RWE przedstawia 5 skutecznych sposobów ochrony klimatu w energetyce - RWE - ENERGIA JĄDROWA - KLIMAT - ENERGETYKA NIEKONWENCJONALNA - OCHRONA KLIMATU - ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ - CZYSE TECHNOLOGIE WĘDLOWE
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Energetyka RWE przedstawia 5 skutecznych sposobów ochrony klimatu w energetyce
drukuj stronę
poleć znajomemu

RWE przedstawia 5 skutecznych sposobów ochrony klimatu w energetyce

fot. RWE

Z okazji 15 Konferencji Narodów Zjednoczonych w Kopenhadze (COP15), RWE prezentuje swoje stanowisko w sprawie ochrony klimatu. 5 filarów zmian RWE wesprze walkę z globalnym ociepleniem. Dzięki inwestycjom RWE w Polsce 11,5 mln ton CO2 nie trafi do 2020 do atmosfery.

W dniach 7 – 18 grudnia 2009 roku przedstawiciele rządów państw całego świata spotykają się w Kopenhadze podczas 15 Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatycznych. Głównym celem konferencji będzie opracowanie umowy, będącej kontynuacją Protokołu z Kioto, który został uznany za pierwszy krok międzynarodowej społeczności do wspólnego sformalizowanego działania na rzecz ochrony klimatu.

RWE, firma z międzynarodowym doświadczeniem w zakresie ochrony klimatu, planuje wziąć czynny udział w realizacji postanowień ustanowionych przez nowy protokół. Nadrzędnym celem RWE jest współpraca przy utworzeniu ogólnoświatowego rynku handlu emisjami, który zapewni bezpieczeństwo i ekonomiczne uzasadnienie długofalowych inwestycji firmom energetycznym.

Do 2020 roku RWE pomoże Polsce uniknąć emisji 11,5 mln ton CO2, (farmy wiatrowe o mocy ok. 300 MW oraz inwestycja w RWE Elektrownię Czeczott o mocy 800 MW ). Od dwóch lat RWE Polska angażuje się również intensywnie, poprzez swój program „Świadoma Energia RWE”, w promocję racjonalnego korzystania z energii elektrycznej. Firma, przy współpracy z klastrem Green Stream oraz Miastem Stołecznym Warszawa, jako pierwsza w Polsce postawiła punkt ładowania samochodów elektrycznych, przyczyniając się tym samym do rozwoju mobilności elektrycznej w kraju.

RWE postanowiło oprzeć strategię ochrony klimatu na pięciu najważniejszych filarach, na których z powodzeniem bazuje również w Polsce:
Rozwój energetyki niekonwencjonalnej.
Odnawialne źródła energii są ważnym czynnikiem zapewniającym bezpieczeństwo energetyczne oraz wpływającym na spełnienie klimatycznych postulatów Unii Europejskiej. Z tego powodu rocznie RWE inwestuje miliard euro w rozbudowę odnawialnych źródeł energii w latach 2008 - 2012. W Polsce RWE właśnie podłączyło do sieci elektroenergetycznej Farmę Wiatrową w Suwałkach. Uruchomienie 18 wiatraków zwiększy produkcję energii wiatrowej o około 10% w stosunku do roku 2008. Do 2015 roku firma planuje wybudować 300 MW energii z tego źródła. Kolejnym etapem inwestycji RWE w energetykę wiatrową będzie farma w Tychowie, której ukończenie planowane jest na 2010r. W tej lokalizacji postawionych zostanie 15 turbin o mocy 2,3 MW każda.

Rozwój czystych technologii węglowych. Postęp technologiczny w zakresie elektrowni konwencjonalnych jest niezbędny dla ochrony klimatu. RWE buduje nowe elektrownie węglowe, które poprzez wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań technicznych, cechujących się niskim poziomem emisji CO2. Taki blok – RWE Elektrownia Czeczott – powstaje również w Polsce - będzie miał bardzo wysoką sprawność do 46%. Oznacza to redukcję rocznej emisji CO2 o 1,3 mln ton. Polska potrzebuje nowoczesnych technologii wytwarzania energii elektrycznej. Aby osiągnąć zakładane w Polityce Energetycznej do 2030 roku cele klimatyczne, nowoczesne technologie powinny być wspierane poprzez mechanizmy CO2, takie jak na przykład darmowe limity CO2 do roku 2020 lub dodatkowe wsparcie inwestycyjne dla instalacji, które są przystosowane do technologii wychwytywania CO2.

Promowanie energooszczędności wśród klientów. RWE Polska działa na rzecz racjonalnego korzystania z energii. Program edukacyjny „Świadoma Energia RWE” pokazuje jak w racjonalny sposób korzystać z energii elektrycznej. RWE w listopadzie uruchomiło również pierwszy ze 130 publicznych punktów zasilania samochodów energią elektryczną w Warszawie. Projekt ten ma na celu doprowadzenie w przyszłości do upowszechnienia jazdy elektrycznymi pojazdami, które są przyjazne dla środowiska.

Międzynarodowe przedsięwzięcia w zakresie ochrony klimatu odnośnie CDM i JI. Zespół RWE do spraw ochrony klimatu pracuje nad mechanizmami CDM/JI zarówno w Europie, jak i w ramach przedsięwzięć międzynarodowych. W jednym z obecnie realizowanych przedsięwzięć, około 30 000 domostw w Zambii zostanie wyposażonych w nowe kuchenki, wykorzystujące do wytwarzania energii odnawialną biomasę zamiast, jak dotychczas, węgiel drzewny.

Dalsze wykorzystanie energii jądrowej
. Elektrownie jądrowe należące do RWE są uznawane za najbezpieczniejsze na świecie i znajdują się w czołówce jeżeli chodzi o sprawność (na poziomie 90 procent). W sumie firma dysponuje mocą zainstalowaną elektrowni jądrowych na poziomie 6.700 MW, czyli 27 procent całej wytwarzanej przez RWE energii. Siłownie jądrowe RWE zapobiegają rocznie emisjom około 40 milionów ton dwutlenku węgla do atmosfery. Odpowiada to około 5 procent łącznej rocznej emisji CO2 w Niemczech.


RWE

REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
RWE Polska S.A.
ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 41, Warszawa
tel.  +48 22 821 46 46
fax.  +48 22 821 46 47
www.rwe.pl
www.swiadomaenergia.pl
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl