Przełącznik z napędem silnikowym OTM_
OTM_ mogą być sterowane elektrycznie lub ręcznie. OTM_ wyposażony jest w dwa wejścia: jedno zasilające a drugie sterownicze. Aby umożliwić pracę zdalną należy wyjąć rączkę i przełączyć aparat w pozycję M. Rączkę można zdejmować i zakładać w dowolnej pozycji (0, I lub II). Założenie rączki zabezpiecza przed sterowaniem zdalnym. Przełączanie zdalne może być sterowane przy pomocy impulsów dłuższych niż 100ms lub sygnału stałego przycisków bistabilnych, łączników krzywkowych, przekaźników lub innych styków. Możliwe jest przełączenie bezpośrednio z pozycji I do pozycji II lub odwrotnie, bez zatrzymywania w pozycji 0. Układ sterowania najpierw przełącza się do pozycji 0, a następnie załącza pozycję I lub II. Jeżeli napęd otrzyma jednocześnie dwie komendy to priorytet ma zawsze komenda OFF. Napęd silnikowy powinien być zmontowany fabrycznie.
Napęd silnikowy jest zabezpieczony wkładką bezpiecznikową. Wysłanie sygnału zmiany położenia przełącznika w trakcie przełączania powoduje zadziałanie bezpiecznika. Rączka przełącznika może być blokowana w pozycji 0 trzema kłódkami. Zamocowanie kłódki, w otworze dźwigni do wyjmowania rączki, umożliwia zablokowanie sterowanie zdalnego i manualnego w dowolnej pozycji przełącznika (0, I lub II). Napęd silnikowy jest wyposażony w zaciski do sygnalizacji blokad kłódkowych. Jeżeli zdejmiemy napięcie z napędu silnikowego to rozłącznik nie zmieni pozycji.
Automatyczny przełącznik zasilania OTM_C_D_ 160 A…1600A
Automatyczny przełącznik zasilania produkcji ABB gwarantuje ciągłość zasilania i bezpieczeństwo obsługi. Mechanizm przełączania oferuje trzy stabilne pozycje, które zapewniają izolację dwóch asynchronicznych źródeł zasilania. Eliminuje to ryzyko zwarcia nawet w przypadku stanów nieustalonych. Aparat jest wyposażony w rączkę umożliwiającą przełączenie ręczne w przypadku awarii.
Automatyczny przełącznik zasilania składa się z przełącznika, napędu silnikowego i sterownika OMD_. Sterownik monitoruje Linię 1, analizuje napięcie, częstotliwość i symetrię zasilania. Jeżeli mierzone wartości przekraczają nastawione zakresy, a Linia 2 przygotowana jest do przejęcia obciążenia sterownik dokonuje przełączenia do pozycji 0, a następnie do pozycji II. Jeżeli parametry Linii 1 powracają do nastawionych zakresów sterownik przeprowadza odwrotną sekwencję przełączenia i Linia 1 wraca do normalnej pracy.
Sterowniki monitorują dwie linie zasilające 3-fazowe lub 1-fazowe i sterują pracą przełącznika. Są dostępne w kliku wersjach:OMD100, OMD200, OMD300, OMD800.
Wszystkie sterowniki poza wersją podstawową (OMD100) mają możliwość wysłania komendy START/STOP do generatora. W przypadku zaburzenia napięcia zasilania podstawowego, po upływie nastawionego opóźnienia linia jest rozłączana. Następnie odbywa się rozruch generatora awaryjnego i po ustabilizowaniu się napięcia w linii rezerwowej załączone zostaje zasilanie awaryjne. Po powrocie napięcia do wartości znamionowej w linii zasilania podstawowego procedura przełączania również przeprowadzana jest automatycznie.
Istnieje również możliwość przeprowadzenia sekwencji testowej. Podczas sekwencji testowej można symulować sekwencje przełączania i przełączania powrotnego krok po kroku.
Automatyczny przełącznik zasilania może być zablokowany w określonym położeniu.
Aby uniemożliwić sterowanie elektryczne przełącznika, należy zablokować kłódką dźwignię służącą do wyjmowania rączki. Po zablokowaniu dźwigni aparat nie może być przełączany elektrycznie. Sterowanie elektryczne można zablokować w każdym położeniu przełącznika (I, 0, II).
Standardowo sterowanie ręczne może być zablokowane w położeniu „0” przez umieszczenie kłódki w uchwycie blokującym rączki.
Stan sterownika typu OMD800 może być monitorowany za pośrednictwem magistrali Modbus RTU. OMD800 jest wyposażona w wyświetlacz graficzny. Za pomocą tego interfejsu oraz przycisków -strzałek i przycisku ENTER użytkownik może skonfigurować system i urządzenie.
Konfiguracja systemu wymaga wprowadzenia hasła i obejmuje ustawienie znamionowego napięcia łączeniowego, częstotliwości znamionowej i określenie możliwości zastosowania generatora. Użytkownik może wybrać między systemem 1-fazowym i 3-fazowym z przewodem N lub bez niego oraz ustalić priorytet linii 1 lub pozostawić układ bez priorytetu.
Konfiguracja urządzenia obejmuje wybór języka interfejsu oraz wprowadzenie progów wszystkich monitorowanych parametrów i czasów opóźnienia oraz parametry magistrali Modus (adres, prędkość transmisji, bity stopu oraz parzystość).
Diagnostyka obejmuje wyniki pomiaru napięć zasilających i częstotliwości, dziennik zawierający rejestr maksymalnie 20 ostatnich alarmów i licznik sumarycznej ilości przełączeń aparatu. Użytkownik może również uruchomić lub zatrzymać generator.
Przełączniki ABB to zaawansowane technicznie, kompaktowe aparaty, pozwalające na instalację,
gwarantującą pewność zasilania, bezpieczeństwo obsługi i oszczędność miejsca.
|
REKLAMA |
REKLAMA |