Najjaśniejszy przycisk dla elastyczności i efektywności - PRZYCISKI STEROWNICZE - EATON - SMARTWIRE-DT - OBRÓBKA DREWNA - RMQ - WEINIG
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Najjaśniejszy przycisk dla elastyczności i efektywności
drukuj stronę
poleć znajomemu

Najjaśniejszy przycisk dla elastyczności i efektywności

Najjaśniejszy przycisk dla elastyczności i efektywności
fot. Czterostronna obrabiarka do bocznej produkcji drewnianych belek i listew może przetwarzać do 600 m drewna na minutę.

Najnowocześniejsze kompaktowe rozwiązanie RMQ to odpowiedź na wymagania klientów dotyczące wydajnych i elastycznych urządzeń sterujących i sygnalizacyjnych.

Produkty z drewna można znaleźć wszędzie: od materiałów budowlanych przez meble do skromnego ołówka. Życie bez tego naturalnego materiału jest nie do pomyślenia. Jednak, aby drewno przekształciło się w produkt końcowy, musi przejść przez wiele etapów i procesów.

Michael Weinig AG (Weinig) z firmy Tauberbischofsheim w Niemczech produkuje maszyny i urządzenia do obróbki drewna litego, które mają sprawić, że te procesy będą proste i skuteczne. Ponad 100-letnia firma stała się światowym liderem. Z zakładami produkcyjnymi w Niemczech, Austrii, Luksemburgu, USA i Chinach; działa ona na całym świecie. Firma Weinig jest reprezentowana w 25 oddziałach i filiach w Europie, Ameryce, Azji i Australii i oferuje gamę produktów obejmujących cały łańcuch produkcyjny w procesie obróbki drewna litego. Procesy te obejmują cięcie, skanowanie, klejenie i łączenie technologii w planowaniu i profilowaniu. Wszystkie te procesy mogą być stosowane w różnych zastosowaniach od produkcji okien i drzwi, jak również mebli i obróbki pojedynczych części.

W celu rozwijania zawsze najnowocześniejszych maszyn i urządzeń, które są wydajne i wysoce niezawodne, firma Weinig przywiązuje dużą wagę do codziennych potrzeb swoich klientów i integruje je z pracami rozwojowymi. Jednocześnie firma opiera się na innowacyjnych pracach rozwojowych we współpracy z dostawcami.

Wałki podające przenoszą drewno przez maszynę, w której jest ono przetwarzane przy użyciu specjalnych narzędzi (takich jak strugarek) do wymaganego rozmiaru.

Wałki podające przenoszą drewno przez maszynę, w której jest ono przetwarzane przy użyciu specjalnych narzędzi (takich jak strugarek) do wymaganego rozmiaru.

Wsparcie to było wymagane przy użyciu czterostronnej obrabiarki do bocznej obróbki drewnianych belek, listew i form. Jest ona w stanie przetworzyć do 600 m drewna na minutę. Wałki podające przenoszą drewno przez maszynę, w której jest ono przetwarzane przy użyciu specjalnych narzędzi, takich jak strugarki, do wymaganego rozmiaru. Mocowanie i zaciskanie narzędzi odbywa się za pomocą szybkiego systemu naprężenia podnośników śrubowych kontrolowanego przez programowalne przekaźniki sterujące firmy Eaton umożliwiające szybką wymianę narzędzi. Z podświetlanym przyciskiem użytkownik może obsługiwać te podnośniki śrubowe, blokując je lub odblokowując elektronicznie.

Weinig używa aktualnie podświetlanych przycisków firmy Eaton, ponieważ mogą one być instalowane bezpośrednio na maszynie. W celu uzyskania wyższej klasy ochrony IP54 zabezpieczającej przed kurzem, przełącznik był montowany w osobnej obudowie. Wstępne kompleksowe okablowanie było czasochłonne i zajmowało dużo miejsca - zwłaszcza z powodu obudowy.

Aby uczynić to zastosowanie bardziej skutecznym, firma Eaton opracowała ekonomiczne i elastyczne rozwiązanie, nową  kompaktową gamę produktów RMQ. „Eaton od dawna jest naszym dostawcą elementów sterujących do systemów automatyki. Ale nie możemy polegać jedynie na istniejących rozwiązaniach, musimy także spoglądać na indywidualne podejście do nowych wymagań”, powiedział Rainer Kurz, odpowiedzialny za elektryczne dopasowanie maszyn do profili produktów firmy Weinig AG. Firma Eaton udowodniła swoje głębokie zrozumienie omawianej dziedziny, dzięki nowym rozwiązaniom, które zaspokajają potrzeby inżynierskie w firmie Weinig, ale również spełniają wymagania dzisiejszego rynku.

Użytkownik końcowy może podjąć decyzję o pozycjach umieszczenia podświetlanych przycisków, które są używane do obsługiwania podnośników śrubowych.

Użytkownik końcowy może podjąć decyzję o pozycjach umieszczenia podświetlanych przycisków, które są używane do obsługiwania podnośników śrubowych.

Dzięki kompaktowej serii rozwiązań RMQ, możliwa jest bezpośrednia instalacja w dowolnej pozycji. Firma Eaton spełnia te wymagania, wyposażając przycisk we wstępnie skonfigurowany przewód i złącze M12. Oznacza to, że można wybrać dowolną pozycję instalacji, ponieważ nie potrzeba już czasu na wstępne okablowanie i może on być podłączony bezpośrednio. Ponadto złącze M12 wyklucza błędy połączeń. Dodatkowo przycisk może być zintegrowany z inteligentnym systemem okablowania Eaton SmartWire-DT.

Przewód przycisku jest uszczelniony na tylnej części, oferując ochronę do IP65 (przewyższając wspomnianą i oczekiwaną klasę IP54). Na przednim panelu jest zapewniona ochrona klasy IP67/IP69K. Oznacza to, że podświetlany przycisk jest całkowicie uszczelniony przed penetracją pyłu, co jest istotnym czynnikiem przy obróbce drewna - a także jest on chroniony przed penetracją wody podczas mycia pod wysokim ciśnieniem. Urządzenia działają bezpiecznie i niezawodnie, nawet jeśli są bezpośrednio zintegrowane z maszyną.

Klasa ochrony IP67/IP69K na przednim panelu i uszczelniony przewód oraz klasa ochrony IP65 w tylnej części, sprawiają że podświetlany przycisk jest w pełni chroniony przed kurzem.Klasa ochrony IP67/IP69K na przednim panelu i uszczelniony przewód oraz klasa ochrony IP65 w tylnej części, sprawiają że podświetlany przycisk jest w pełni chroniony przed kurzem.
Klasa ochrony IP67/IP69K na przednim panelu i uszczelniony przewód oraz klasa ochrony IP65 w tylnej części, sprawiają że podświetlany przycisk jest w pełni chroniony przed kurzem.

Podświetlany przycisk uruchamiający podnośniki śrubowe mocujące strugarkę nie wymaga już wstępnego okablowania. Takie rozwiązanie oszczędza czas i wysiłek, a dzięki kompaktowej budowie zajmuje dużo mniej miejsca. Ponadto użytkownik końcowy może w końcu zdecydować o miejscu instalacji zintegrowanego przycisku, dzięki czemu firma Weinig może spełniać indywidualne życzenia swoich klientów. „Podświetlany przycisk jest dokładnie tym, czego było nam trzeba. Nie tylko spełnia nasze wymagania odnośnie większej oszczędności czasu i kosztów oraz oszczędza miejsce, ale także sprzyja zwiększeniu elastyczności. Firma Eaton po raz kolejny przekonała nas o swoich umiejętnościach i inteligencji”, potwierdził Kurz.

Przycisk ten jest nie tylko rozwiązaniem zorientowanym na klienta, ale należy on również do stałego portfolio kompaktowych rozwiązań RMQ firmy Eaton. Gama tych produktów obejmuje również wiele innych kompaktowych i wydajnych rozwiązań w zakresie urządzeń sterujących i sygnalizacyjnych RMQ Titan, stosowanych w budowie maszyn i zakładów produkcyjnych. To dlatego, że poza powyższymi rozwiązaniami oferuje ona: najjaśniejszy przycisk o największej elastyczności i wydajności.

Gotowe, podświetlane przyciski spełniają wymagania zapewniające większą oszczędność czasu i kosztów, oszczędność miejsca i zwiększoną elastyczność.

Gotowe, podświetlane przyciski spełniają wymagania zapewniające większą oszczędność czasu i kosztów, oszczędność miejsca i zwiększoną elastyczność.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Eaton Electric Sp. z o.o.
ul. Galaktyczna 30, Gdańsk
tel.  (0-58) 554 79 00, 10
fax.  (0-58) 554 79 09, 19
www.moeller.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl