CUBIC to duńska firma, która od piętnastu lat jest obecna na polskim rynku. Około 90% rozdzielnic zainstalowanych na jednostkach morskich w polskich stoczniach była oparta na modularnym systemie rozdzielnic elektrycznych n/n firmy Cubic.
- Nasze rozdzielnice z powodzeniem pracują w polskich elektrowniach i elektrociepłowniach, kopalniach, rafineriach i zakładach produkcji, wszędzie tam gdzie ogromne znaczenie ma: wysoka jakość rozdzielnic, elastyczność budowy i rozbudowy, niezależność co do wyboru producenta aparatury elektrycznej oraz wysoki poziom bezpieczeństwa obsługi. Liczne certyfikarty towarzystw klasyfikacyjnych i laboratoriów, pełne badanie typu, testy na wstrząsy i wibracje, próby sejsmiczne symulacji trzęsienia ziemi systemu Cubic pozwalają nam sprostać wymogom najbardziej wymagającego klienta, a zarazem być konkurencyjnym w porównaniu z największymi „graczami” na rynku, w obszarze dystrybucji i rozdziale energii elektrycznej. Rozdzielnice systemu MD (ang. Multi-Drawer; wielokasetowy, wieloszufladowy) zaprojektowano w oparciu o doświadczenia eksploatacyjne użytkowników, w wyniku czego stanowią wszechstronne i kompaktowe rozwiązanie wszędzie tam, gdzie nawet krótkotrwała przerwa w zasilaniu energią elektryczną może stwarzać poważne zagrożenie dla życia ludzkiego, spowodować olbrzymie zakłócenia procesów produkcyjnych i narazić na straty ekonomiczne - powiedział podczas targów Stanisław Wawrzyniak, Sales Manager.
- Energetab jest miejscem gdzie regularnie bywamy, pozwala zaprezentować naszą ofertę i wszelkie nowinki, spotkać się z użytkownikami naszego systemu i partnerami handlowymi oraz nawiązywać nowe znajomości. Rok 2010 można uznać za rokujący nadzieję dalszego rozwoju polskiej gospodarki, po 2009 w którym odczuliśmy skutki ogólnoświatowego kryzysu - dodaje.
O zmianach w firmie Jean Mueller Polska Sp. z o. o. mówi jej prezes zarządu, Zbigniew Błażejewski:
- Początek roku był dla nas zaskakujący i wymagał wzmożonej pracy ze strony całego zespołu firmy Jean Mueller Polska Sp. z o. o. Jednak po kilku miesiącach wysiłek ten przyniósł oczekiwane efekty. Ponadto rozpoczęliśmy współpracę z firmą ETI Polam Sp. z o. o., która obsługuje hurtownie w zakresie produktów firmy Jean Müller.
Teraz oferta Jean Muellera obejmuje około 20 tyś. produktów, z czego połowa to bezpieczniki firm: Jean Müeller, ETI i MERSEN.
- Naszą przyszłość wiążemy z innowacyjnym rozwojem programu sprzedaży, przy zachowaniu dotychczasowego wysokiego poziomu obsługi Klienta - dodaje prezes Błażejewski.
O współpracy z Jean Mueller Polska pozytywnie wypowiadał się Adam Knochowski z ETI Polam.
ETI lekko odczuło zeszłoroczne spowolnienie: „Przetrwaliśmy kryzys dzięki działaniom zapobiegawczym - obroty zmniejszyły się minimalnie. Teraz skupiamy się na umacnianiu naszej pozycji rynkowej, m.in. poprzez wprowadzenie na rynek nowych produktów jak na przykład kompleksowe profesjonalne rozwiązania w zakresie zabezpieczeń fotowoltaicznych typu PV. Nie ma odwrotu od odnawialnych źródeł energii. Będzie to bardzo perspektywiczny rynek w najbliższej przyszłości.”
Podczas Energetabu nowe produkty zaprezentowała firma Twelve Electric, reprezentująca na polskim rynku słoweńską Iskrę (producenta kondensatorów mocy na niskie i średnie napięcie) oraz niemieckie: ESGO Gmbh (producenta styczników ID i IDX) oraz SBA Trafobau – Jena Gmbh (producenta dławików do filtrów wyższych harmonicznych).
Dwie nowości, z którymi firma wiąże największe nadzieje, to bateria do kompensacji obciążeń niesymetrycznych BKT 3F oraz przenośny analizator parametrów sieci As-3 minidiagnoza, przeznaczony do pomiarów zewnętrznych.
- Energetab jest zdecydowanie największą i zapewniającą największą frekwencję zwiedzających imprezą w branży, od lat trzyma poziom, a składa się na to przede wszystkim dobry termin oraz historia targów, ponieważ jest to już 23 edycja - mówi Krzysztof Dąbrowski, wiceprezes zarządu Twelve Electric.
- Wyróżniającą się imprezą są też targi organizowane przez MTP w Poznaniu. Mają przyszłość, ale muszą jeszcze znaleźć swoją formułę - dodaje.
Firma Convert jest wyłącznym przedstawicielem na Polskę hiszpańskiej firmy Circutor, która oferuje m.in. integratory i urządzenia kontrolno-pomiarowe dla energetyki. Mariusz Niżankowski obecny rok ocenia znacznie lepiej niż poprzedni, chociaż, jak twierdzi, inwestorzy ciągle jeszcze wstrzymują się z nowymi projektami i można mówić raczej o utrzymaniu ruchu niż nowych inwestycjach.
Polski rynek okazał się dla hiszpańskiego producenta bardzo atrakcyjny, zwłaszcza w dobie kryzysu. Zeszłoroczne wyniki sprzedaży zmotywowały Hiszpanów do osobistego wzięcia udziału w Energetabie.
|
REKLAMA |
REKLAMA |