Bardzo ciekawy filmik. Bill Hammack z Uniwersytetu Illinois, postanowił rozebrać ekran LCD na części i pokazać jak w zasadzie działają te całe ciekłe kryształy.
Bill zaczyna od prezentacji diod LED podświetlających matrycę i folii rozprowadzającej światło po matrycy (rozkręcony ekran ma krawędziowe podświetlanie LED). Następnie przychodzi pora na kolejne fragmenty oświetlenia sprawiające, że światło rozkłada się równomiernie. Wreszcie autor prezentuje „szklaną kanapkę”, jak nazywa właściwą matrycę.
Na kilku przejrzystych slajdach pokazuje o co chodzi w ciekłych kryształach. Znakomita prezentacja:
Warto obejrzeć też inne filmy tego samego autora. Dowiecie się z nich jak działa wykrywacz dymu, co znajduje się w czarnej skrzynce samolotu albo dlaczego telefon komórkowy wygląda tak jak wygląda.
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.