Listwy oświetleniowe - nowy sposób na światło - OŚWIETLENIE LED - TAŚMA LED - LISTWY OŚWIETLENIOWE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Technika świetlna Listwy oświetleniowe - nowy sposób na światło
drukuj stronę
poleć znajomemu

Listwy oświetleniowe - nowy sposób na światło

fot. Listwa oświetleniowa

Zaplanowanie rozmieszczenia świateł w projektowanym wnętrzu to niezwykle istotny etap, który przesądza o praktyczności pomieszczenia podczas jego aranżacji. Oczywiście mało jest rzeczy, których nie można naprawić bądź zmienić wraz z postępującymi pracami projektowania wnętrz, ale jeśli ma to wymagać od ciebie skuwania tynku, to zdecydowanie lepiej jest wykonać to zadanie dobrze i w przemyślany sposób już za pierwszym razem. W sytuacjach beznadziejnych zastosowanie znajdują rozwiązania, takie jak listwy oświetleniowe, które możesz zamontować w każdej chwili, bez wiercenia. Jednak to niejedyna ich zaleta.

Listwy oświetleniowe to niezwykle nowoczesny produkt, który zaliczany jest do kategorii sztukaterii wewnętrznej. W przeciwieństwie jednak do pozostałych produktów sztukateryjnych, listwy oświetleniowe pełnią nie tylko dekoracyjną funkcję, ale także bardzo praktyczną. Z pozoru, kiedy są wyłączone, wyglądają one jak zwyczajne listwy przysufitowe. W przypadku niektórych modeli, niezwykle trudno jest się zorientować, że we wnętrzu listwy zamontowane jest oświetlenie LED. Krawędzie każdej listwy oświetleniowej zawsze są rozchylone. Producenci zapewniają stosunkowo szeroki wybór pomiędzy modelami z bardziej lub mniej rozchylonymi brzegami. Co więcej, nie jest regułą, że kąt rozwarty listwy oświetleniowej skierowany jest w stronę sufitu. Dostępne są także modele, które kierują strumień światła w dół, bezpośrednio na górną krawędź ścian pomieszczenia.

Gdzie najlepiej zamontować listwy oświetleniowe?

Zaletą listew oświetleniowych jest to, że stanowią one wyjątkowo energooszczędne źródło światła. Wewnątrz tzw. rynny, montowane są taśmy LED, które emitują delikatne światło i pobierają niewielką ilość energii. Listwy oświetleniowe znakomicie sprawują się w tych miejscach domu, w których przebywamy najczęściej, a więc w salonie czy kuchni, ale praktycznym rozwiązaniem jest zamontowanie ich także w korytarzu oraz na klatce schodowej. Żeby bezpiecznie przemieścić się z punktu A do punktu B w swoim mieszkaniu czy tez domu, nie musisz już szukać kontaktu, gdyż wystarczy, że zostawisz włączone listwy oświetleniowe. Niski pobór energii pozwala na ich użytkowanie przez wiele godzin.

Listwy oświetleniowe

Jak zamontować listwy oświetleniowe?

Listwy oświetleniowe z reguły wykonywane są z tworzywa sztucznego zwanego polimerem. Nie przepuszcza ono światła, dzięki czemu emitowany strumień jest właściwie ukierunkowany poprzez rozchylenie krawędzi listwy. Polimerowe listwy oświetleniowe charakteryzują się niewielką wagą, co stanowi ich niewątpliwy atut w kategorii elementów sztukaterii wewnętrznej. Zapewnia to bowiem wygodny i nieskomplikowany montaż, a także gwarantuje, że listwy oświetleniowe nie obciążają struktury tynku. Do ich zamocowania pod sufitem potrzebny jest przede wszystkim specjalistyczny klej, który – podobnie jak same listwy oświetleniowe – może być wielokrotnie malowany. To wszystko sprawia, że listwy oświetleniowe możesz zamontować w każdej chwili samodzielnie, a także własnoręcznie zmienić ich wygląd, jeśli przyjdzie ci na to ochota.

Źródło: Efekciarnia.pl

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Gość
wszystko OK! polecam również zapoznać się z ledami KMLeds są droższe od standardowych ale jakość jest nieporównywalna!
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl