Instalacje elektryczne pod lupą specjalistów - INSTALACJE ELEKTRYCZNE - PROJEKTOWANIE INSTALACJI ELEKTRYCZNYCH - 1 KV - NORMY - UPRAWNIENIA ELEKTRYCZNE - PORADNIKI - VERLAG DASHOFER - ELEKTROINSTALATORZY
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Elektrotechnika Instalacje elektryczne pod lupą specjalistów
drukuj stronę
poleć znajomemu

Instalacje elektryczne pod lupą specjalistów

fot. Verlag Dashofer

W branży elektrycznej kontrole to niemal standard. Nie można się temu dziwić, gdyż praca z prądem do najbezpieczniejszych nie należy. Nawet, jeśli sam bezpośrednio nie wykonujesz instalacji, to jednak od Twojej decyzji, czy projektu zależy poprawne działanie konstrukcji, bezpieczne dla otoczenia. O czym zatem powinien pamiętać każdy, kto w swoim fachu zajmuje się instalacjami elektrycznymi?

Przede wszystkim warto przypomnieć, że 3 maja 2010 roku zmieniły się przepisy, dotyczące wydawania uprawnień elektrycznych. Tego właśnie dnia, uprawnienia wydawane dotychczas bezterminowo utraciły ważność. Teraz świadectwa kwalifikacyjne kategorii D i E wydawane są na 5 lat. Także trzeba o tym pamiętać i odpowiednio wcześniej przygotować się do egzaminu państwowego.

Możliwe, że wiesz dużo, a nawet bardzo dużo na temat projektowania, wykonawstwa, bądź montażu instalacji elektrycznych, jednakże można się zdziwić, jakie pytania potrafią znaleźć się w testach egzaminacyjnych. Może warto trochę odświeżyć swoją wiedzę i poczytać? Właśnie dla tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej, poznać nowe rozwiązania, uporządkować wiadomości, czy odszukać odpowiedzi na nurtujące pytania, został przygotowany Instalacje elektryczne i teletechniczne. Poradnik montera i inżyniera elektryka.

Poradnik tworzony jest m.in. przez członków Stowarzyszenia Elektryków Polskich (SEP) i objęty jest patronatem tej instytucji. To nieodzowna pomoc dla wszystkich osób zawodowo zajmujących się projektowaniem, wymiarowaniem, budową oraz montażem i eksploatacją instalacji elektrycznych.  Odpowiada na wiele pytań i poddaje rozwiązania w trudnych sytuacjach. Omawia przykładowo, jak wyznaczyć obciążenie w instalacjach elektrycznych i ją odpowiednio zabezpieczyć, w jaki sposób dokonywać wyboru odpowiedniego osprzętu instalacyjnego. Prezentuje metody projektowania instalacji oświetleniowej oraz wykonania instalacji elektrycznych specjalnych. Dzięki niej dowiesz się, jak zbudować instalację teletechniczną i komputerową, przeprowadzić badania odbiorcze i eksploatacyjne oraz zintegrować systemy inteligentnego budynku.

Ale to tylko niektóre z zagadnień omawianych w poradniku Instalacje elektryczne i teletechniczne. W publikacji znajdziesz m.in.:

 •     wykaz przepisów techniczno – budowlanych,
 •     obowiązki dostawcy energii, właściciela i użytkownika,
 •     uprawnienia osób wykonujących prace pomiarowe,
 •     metody wykonywania badań.

W każdym rozdziale szereg konkretnych przykładów obliczeń. Do poradnika dołączona jest dodatkowo płyta CD, na której zamieszczono:

 •     przepisy techniczno-budowlane,
 •     wykaz norm branżowych,
 •     przepisy w zakresie eksploatacji,
 •     warunki techniczne,
 •     badania odbiorcze i eksploatacyjne,
 •     dokumentacja prac pomiarowo-kontrolnych,
 •     wzory protokołów badań.

Ten nowoczesny poradnik dostępny jest w dwóch wariantach – w tradycyjnej drukowanej formie wraz z dołączoną płytą CD, bądź w wariancie drugim – cała treść poradnika zawarta na płycie CD. To nowoczesna forma, ceniona przez Czytelników, gdyż nie zawiera dużo miejsca i zawsze można ją wziąć ze sobą. Ale wybór dogodniejszej formy należy do Ciebie.

Jeśli preferujesz wersję drukowaną kliknij w ten link, aby przejść na stronę poradnika i dokonać zamówienia. Jeśli jednak wolisz wersję wyłącznie elektroniczną kliknij w ten link, a zostaniesz przekierowany na stronę, gdzie będziesz mógł zamówić taką właśnie wersję poradnika. Specjalna oferta dla Czytelników portalu – rabat w postaci 10% na zakup publikacji. Wystarczy w pole Kod promocyjny wprowadzić ciąg RB10AS01, a rabat zostanie automatycznie naliczony.  Czas akcji ograniczony!

Przygotuj się do okresowych badań. Skorzystaj z fachowej pomocy. Przygotowana przez mgr inż. Fryderyka Łasaka, specjalistę i właściciela Zakładu Badań Elektrycznych „El-Fred”, publikacja Okresowe badania i pomiary elektryczne w przemyśle. Instalacje i urządzenia do 1 kV. Opracowana na podstawie aktualnych norm, jakie muszą spełniać instalacje i urządzenia niskiego napięcia.

W publikacji zawarto wszelkie niezbędne informacje oparte na przepisach prawnych związanych z wykonywaniem sprawdzeń instalacji i urządzeń. Omówiono w niej wymagania normy PN-HD 60364-4-41:2009 – instalacje elektryczne niskiego napięcia. Znajdziesz w niej wszystko, co trzeba wiedzieć na temat pomiarów wielkości elektrycznych, rezystancji uziemienia uziomu oraz natężenia oświetlenia.  Autor wyjaśnia, na czym polega badanie sprzętu ochronnego oraz prawidłowo sporządzić protokół z pomiarów zgodnie z przepisami i normami.

Zapoznaj się z całym spisem treści publikacji – kliknij w ten link. Tutaj także możesz zamówić książkę. Teraz otrzymasz rabat na zakup publikacji – wystarczy przy składaniu zamówienia w pole Kod promocyjny wpisać RB10AS01, a rabat zostanie automatycznie naliczony.

Nie chcesz nic kupować? Skorzystaj zatem z naszych bezpłatnych e-Newsletterów. Zarejestruj się na e-Elektrotechnika, a będziesz mógł korzystać z informacji za darmo!

REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Wydawnictwo Verlag Dashofer sp. z o.o.
ul. ul. Bieżanowska 7, Warszawa
tel.  +48 (22) 559-36-01
fax.  +48 (22) 829-27-00
www.dashofer.pl
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl