Stacja lutownicza Metcal z technologią walidacji połączeń i śledzenia wykonywanych procesów - STACJA LUTOWNICZA - LUTOWANIE - CONNECTION VALIDATION - METCAL
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Stacja lutownicza Metcal z technologią walidacji połączeń i śledzenia wykonywanych procesów
drukuj stronę
poleć znajomemu

Stacja lutownicza Metcal z technologią walidacji połączeń i śledzenia wykonywanych procesów

Stacja lutownicza Metcal z technologią walidacji połączeń i śledzenia wykonywanych procesów
fot. Metcal CV-5200

Farnell element14, Dystrybutor Rozwiązań Rozwojowych, wprowadził do swojej oferty stację lutowniczą Metcal CV-5200 – pierwszą, która obsługuje opatentowaną przez Metcal technologię Connection Validation™, a która to pozwala w czasie rzeczywistym monitorować lutowanie pod kątem tworzenia połączeń pomiędzy metalami i optymalizować parametry procesu w oparciu o odczyty. Badany czynnik jest kluczowy pod względem oceny jakości połączeń lutowniczych.

Stacja lutownicza CV-5200 zawiera także nowy port komunikacyjny, który umożliwia zastosowanie systemu śledzenia procesów lutowniczych i pozwala na aktualizację oprogramowania. Dzięki temu nie ma obawy, że stacja lutownicza nie będzie spełniać wymogów stawianych jej w przyszłości. Co więcej, oszczędność osiągana jest także dzięki temu, że stacja nie wymaga kalibracji po instalacji.

Wykorzystana w CV-5200 technologia Connection Validation bazuje na rozwiązaniu Metcal SmartHeat™, która ocenia jakość lutu poprzez analizę tworzenia się związków międzymetalicznych i sygnalizuje stan procesu za pomocą LEDowego pierścienia, wbudowanego w rączkę lutownicy. W połączeniu z oprogramowaniem CV Monitoring Software pomaga użytkownikom poprawić skuteczność śledzenia procesów lutowniczych, jak również ułatwia analizę wydajności lutowania poszczególnych pracowników, identyfikowanie zmian w warunkach tworzenia lutów oraz wyciąganie wniosków na temat usprawnień, jakie można wdrożyć w prowadzonych procesach.

 – Technologia Connection Validation likwiduje niepewność niepoprawnej oceny jakości połączeń lutowniczych i zdejmuje z operatora ryzyko popełnienia błędu w tym zakresie” – powiedział James McGregor, Head of Test and Tools for Premier Farnell and  Farnell element14:. „ Jest uzupełnieniem względem umiejętności pracownika, gdyż dostarcza obiektywnego źródła informacji na temat jakości połączenia. W rezultacie takie systematyczne podejście pozwala zapewnić nie tylko lepszą powtarzalność procesów, ale także stanowi sposób obiektywnej oceny tworzonych połączeń lutowniczych – dodaje James McGregor.

Stacja lutownicza CV-5200 obsługuje wymienne groty wykonane w technologii Chip-In-Cartridge, które pozwalają na dokładny pomiar temperatury czubka grotu. Oprócz tego do budowy CV-5200 zastosowano koncepcję High Thermal Demand (HTD), która poprzez użycie nowej rączki lutowniczej i zestawu efektywnych termicznie grotów czyni omawianą stację lutowniczą idealną do aplikacji, w których występuje duże obciążenie temperaturowe, tj. np. w przypadku lutowania płytek z gęsto ułożonymi elementami, bez ryzyka uszkodzenia bardziej wrażliwych podzespołów.

Nowy model został wyposażony również w 2,8-calowy, kolorowy wyświetlacz z ekranem dotykowym, na którym prezentowane są w postaci wykresów dane ze zintegrowanego watomierza. Opcjonalnie na wyświetlaczu można prezentować precyzyjne wyniki pomiarów temperatury.

Stacja lutownicza Metcal CV-5200 jest dostępna do nabycia w sklepach Farnell element14 w Europie, Newark element14 w Ameryce Północnej i w element14 w krajach Azji i Pacyfiku.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl