obsługa Wi-Fi IEEE 802.11ac na częstotliwościach 1,4 GHz oraz 5 GHz oraz interfejs Bluetooth 4.2 i Bluetooth Low Energy w postaci precertyfikowanego modułu

 

Zobowiązanie długiego okresu produkcji

Brak zobowiązania w momencie wprowadzenia produktu na rynek

Zobowiązanie do produkcji przynajmniej do 2023 roku (5 lat od wprowadzenia na rynek)

Co więcej, płytka ma te same wymiary i rozmieszczenie wyprowadzeń, jak w Raspberry Pi 2 Model B i Raspberry Pi 3 Model B. Ułatwia to modernizację dotychczasowych projektów tak, by korzystały z nowej, bardziej rozbudowanej wersji komputera, bez konieczności ponoszenia dużych kosztów przeprojektowania systemu.

Wśród innych ulepszeń, które sprawiają, że płytka jeszcze lepiej nadaje się do aplikacji wbudowanych zaliczyć można lepsze zarządzanie temperaturą i szybszy interfejs ethernetowy. Komputer Raspberry Pi 3 Model B+ pozwala także na zastosowanie modułowej certyfikacji pod kątem zgodności z normami, co znacznie skraca czas i koszty, potrzebne na testowanie gotowego produktu.

Eben Upton, CEO Raspberry Pi Trading powiedział: „Wprowadzenie na rynek Raspberry Pi 3 Model B+ jest wynikiem starań, by dostarczyć przemysłowi płytkę, która idealnie nadaje się do systemów wbudowanych. Raspberry Pi już wcześniej sprawdziło się jako stabilny produkt wysokiej jakości, który nie tylko łatwo użyć, ale i który cechuje się atrakcyjną ceną z punktu widzenia wszelkich segmentów rynku. Wzmocniony Raspberry Pi 3 Model B+ stanowi następny krok w kierunku zwiększenia atrakcyjności tego komputera w przemyśle, ułatwiając certyfikację pod kątem zgodności z normami, zmniejszając koszty i czas potrzebny na wprowadzenie gotowego urządzenia na rynek, przy zachowaniu tej samej ceny zakupu, w wysokości 35 dolarów. To wszystko czyni nowy Raspberry Pi idealnym komputerem do wszelkich aplikacji”.

Peter Wenzel, Global Head of Software and Single Board Computing for Premier Farnell and Farnell element14 dodał: „W trakcie naszych rozmów z klientami na temat tego, w jaki sposób wykorzystują Raspberry Pi, coraz bardziej obserwowaliśmy rosnące zapotrzebowanie na użycie tej płytki w roli komputera wbudowanego w profesjonalnych aplikacjach. Jako wiodący producent i dystrybutor Raspberry Pi i szerokiego ekosystemu profesjonalnych akcesoriów do Raspberry Pi, a także dostawca usług projektowania i produkcji, wspieramy naszych profesjonalnych klientów na każdym etapie ich podróży. Zaprezentowanie nowego Raspberry Pi 3 Model B+, napakowanego nowymi funkcjami, użytecznymi w zastosowaniach profesjonalnych oznacza, że nasi klienci będą mogli wprowadzać swoje produkty na rynek szybciej i kosztem mniejszej ilości zasobów, niż kiedykolwiek wcześniej”.

Farnell element14 będzie organizował webinarium dostępne „na zaproszenie” w ramach swojej społeczności element14. Webinarium jest przeznaczone wyłącznie dla klientów, którzy używają lub planują wykorzystanie Raspberry Pi w profesjonalnych aplikacjach. W późniejszym czasie webinarium będzie dostępne do obejrzenia dla wszystkich członków społeczności.

Komputer Raspberry Pi 3 Model B+ można nabyć w sklepie Farnell element14 w Europie, w Newark element14 w Ameryce Północnej i poprzez element14 w krajach Azji i Pacyfiku.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl