Relacja z targów Automaticon 2011 - str. 3 - AUTOMATYKA - AUTOMATICON - MPL POWER ELEKTRO - PIAP - ELHURT - HELLERMANNTYTON - TME - ADRIAN ANTOSZ - ROBOTY PRZEMYSŁOWE - SERWONAPĘDY - SICK - CZUJNIK WIZYJNY - WOJCIECH KMIECIK - WIKA POLSKA - COMAU ROBOTICS - HOLLOW WRIST - POMIARY PRZEPŁYWU - ZAMEL CET - INTROL - PHOENIX CONTACT - SERWOSILNIKI - MULTIPROJEKT - BAHR ELZU - B&R
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Automatyka Relacja z targów Automaticon 2011
drukuj stronę
poleć znajomemu

Relacja z targów Automaticon 2011

Złoty medal na targach Automaticon 2011 otrzymała firma Phoenix Contact za przemysłowy adapter bezprzewodowej sieci WLAN.

Kompaktowe urządzenie FL WLAN EPA umożliwia pewne, łatwe i bezpieczne zintegrowanie urządzeń automatyki z siecią bezprzewodową WLAN 802.11b/g. Przemysłowy adapter portu ethernetowego jest klientem sieci WLAN. Urządzenia automatyki posiadające złącze Ethernet mogą dzięki FL WLAN EPA korzystać w pełni z wszystkich możliwości bezprzewodowej sieci WLAN. Moduł posiada ochronę IP65 i wyposażone jest w specjalną zintegrowaną antenę. Zapewnia to pewną i stabilną transmisję nawet w trudnych warunkach przemysłowych.

Przemysłowy adapter sieci WLAN dla urządzeń automatyki

Dzięki integracji funkcji klienta sieci WLAN i anteny w jednym, adapter może być zamontowany w szybki i łatwy sposób jako urządzenie peryferyjne. Moduł zapewnia klasyczną komunikację Ethernet. Dodatkowo umożliwia transmisję innych protokołów opartych o przemysłowy Ethernet takich jak Profinet, Modbus/TCP oraz Ethernet/IP. Konfiguracja urządzenia może odbywać się na kilka łatwych sposobów. Wcześniej przygotowane skrypty pozwolą na szybkie wczytanie konfiguracji do urządzenia nawet przez osoby niewykwalifikowane. Adapter FL WLAN EPA zapewnia obniżenie kosztów instalacji, prostotę montażu i maksymalne wykorzystanie możliwości transmisji bezprzewodowej w obszarze przemysłowym. Dzięki temu tworzenie aplikacji przemysłowych uzyskuje nowy wymiar. 

Film przedstawia najnowszego robota Smart5 ARC4 firmy Comau Robotics przeznaczonego do spawania łukowego - innowacyjna, przyjazna środowisku naturalnemu konstrukcja oparta na technologii „Hollow wrist”: całe okablowanie aplikacyjne umieszczone zostało wewnątrz przegubów.

Udźwig: do 5kg. Maksymalny zasięg w poziomie: 1.951mm. Powtarzalność: 0,05mm.

Możliwe pozycje montażu: podłogowa / sufitowa/ kątowa.

Na targach Automaticon zaprezentowany został również najnowszy robot paletyzujący Comau - Smart5 PAL. 4-osiowy robot paletyzujący został specjalnie zaprojektowany do wykonywania automatycznych prac podawczych załadunku/rozładunku; dostępny jest w dwóch wersjach 260-3.1 i 180-3.1 i jest idealny do podnoszenia oraz układania różnego rodzaju i gabarytu produktów i opakowań.

Smart5 PAL oferuje maksymalny udźwig na nadgarstku do 260 kg lub do 180 kg oraz dodatkowe obciążenie na ramieniu do 50 kg. Ponadto obie wersje charakteryzują się maksymalnym zasięgiem w poziomie do 3.100 mm oraz powtarzalnością pozycjonowania do 0.25 mm.

Znaczne obniżenie masy ogólnej robota Smart5 PAL, między innymi dzięki zastosowaniu innowacyjnych elementów z włókna węglowego, zaowocowało lepszą wydajnością oraz prędkością, dzięki czemu można uzyskać najlepszą optymalizację oraz redukcję cyklu pracy.

SMART5 PAL może pracować z dużą precyzją i dokładnością dzięki zastosowaniu nowej generacji jednostki sterującej C5G, o zredukowanych wymiarach i uproszczonej konstrukcji w stosunku do poprzedniej wersji. Ponadto, w nowym robocie paletyzującym została wykorzystana w technologia “Hollow wrist”, czyli przeprowadzenie przewodów i okablowania wewnątrz przegubów, co jest wspólną cecha wszystkich modeli z Rodziny Robotów Comau.

Nowy Smart5 PAL wprowadzony niedawno na rynek został już gorąco przyjęty i spotkał się z ogromnym zainteresowaniem i uznaniem Klientów.

Połączenie efektywnego sprzętu ze specjalistycznym oprogramowaniem w przedstawionym robocie jest najwyższym osiągnięciem firmy Comau Robotics w dziedzinie paletyzacji. Dzięki wysokiej wydajności i precyzji odpowiada doskonale na specyficzne wymagania integratorów i klientów finalnych operujących w branży pakowania.


Firma Mitsubishi Electric w tym roku koncentrowała się głównie na nowych rozwiązaniach dla przemysłów FOOD, Water oraz Process. Dlatego też zostały zaprezentowane takie rozwiązania jak .:

  • Roboty przemysłowe idealnie pasujące m.in. do aplikacji  pick & place, pakowania i sortowania w przemyśle spożywczym
  • Rozwiązanie C Batch Process – Zarządzanie procesami wsadowymi
  • Produkty z funkcjami Safety – pełna oferta produktów automatyki przemysłowej z wbudowanymi funkcjami bezpieczeństwa
  • Rozwiązania dla przemysłu wodnego (przetwornice częstotliwości, urządzenia monitorujące zużycie energii, rozwiązanie telemetryczne)
  • nowy rodzina sterowników PLC serii L
  • produkty Serwo w aplikacjach: napełniania butelek, etykietowanie, nóż obrotowy - typowych aplikacji w przemyśle spożywczym

Targi uważamy za bardzo udane co przełożyło się na liczbe uzyskanych kontaktów oraz liczbę odwiedzających stoisko Mitsubishi Electric - powiedział Łukasz Sandecki z departamentu komunikacji marketingowej Mitsubishi Electric.

Mitsubishi Electric

 

WIKA Polska to jedno z największych przedsiębiorstw w grupie WIKA, część światowego koncernu będącego liderem w dziedzinie pomiarów ciśnienia i temperatury. Firma jest wyłącznym dystrybutorem firmy KSR Kuebler AG oraz PHÖNIX Messtechnik GmbH. 

Podczas targów stoisko firmy odwiedziło wielu klientów reprezentujących różne branże przemysłu. Targi były okazją do rozmów i wymiany doświadczeń z naszymi Product Managerami, Regionalnymi Przedstawicielami Handlowymi, a także Dyrektor ds. Marketingu i Sprzedaży. 

Nowości prezentowane w tzm roku to szereg interesujących rozwiązań z zakresu pomiaru ciśnienia i temperatury, a także nowości z zakresu pomiaru poziomu, stanowiące nową linię produktową w ofercie firmy:


Na zdjęciu po prawej: Ręczny kalibrator ciśnienia ze zintegrowaną pompą Model CPH6600 - teraz można zapomnieć o zewnętrznej pompie, a zadania kalibracyjne wykonać w sposób szybki i łatwy. Po lewej: Przenośny kalibrator wielofunkcyjny Model CEP6000 - urządzenie do stosowania w kalibracji w przemyśle (laboratoria, produkcja, warsztaty), w firmach oferujących usługę kalibracji.

WIKA Polska
Na zdjęciu na pulpicie: Precyzyjny kalibrator ciśnienia Model CPG2500 - dzięki swojej wysokiej dokładności urządzenie znajduje szczególne zastosowanie jako fabryczny/roboczy wzorzec kalibracji i testowania wszelkich urządzeń do pomiaru ciśnienia. Po lewej: Wskaźnik poziomu typu Bypass Model BNA - stałe wizualne wskazanie aktualnego poziomu cieczy bez konieczności zasilania elektrycznego.

REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (3)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Marcin Rykała - POLNA S.A.
nagrodą a za najlepsze hasło była cyfrowa ramka
Brak obrazka
A jaka była nagroda w tym konkursie?
No avatar
andzej
ciekawe hasło Polnej ;)
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl