Pomieszczenie wyposażone w specjalistyczny sprzęt, przeznaczone do prowadzenia doświadczeń, analiz, kontroli procesów technologicznych itp. Czy Ty również widzisz laboratorium podobnie jak słownik języka polskiego? Dowiedz się, ile tak naprawdę potrzebujesz miejsca na produkcji, aby badać jakość izolacji na kablach. Czytając ten artykuł do końca, zupełnie zmienisz wyobrażenie o laboratorium!
Przedstawiona wyżej definicja może przywieźć Ci na myśl dużą przestrzeń po brzegi wypełnioną urządzeniami badawczymi. I masz rację, wiele działów jakości na produkcji wiązek kablowych i produkcji kabli faktycznie pasuje do opisanego obrazka. Nie oznacza to jednak, że dysponując niewielką przestrzenią, musisz zadowalać się mniej zaawansowanymi rozwiązaniami do pomiaru jakości izolacji. Wręcz przeciwnie!
Marka VisioCablePro stworzyła minilaboratorium wpasowujące się w klimat każdej firmy produkcyjnej, również tej małej i średniej. Mowa o VCPX5 — niewielkim urządzeniu do pomiaru geometrii izolacji na kablach. Jest to rozwiązanie, dzięki któremu szybko wychwycisz braki i nierówności, które mogłyby wpłynąć negatywnie na końcową jakość produktu. Urządzenie jest wspierane oprogramowaniem VELOX, które mierzy szybko i dokładnie dostarczane próbki przekrojów kabli, a jego zakres pomiarowy wynosi do 130 mm.
Pamiętaj, że na nic się zda użycie najlepszych narzędzi do cięcia, odizolowywania i zaciskania, jeśli sam kabel nie spełnia wysokich norm! Dlatego jeszcze przed przystąpieniem do obróbki sprawdź, czy izolacja nie ma mankamentów. W tym pomoże Ci urządzenie do pomiaru geometrii izolacji VCPX5 marki VisioCablePro!
Duże laboratorium wymaga równie pokaźnej załogi, która będzie analizować, sprawdzać i nadzorować cały proces. Natomiast minilaboratorium VCPX5 od VisioCablePro wymaga nadzoru jednej osoby. Załóżmy, że to Ty jesteś odpowiedzialny za sprawdzenie jakości izolacji na kablu. Jak będzie wyglądał cały proces z pomocą tego urządzenia?
Zwróć uwagę, że Twój wkład w cały proces jest znikomy, bo w rzeczywistości urządzenie samo dokonuje pomiaru. Gdy korzystasz z mikroskopu, musisz samodzielnie wychwycić błąd. Po pierwsze jest to czasochłonne, a po drugie — łatwo nie zauważyć owego mankamentu. Natomiast korzystając z urządzenia do pomiaru jakości izolacji VCPX5 zyskujesz precyzję w ekspresowym tempie!
Równocześnie urządzenie zostało wykonane tak, aby nic z zewnątrz nie zakłóciło ostrości optycznej. Nie musisz martwić się o dodatkowe światło, ani nie musisz przygotowywać specjalnie pod tym kątem pomieszczenia. VCPX5 ma domyślnie zoptymalizowane, inteligentne i jednorodne oświetlenie.
Inną zaletą VCPX5 marki VisioCablePro jest łatwa obsługa. Jako przyszły użytkownik jesteś w stanie już po 15 minutach szkolenia sprawnie posługiwać się urządzeniem. Poza tym jeśli tylko potrzebujesz, możesz podłączyć do niego zewnętrzny program CAQ (CIQ-AESA; ADVARIS; QDA-ASI-DATAMYTE; QUASAR; itp.). Ponadto możesz dostosować ustawienia dla różnych operatorów (produkcja, laboratorium, administrator, serwis itp.). Jak widzisz, możliwości usprawnień współpracy z tym rozwiązaniem jest wiele!
Reasumując, nie potrzebujesz dużego laboratorium, żeby badać jakość izolacji na produkcji wiązek kablowych. Niewielkich rozmiarów urządzenie VCPX5 pozwoli Ci dokonać szybkiego pomiaru, bez wspierania się dodatkowymi osobami, a przede wszystkim — wykona to zadanie precyzyjnie!
Nie do wiary? Przyjdź na targi ENEX w Kielcach i przetestuj opisane w artykule urządzenie do pomiaru geometrii izolacji VCPX5 marki VisioCablePro!
Podczas wydarzenia przetestujesz także inne urządzenia, wspierające produkcję wiązek kablowych, w tym WPC marki Zoller+Fröhlich — zobacz poniższy film!
Ponadto zobaczysz i sprawdzisz:
Zapraszamy na stoisko D-61: odbierz darmową wejściówkę
REKLAMA |
REKLAMA |