Kompaktowe zasilacze LED z serii MicroDriver dla aplikacji do 2400 lumenów - ZASILACZE LED - SEOUL SEMICONDUCTOR - MICRODRIVER
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Kompaktowe zasilacze LED z serii MicroDriver dla aplikacji do 2400 lumenów
drukuj stronę
poleć znajomemu

Kompaktowe zasilacze LED z serii MicroDriver dla aplikacji do 2400 lumenów

Kompaktowe zasilacze LED z serii MicroDriver dla aplikacji do 2400 lumenów
fot. MicroDriver

Seoul Semiconductor przedstawia kompaktowe zasilacze LED oparte na technologii Acrich z pięciokrotnie większą gęstością mocy w porównaniu do standardowych zasilaczy.

Seoul Semiconductor, światowy lider innowacji w technologii LED, opracował serię zasilaczy LED o niewielkich rozmiarach i pięciokrotnie większą gęstością mocy w porównaniu do standardowych zasilaczy. Zasilacze z serii MicroDriver, która powstała w oparciu o technologię Acrich opatentowaną przez firmę Seoul Semiconductor, umożliwiają uzyskanie mocy wyjściowej wynoszącej ponad 24 W przy gęstości mocy rzędu 20 W w przeliczeniu na cal sześcienny, podczas gdy dotychczasowe zasilacze charakteryzują się gęstością mocy na poziomie od 3 do 5 W na cal sześcienny. Zasilacze z serii MicroDriver mają wymiary 1,5” x 1,1” x 0,8” (38 mm x 28 mm x 20,5 mm) i są mniejsze o 80% od standardowych zasilaczy prądowych diod, dzięki czemu projektanci lamp mogą opracowywać bardzo smukłe i nowatorskie oprawy oświetleniowe, które działają bez efektu migotania światła.

 – Nowe zasilacze prądowe diod z serii MicroDriver będą miały duży wpływ na parametry przetwornic montowanych zewnętrznie, pozwalając inżynierom projektującym oświetlenie na bardzo wyraźne ograniczenie wielkości, masy i objętości projektowanych opraw. Taki przełom pod względem zmniejszenia rozmiarów w przypadku zasilaczy z serii MicroDriver był możliwy dzięki temu, że firma stale inwestuje w technologię diod wysokonapięciowych MJT i Acrich, czego rezultatem są korzyści dla klientów wynikające z mniejszych rozmiarów, większej wydajności i niższych kosztów – tłumaczył wiceprezes firmy Seoul Semiconductor Keith Hopwood.

Zasilacze prądowe diod z serii MicroDriver doskonale nadają się do stosowania w takich rodzajach opraw oświetleniowych jak kinkiety, lampy do montażu w pobliżu luster, a także lampy w oprawach sufitowych i podtynkowych. Zastosowanie mniejszych zasilaczy prądowych z serii MicroDriver ułatwia zastosowanie w tych lampach diodowych źródeł światła, co wcześniej nie było możliwe ze względu na duże rozmiary standardowych zasilaczy prądowych przeznaczonych do diod - w rezultacie wymiana lampy halogenowej na diodową jest możliwa bez potrzeby zapewnienia pojemnej wnęki na zasilacz oraz bez ograniczenia mocy światła.

Zasilacze prądowe diod z serii MicroDriver doskonale nadają się do zastosowania w oprawach oświetleniowych przeznaczonych do źródeł światła o strumieniu świetlnym do 2400 lumenów, a ich niewielkie rozmiary umożliwiają połączenie obwodu sterowania oświetleniem z zewnętrzną przetwornicą. Dzięki temu projektanci oświetlenia mogą przyłączyć więcej źródeł światła do tablicy rozdzielczej lub zmniejszyć całkowite rozmiary oprawy oświetleniowej i podstawy montażowej.

Uzyskane ograniczenie rozmiarów zasilacza z serii Micro przekłada się w istotny sposób na rozwój branży oświetleniowej, ponieważ dzięki temu projektanci oświetlenia mogą zmniejszyć wielkość opraw aż o 20%, w związku z czym maleją koszty transportu i magazynowania. Standardowe zasilacze prądowe diod są duże i ciężkie, zatem najczęściej transportuje się je drogą morską od producentów w Azji do firm produkujących oprawy oświetleniowe w Europie i Ameryce Północnej, co może trwać nawet sześć tygodni. Zasilacze Seoul Semiconductor z serii MicroDriver są na tyle małe i lekkie, by opłacało się przewozić je drogą lotniczą i by było to uzasadnione względami praktycznymi, dzięki czemu skraca się czas realizacji zamówień, a cały łańcuch logistyczny funkcjonuje płynniej.

Zasilacze prądowe z serii MicroDriver posiadają stopień szczelności IP66 i są dostępne w 10 wariantach, o mocy znamionowej od 8 do 24 W do stosowania ze źródłem zasilania o napięciu wynoszącym 120 V lub 230 V, z przeznaczeniem do instalacji LED o mocy źródła światła wynoszącej od 900 do 2400 lumenów. Zasilacze mają oznakowanie CE, nie wywołują efektu migotania światła przy zastosowaniu ściemniaczy fazowych i są zgodne z wymogami kalifornijskiego kodeksu norm budowlanych (Title 24), dzięki czemu stosujący je projektanci oświetlenia mogą sprostać nawet najbardziej rygorystycznym wymaganiom dotyczącym m.in. niskiego poziomu migotania, wysokiego współczynnika mocy, parametrów właściwych dla urządzeń klasy B w odniesieniu do zakłóceń elektromagnetycznych oraz odporności na skoki napięcia w zakresie do 2,5 kV.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl