Zmysły przez internet?? Poznaj Sense! - INTERNET - DOTYK - SENSE - ZMYSŁY - ZAPACH - SMAK - CD&I ASSOCIATES
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Zmysły przez internet?? Poznaj Sense!
drukuj stronę
poleć znajomemu

Zmysły przez internet?? Poznaj Sense!

Zmysły przez internet?? Poznaj Sense!
Wielkie zainteresowanie wzbudzają ostatnio produkty które pozwalają na większą integrację użytkownika z internetem. Działo się to głównie za sprawą możliwości odczuwania bodźców zapachowych. Sense posunął się o krok dalej rozszerzając gamę internetowych zmysłów o smak i dotyk.

Sense zaprojektowany przez CD&I Associates będący częścią wystawy “La Fin Du Design” jest bezprzewodowym urządzeniem, którego zadaniem jest wytworzenie większej emocjonalnej więzi pomiędzy użytkownikiem i jego internetowym obiektem zainteresowań np filmem lub grą. Sense ma za zadanie zrewolucjonizować zakupy online, pozwoli na "dotknięcie", "posmakowanie" dowolnej rzeczy przed zakupem.Wrażenia zapachowe i smakowe opierają się o mikro drukarkę z tuszem posiadającym zapach i smak, wrażenia dotykowe są zapewniane przez specjalny ekran. Mikrodrukarka używa kombinacji 13 podstawowych kartridży z woskiem, drukując małe półprzezroczyste arkusze, które symulują smaki topiąc się w ustach.


Jedną z unikatowych cech Sesne jest ekran dotykowy, zapewniający dodatkowe wrażenia dzięki zastosowaniu nanotechnologii. User wkłada rękę w specjalny otwór gdzie bedzie mógł poczuć temperaturę, chropowatość,miękkość czy twardość konkretnego przedmiotu. Urządzenie wyposażone jest również w interfejs głosowy ułatwiający nawigację szczególnie do osób niewidomych.

Artur Kulikowski
www.unplggd.com
follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl