Nowość! Trzy w jednym – zintegrowany bęben kablowy QADDY® - INSTALACJA ELEKTRYCZNA - MONTAŻ INSTALACJI - BHP - ELEKTROINSTALATOR - NKT - BĘBEN KABLOWY - QADDY - TRANSPORT PRZEWODÓW
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Elektrotechnika Nowość! Trzy w jednym – zintegrowany bęben kablowy QADDY®
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowość! Trzy w jednym – zintegrowany bęben kablowy QADDY®

fot. Zintegrowany bęben kablowy QADDY®

Profesjonalne i bezpieczne wykonawstwo instalacji elektrycznych jest silnie uzależnione od zapewnienia odpowiedniej logistyki na placu budowy. Nowe rozwiązanie QADDY® łączy w sobie bęben kablowy, stojak ułatwiający odwijanie przewodu i wózek, dzięki czemu sprzyja większej mobilności instalatora na placu budowy, a przy tym dba o jego zdrowie.

Racjonalna organizacja pracy ma kluczowe znaczenie dla fachowego wykonawstwa, co dotyczy zwłaszcza instalacji elektrycznych. Praca instalatora to zadanie wymagające nie tylko doświadczenia i precyzji w łączeniu przewodów, lecz także wysiłku fizycznego związanego choćby z ich transportem. Z myślą o potrzebach instalatorów firma NKT wprowadza nowe rozwiązanie logistyczne QADDY®, które pozwala na wygodniejsze i nawet trzy razy szybsze transportowanie kabli. Tym samym eliminuje ono uciążliwy etap przenoszenia nieporęcznych bębnów, co znacząco wpływa na racjonalizację prac instalacyjnych. Potwierdziły to badania chronometryczne wykonane przez organizację branżową EVU prowadzącą działania edukacyjne i szkoleniowe w branży elektrycznej i hydraulicznej dla duńskiego stowarzyszenia TEKNIQ, które skupia specjalistów i wykonawców z wielu dziedzin budowlanych.

Przyjazne warunki pracy

QADDY plac budowyZintegrowany bęben kablowy QADDY® łączy w sobie trzy funkcje: przechowywania, rozwijania i transportu kabli do i w miejscu budowy. Produkt posiada formę wózka, która umożliwia jego swobodne przewożenie i łatwe manewrowanie między ewentualnymi przeszkodami. Dzięki temu instalatorzy nie muszą już podnosić ciężkich i nieporęcznych bębnów drewnianych, co naraża ich na nadwyrężenia, a nawet urazy kręgosłupa. W ten sposób nowe rozwiązanie przyczynia się do zachowania optymalnych warunków BHP i redukcji ryzyka zwolnień chorobowych.

QADDY® może być bezpiecznie obsługiwany przez jednego instalatora, w odróżnieniu od tradycyjnych drewnianych bębnów. QADDY® można bardzo prosto zmienić w wózek do transportu kabli z palety do budynku – wystarczy pociągnąć rączkę, obrócić ją pod kątem 90° i skierować wózek w kierunku jazdy. W miejscu instalacji należy ustawić bęben w pionowej pozycji i już można rozwijać kable.

QADDY® pozwala na szybki i wygodny transport przewodów

Podczas badań przeprowadzonych w warunkach placu budowy wykazano, że QADDY® pozwala na trzy razy szybszy transport kabli z samochodu na miejsce pracy w budynku w porównaniu do drewnianego bębna kablowego. Podczas symulacji instalator musiał pokonać 71 metrów, przebywając tą samą drogę sześć razy. Finalny czas transportu w przypadku zastosowania bębna QADDY® był aż o 60% krótszy.

Jedno rozwiązanie – więcej możliwości

Pomimo swojej kompaktowej budowy rozwiązanie QADDY® jest odporne na zwiększone obciążenia eksploatacyjne. Za jego pomocą można transportować bębny aż do 100 kg! Starannie przemyślana konstrukcja gwarantuje stabilność podczas rozwijania aż do ostatniego metra kabla. Jedna osoba może z łatwością wyciągać nawet kilka przewodów jednocześnie. 

QADDY instalator

QADDY® łączy w sobie funkcje odwijaka i wózka

Po skończeniu etapu montażu kabla, jego końcówkę umieszcza się w przewidzianym do tego celu gnieździe. Następnie można swobodnie przemieścić się w kolejne miejsce, ustawić bęben w zasięgu ręki, wyjąć końcówkę i kontynuować instalację. Chronometria wykonana wewnątrz budynku wykazała, że oszczędność czasu poświęconego na trzy przejazdy tam i z powrotem z jednego pomieszczenia do drugiego wynosi aż 45% w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań. W sumie transport przewodów trwał dwa razy krócej. Po zakończeniu pracy QADDY® można ustawić z powrotem na palecie w pozycji pionowej i złożyć rączkę.

Rozwiązanie kryje w sobie jeszcze jedną użyteczną funkcję – pozostawione na placu budowy chroni kable przed ewentualną kradzieżą.

REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
NKT S.A.
ul. Gajowa 3, Warszowice
tel.  +48 32 757 1700
www.nkt.com.pl
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl