Różnica między LCD a LED TV - LED - LCD - LED TV - WYŚWIETLACZE LCD - DIODY LED - CCFL - EDGE LED - LOCAL DIMMING
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna BAZA WIEDZY Różnica między LCD a LED TV
drukuj stronę
poleć znajomemu

Różnica między LCD a LED TV

LED TV to odmiana telewizora z wyświetlaczem ciekłokrystalicznym (LCD). Różnica między tradycyjnym LCD a LED polega na sposobie podświetlenia matrycy. W LCD TV źródłem światła była lampa świetlówkowa (CCFL). W telewizorach LED-owych została ona zastąpiona przez diody elektroluminescencyjne.

LED TV

Korzyści z takiej zamiany są trzy. Po pierwsze – możliwe stało się zmniejszenie grubości obudowy telewizora z 8-10 cm do ok. 3-4 cm. Po drugie – zużycie energii przez odbiorniki zmniejszyło się o ok.40 procent. Trzecia korzyść, to nieco lepszy kontrast i kolory w porównaniu ze „spranymi” barwami w starszych typach LCD.

Trzeba jednak pamiętać, że LED LED-owi nie równy. Najlepszą jakość obrazu oferują odbiorniki, w których cały ekran jest podświetlany od wewnątrz diodami. Umożliwia to ich lokalne wyłączanie (tzw. local dimming), co znacznie poprawia kontrast i kolory obrazu (podobnie jak w plazmie). Tańsze modele LED TV mają tylko boczne podświetlenie diodami (tzw. Edge LED) i jakość wyświetlanego przez nie obrazu nie jest już tak dobra.

Odbiorniki LED stanowią obecnie ok. 30% wszystkich sprzedawanych na świecie telewizorów. Ich udział w rynku stale jednak rośnie. Jest to spowodowane spadkiem cen, trzeba jednak pamiętać, że LED TV jest wciąż o ok.50 procent droższy, niż jego odpowiednik wyposażony w tradycyjną świetlówkę.

Źródło: multi-blog.pl

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
Oceń jako:
dodaj do ekspertów
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Neuroinformatyka Neuroinformatyka Grupa dla wszystkich zainteresowanych wykorzystaniem metod pomiarów, analizy i modelowania pochodzących z ...
Politechnika Poznańska Politechnika Poznańska Grupa zrzeszająca pracowników, studentów i absolwentów Politechniki Poznańskiej
Serwis elektroniki użytkowej Serwis elektroniki użytkowej Zamieszczamy tu wątki dot. serwisu elektroniki użytkowej, pomysły rozwiązań i problemy na które ...
KOŁA SEP KOŁA SEP Studenckie, pracownicze czy inne - wszystkie koła związane z działalnością Stowarzyszenia ...
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl