Hakerzy złamali szyfrowanie GSM - WIRELESS - PODSŁUCH - POŁĄCZENIE - GSM - SNOOPING - CRACK - ENCRYPTION - SZYFROWANIE
Farnell, An Avnet Company   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Hakerzy złamali szyfrowanie GSM
drukuj stronę
poleć znajomemu

Hakerzy złamali szyfrowanie GSM

Hakerzy złamali szyfrowanie GSM
Niemiecki ekspert bezpieczeństwa twierdzi, że zostało złamane szyfrowanie GSM a połączenia są w tej chwili narażone na snooping.

Karsten Nohl mówi, że był w stanie podsłuchać rozmowy przy wykorzystaniu urządzeń kosztujących kilka tysięcy dolarów i kilku crackujących tablic skompilowanych przez jego drużynę w ostatnich 6 miesiącach.

Przechwytywanie połączeń jest nielegalne w wielu krajach w tym USA, w związku z tym Nohl musiał bardzo uważać aby nie doszło do wytwarzania w pełni sprawnego urządzenia do snoopingu. Daje wskazówkę, że jeśli działasz w sieci BitTorrent i standardowym GNU możesz tego dokonać na własną rękę.

GSM jest najszerzej stosowanym standardem komunikacji bezprzewodowej generującym 3,5 miliarda z 4,3 miliarda bezprzewodowych połączeń. 64 bitowy algorytm zabezpieczeń obchodził właśnei 21 urodziny i niestety nie jest już wystarczającym .

Artur Kulikowski
www.tgdaily.com
follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl