Kategorie instalacji – o co w tym chodzi? - AUTOMATYKA - APARATURA POMIAROWA - PRZEPIĘCIA - OCHRONA PRZECIWPRZEPIĘCIOWA - PRZETWORNIKI - POMIARY - INSTALACJE - NORMY - BEZPIECZEŃSTWO PRAC POMIAROWYCH - MIERNIKI - URZĄDZENIA POMIAROWE - ANALIZATORY - KATEGORIE INSTALACJI - PN-EN 61010 - INSTALACJE PRZEMYSŁOWE - REGULATORY
Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.   Mouser Electronics Poland  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Automatyka Kategorie instalacji – o co w tym chodzi?
drukuj stronę
poleć znajomemu

Kategorie instalacji – o co w tym chodzi?

fot. LUMEL

Obecnie na rynku aparatury pomiarowej i automatyki klienci mają do wyboru bardzo dużą liczbę urządzeń różnych producentów. Ważne jest by wybrać wśród nich tylko takie, które będą funkcjonalne, bezpieczne i spełnią odpowiednie normy. Jedną z takich norm jest np. norma dotycząca kategorii instalacji.


Zapraszamy do obejrzenia filmu, w którym w dużym skrócie odpowiemy na pytanie co oznaczają poszczególne kategorie i dlaczego jeszcze przed zakupem, warto sprawdzić dla jakiej kategorii instalacji wybrane urządzenia zostały zaprojektowane.

  • KAT I - pomiary układów elektrycznych, które nie są bezpośrednio połączone z siecią: przykładowo, systemów elektrycznych w pojazdach kołowych i latających, akumulatorów etc.
  • KAT II - pomiary w urządzeniach połączonych z siecią niskiego napięcia za pomocą wtyczek, np: w domu, biurze, laboratorium itp.
  • KAT III - pomiary w instalacjach budynku, stacjonarnych odbiornikach energii, terminalach dystrybucyjnych, urządzeniach bezpośrednio podłączonych do rozdzielni
  • KAT IV - pomiary w źródłach energii dla niskonapięciowych instalacji, mierników, terminali sieciowych, urządzeń przeciwprzepięciowych.

Źródło: LUMEL

REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Gość
jak i kto ustala te kategorie?
LUMEL S.A.
ul. Słubicka 1, Zielona Góra
tel.  68 45 75 100
www.lumel.com.pl
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl