ABB przedstawia Ekip UP: cyfrową jednostkę do modernizacji istniejących systemów niskonapięciowych - ABB ABILITY - EKIP UP
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności ABB przedstawia Ekip UP: cyfrową jednostkę do modernizacji istniejących systemów niskonapięciowych
drukuj stronę
poleć znajomemu

ABB przedstawia Ekip UP: cyfrową jednostkę do modernizacji istniejących systemów niskonapięciowych

ABB przedstawia Ekip UP: cyfrową jednostkę do modernizacji istniejących systemów niskonapięciowych
fot. Cyfrowa jednostka ABB Ekip EP do modernizacji istniejących systemów niskonapięciowych

Nowy Ekip UP zapewnia łatwą cyfrową aktualizację istniejących obiektów, aby maksymalnie wydłużyć czas pracy zainstalowanych urządzeń

ABB, lider pionierskich technologii, wprowadziła Ekip UP, innowacyjny moduł cyfrowy typu plug-and-play, który przekształca tradycyjne sieci i układy niskiego napięcia w cyfrowe mikrosieci i zapewnia poprzez dostarczone w ten sposób dane poprawę wydajności i obniżenie kosztów energii. Ekip UP jest częścią portfolio połączonych, cyfrowych rozwiązań ABB Ability™.

– ABB Ability™ zwiększa ogólnie pojętą dostępność cyfryzacji w obszarze zasilania poprzez rozwijanie szeregu inteligentnych urządzeń, który umożliwiają wykorzystanie danych systemowych do podnoszenia wydajności. Ekip UP to pierwsza na rynku innowacja umożliwiająca klientom cyfryzację istniejących urządzeń energetycznych za pomocą dołączanego, prostego i oprogramowanego modułu – powiedział Giampiero Frisio, dyrektor zarządzający biznesu Protection and Connection ABB.

Ekip UP jest podłączany do rozdzielnicy, aby móc uzyskać korzyści wynikające z cyfryzacji istniejącej instalacji elektrycznej poprzez połączenie jej z platformą zarządzania energią opartą na chmurze: ABB AbilityTM Electrical Distribution Control System. Funkcje sterowania Ekip UP pomagają przekształcić obiekt w kompleksową mikrosieć.

Obszar rozdziału energii oddala się od tradycyjnego przepływu energii „z góry na dół” na rzecz rozproszonych architektur sieciowych o wielu źródłach, ze zwiększoną generacją lokalną i odnawialnymi źródłami energii. Zakłady przemysłowe i handlowe również wykorzystują dane z podłączonych urządzeń, aby uzyskać lepszy obraz zużycia energii i alokacji zasobów.

ABB Ekip UP to prosty i ekonomiczny sposób monitorowania zużycia energii i optymalizacji działania poprzez poprawę dostępności kluczowych procesów. Wielofunkcyjne urządzenie umożliwia wykorzystanie najnowszych cyfrowych innowacji w dotychczasowej instalacji, przy minimalnym wpływie na istniejącą rozdzielnicę.

Ekip UP monitoruje zasoby, zapewniając ochronę i szybką diagnozę błędów. Gwarantuje również ciągłą kontrolę i zarządzanie zasobami. W celu spełnienia wymagań rynku i indywidualnych potrzeb klientów, Ekip UP jest dostępny w pięciu różnych wersjach:

  • Ekip UP Monitor mierzy natężenie prądu, napięcie, moc i jakościowe parametry mocy, a także rejestruje i analizuje błędy. Zaawansowane funkcje komunikacyjne umożliwiają integrację z systemami nadzoru i łączenie się rozdzielnicy z platformą zarządzania energią opartą na chmurze – ABB AbilityTM Electrical Distribution Control System.
  • Ekip UP Protect dodatkowo zawiera wszystkie niezbędne funkcje ochrony obwodów odpływowych, a Protect+ zapewnia zabezpieczenie generatorów, jak również adaptacyjne i kierunkowe zabezpieczenie energetycznych sieci przesyłowych. Wbudowane styki we/wy umożliwiają łatwe łączenie z innymi urządzeniami przełączającymi.
    Obie wersje można uaktualnić za pomocą oprogramowania do mikrosieci „all-in-one” firmy ABB. Oferuje ono łatwe w użyciu funkcje, takie jak automatyczne przełączanie i zrzut obciążenia, poprawiające ciągłość pracy i wydajność energetyczną. 
  • Ekip UP Control oprócz funkcji monitorowania zawiera obniżający koszty algorytm zarządzania energią. Poprzez wdrożenie inteligentnych reguł zarządzania zużyciem energii klienci mogą zminimalizować koszty za przekroczenie zużycia energii i ubiegać się o dostęp do programów zarządzania popytem.
  • Ekip UP Control+ jest najpotężniejszym systemem z powyższych, zapewnia pełną gamę funkcji oraz działa jako kompleksowy sterownik mikrosieci.

Ekip UP nadaje się do zastosowań niskonapięciowych w zakresie od 40 kW do 4 MW. Urządzenie wielofunkcyjne może być montowane na szynie DIN lub na elewacji. Przyjazne dla użytkownika narzędzie rozruchowe Ekip Connect ułatwia konfigurowanie urządzenia. Nawet zaawansowane funkcje wymagają wyłącznie podstawowych zdolności programistycznych. Intuicyjny kolorowy ekran dotykowy w 10 językach umożliwia przeglądanie ustawień, sprawdzanie alarmów oraz szybkie i łatwe ustawianie parametrów.

Giampiero Frisio dodaje: „W każdym zakładzie z różnym obciążeniem i różnymi generatorami, które wymagają połączenia i skoordynowania, inteligentniejsza i bardziej elastyczna instalacja zasilania jest kluczem do osiągnięcia większej wydajności, dłuższego czasu pracy i oszczędności energetycznych. Urządzenie wielofunkcyjne ABB jest najprostszym rozwiązaniem dla małych obiektów. Umożliwia ono uproszczenie technicznej złożoności i wykorzystanie możliwości sieci energetycznej obiektu. Ekip UP umożliwia rozwój działalności istniejących obiektów kosztem bardzo niewielkich zmian w istniejącym sprzęcie zasilającym”.

ABB koncentruje się na rozwoju nowych rozwiązań energetycznych dla użytkowników przemysłowych. Inteligentne urządzenia i rozwiązania programowe firmy odgrywają kluczową rolę we wprowadzaniu nowych architektur sieciowych i mikrosieci, zapewniając łatwe w obsłudze kompletne rozwiązania w zakresie zabezpieczania zakładów, sterowania mocą i zarządzania energią.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
ABB Sp. z o.o.
ul. Żegańska 1, Warszawa
tel.  +48 22 223 77 77
www.abb.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl