Rozpoczął działalność Park LifeScience w Krakowie - NAUKA - BADANIA - LIFE SCIENCE - UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI - KRAKÓW
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Rozpoczął działalność Park LifeScience w Krakowie
drukuj stronę
poleć znajomemu

Rozpoczął działalność Park LifeScience w Krakowie

Rozpoczął działalność Park LifeScience w Krakowie
Park LifeScience, czyli Jagielloński Park i Inkubator Technologii w Krakowie dedykowany naukom przyrodniczym, uroczyście zainaugurował działalność. Uruchomiona 22 grudnia inwestycja o docelowej wartości ok. 200 mln zł dofinansowywana jest ze środków unijnych.

Wybudowany do tej pory pierwszy budynek krakowskiego Parku LifeScience o powierzchni ok. 6 tys. metrów kwadratowych przeznaczony jest pod komercyjny wynajem przestrzeni laboratoryjnej oraz zaplecza badawczego i organizacyjnego dla krajowych i zagranicznych firm.

W części laboratoryjnej Park przystosowany jest do dowolnej adaptacji infrastruktury umożliwiającej prowadzenie zaawansowanych badań w zakresie biotechnologii, biomedycyny, biologii, chemii, farmakologii, fizyki, nanotechnologii i ochrony środowiska. Do tej opory wynajęto ok. 60 proc. powierzchni budynku.

"Park LifeScience to doskonałe miejsce, w którym dzięki komplementarności usług możliwa jest synergia biznesu z naukami life science" - ocenił Paweł Błachno, prezes spółki Jagiellońskie Centrum Innowacji (JCI), która zarządza Parkiem.

Cały projekt zakłada utworzenie w sąsiedztwie III Kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego, najwyższej jakości infrastruktury naukowo-badawczej w dziedzinie nauk przyrodniczych, spełniającej wymogi i oczekiwania dużych firm i małych przedsiębiorstw z branży. Na terenie kompleksu znajdzie zatrudnienie łącznie około 500 naukowców.

Wartość całego projektu szacuje się na 200 mln zł, z czego 125 mln zł to wsparcie z funduszy unijnych w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013.

Park LifeScience ma być kompleksem trzech budynków o łącznej powierzchni ponad 20 tysięcy metrów kwadratowych, zlokalizowanych w sąsiedztwie III Kampusu UJ w Krakowie.

Do tej pory zbudowano pierwszy budynek "Park Technologiczny I". Oddanie do użytku dwóch kolejnych "Bioinkubator" i "Park Technologiczny II" przewidywane jest w 2012 roku.

Jagiellońskie Centrum Innowacji to spółka powołana przez Uniwersytet Jagielloński w celu zarządzania projektem Parku LifeScience. Spółka pozyskała na ten cel dofinansowanie z unijnych funduszy strukturalnych. Firma zajmuje się także promocją Krakowa jako miejsca dla rozwoju nauk przyrodniczych, tj. biotechnologii, biomedycyny, chemii, biochemii, farmakologii, biofizyki, fizyki. RGR

PAP - Nauka w Polsce
follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl