5 dowodów na to, że system SAP jest rozwiązaniem dla Twojej firmy - OPROGRAMOWANIE - ZAAWANSOWANE ZARZĄDZANIE ZASOBAMI - APLIKACJE KLASY ERP - EFEKTYWNE ZARZĄDZANIE PRZEDSIĘBIORSTWEM - SAP - SYSTEMY ERP
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Informatyka 5 dowodów na to, że system SAP jest rozwiązaniem dla Twojej firmy
drukuj stronę
poleć znajomemu

5 dowodów na to, że system SAP jest rozwiązaniem dla Twojej firmy

Nazwa systemu klasy ERP – „SAP” – towarzyszy firmom od lat. To rozwiązanie, które kompleksowo wspiera zarządzanie organizacjami na całym świecie. Dostępne także w Polsce, wspiera działanie wielu polskich firm. Dlaczego przedsiębiorstwa wybierają to oprogramowanie? Czas rozwiać wszelkie wątpliwości i przekonać się, że program SAP jest potrzebny każdej firmie.

SAP – co to takiego?

Wiele firm planuje rozpocząć przygodę z systemem ERP – zintegrowanym systemem do zarządzania przedsiębiorstwem. SAP jest rozwiązaniem często branym pod uwagę w procesach poszukiwania najlepszego oprogramowania ERP. Korzyści płynących z wdrożenia SAP jest sporo. Jednak zanim przejdziemy do sedna wyjaśnijmy –  co to właściwie jest SAP?

Program SAP jest kompleksowym i nowoczesnym narzędziem do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa.  Jest to zestaw aplikacji, które wspierają pracę całej firmy. Aktualnie, w dobie cyfrowej transformacji, system przeszedł metamorfozę. Jest udostępniamy klientom w jeszcze nowszej wersji – SAP S/4HANA. Jest szybszy, wydajniejszy, ma przyjazny interfejs i wbudowane zaawansowana funkcje analityczne.

Dlaczego warto zdecydować się na SAP?

Powodów tak naprawdę jest kilka:

1. Wszystko w jednym miejscu

Choć brzmi to jak marzenie każdej osoby, która odpowiada za proces decyzyjny i dobrą kondycję firmy, jest to możliwe. Za sprawą wdrożenia SAP do swojego przedsiębiorstwa zyskujemy szansę na  zbieranie, analizowanie i wykorzystywanie wszelkich informacji niezbędnych do wprowadzenia nowych ustaleń czy rozporządzeń w firmie.

Dzięki niemu podejmowane decyzje zostaną podparte silnymi argumentami i będą prowadzić do zainicjowania najkorzystniejszych działań. To bardzo ważne, ponieważ tego typu wsparcie eliminuje przypadkowość ustaleń  – podpowiadają eksperci z firmy itelligence, głównego dostawcy SAP na polskim rynku. 

2. Wdrożenie SAP = kontrola

Kontrolowanie i sprawdzanie, choć może nie należy do najprzyjemniejszych, jest w firmie konieczne. Należy wybrać taki system, który pokaże nam obszary wymagające rozwoju, większych nakładów pracy lub ewentualnego skorygowania. Program SAP umożliwia skuteczną kontrolę wszystkich procesów zachodzących w firmie. Dzięki niemu możemy je analizować i na bieżąco wprowadzać dopasowane rozwiązania.

3. Uniwersalny SAP

Efektywność programu SAP nieustannie wzrasta, a zakres jego wpływów poszerza krąg. SAP wdrożenia biorą pod uwagę rozwój technologiczny, coraz większe możliwości sprzętów oraz tempo rozwoju przedsiębiorstw . Rozwiązania SAP są modułowe, ale równocześnie procesy biznesowe są doskonale zintegrowane. W najnowszej wersji SAP S/4HANA z systemu można korzystać z dowolnego miejsca  i jest to niezwykle łatwe.

Program SAP wychodzi naprzeciw takim procesom firmy, jak finanse, controlling, logistyka czy zarządzanie zasobami ludzkimi. Możemy czerpać z niego na wiele sposobów, co jest wyraźną zaletą docenianą przez dotychczasowych użytkowników oprogramowania. W przypadku wspomnianej logistyki jest to szczególnie istotne, ponieważ program pozwala na eliminację przestojów w produkcji, z którymi boryka się wiele przedsiębiorstw – zaznacza konsultant SAP z firmy itelligence, Platinum Partnera SAP w Polsce.

4. Dopasowane jak należy

Niezależnie od branży, każdej firmie zależy na jak najlepszym dopasowaniu usługi do pojawiających się potrzeb i jednoczesnym usprawnieniu pracy. Firmy, które zajmują się wdrażaniem SAP proponują najlepsze rozwiązania, zarówno w przypadku mniejszego, jak i dużego przedsiębiorstwa. Warto skorzystać z doradztwa konsultantów i przekonać się, jaki komfort daje skuteczne zarządzanie listą płac, planowanie szkoleń czy weryfikacja rachunkowości.

5. Szybkość reakcji

Możliwość sprawnego przetwarzania i analizowania danych oferują osobne rozwiązania SAP, jak np. platforma in-memory SAP HANA, która jest bazą dla systemu SAP S/4 HANA.

Za pomocą tego narzędzia otrzymamy szybką odpowiedź na nurtujące nas pytania. SAP HANA nie ma najmniejszych problemów z big data i udostępnia wyniki w czasie rzeczywistym. Wgląd do interesujących nas danych  i pokonanie różnego rodzaju barier jest dużą wartością – dodaje nasz ekspert (itelligence). 

Program SAP jest jednym z narzędzi, które realnie mogą wpłynąć na poprawę jakości zarządzania w naszej firmie. Mnogość rozwiązań i użyteczność w wielu aspektach firmy sprawia, że przedsiębiorstwa nie wyobrażają sobie funkcjonowania bez niego.

REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl