Kalkulator poboru mocy urządzeń IoT pomaga przewidzieć czas pracy na baterii - KALKULATOR - INTERNET OF THINGS - ENERGY HARVESTING
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Kalkulator poboru mocy urządzeń IoT pomaga przewidzieć czas pracy na baterii
drukuj stronę
poleć znajomemu

Kalkulator poboru mocy urządzeń IoT pomaga przewidzieć czas pracy na baterii

Kalkulator poboru mocy urządzeń IoT pomaga przewidzieć czas pracy na baterii
fot. Farnell element14

Firma Farnell element14 przygotowała internetowy Kalkulator Poboru Mocy, który ułatwia projektantom urządzeń IoT zrozumieć, w jakim tempie rozładowywać się będzie bateria w opracowywanych aplikacjach. Dzięki kalkulatorowi mocy IoT twórcy będą mogli eksperymentować z użyciem różnych komponentów i algorytmów programowych, oceniając ich wpływ na czas pracy na baterii.

Zasilanie bateryjne jest coraz częstszym wymogiem w aplikacjach IoT, w których wbudowany czujnik zbiera dane i przekazuje opracowane wstępnie informacje do chmury. W przeciwieństwie do wielu większych, złożonych systemów, te względnie małe urządzenia często nie mają dostępu do zasilania sieciowego. To natomiast oznacza, że muszą być zasilane w jakiś inny sposób – najczęściej z użyciem baterii, akumulatorów lub za pomocą technik pobierania energii z otoczenia (energy harvesting).

O ile coraz więcej aplikacji da się już przygotować ograniczając się do ultra niskiego poboru mocy, koniecznego gdy chcemy zasilać urządzenie jedynie za pomocą energy harvestingu, zdecydowana większość systemów nie nadaje się by zastosować takie podejście. Wtedy to konieczne staje się wykorzystanie baterii lub akumulatorów. Te z kolei będą wymagały ładowania lub wymiany co jakiś czas, a bywa że koszt takiej wymiany jest większy niż koszt całego urządzenia. Dlatego poprawne obliczenie czasu pracy urządzenia na jednej baterii jest niezwykle ważne.

Opracowany kalkulator jest łatwy w użyciu i bardzo szybko podaje wynik. Użytkownik wprowadza podstawowe parametry wybranego sprzętu, wliczając w to rodzaje mikrokontrolera i baterii, a następnie opisuje oprogramowanie. Podaje jak często system budzi się oraz ile cykli jest potrzebnych na pobranie, przetworzenie i wysłanie danych. W oparciu o te informacje kalkulator oblicza pobór mocy.

W rezultacie otrzymujemy wygodny sposób na szybkie oszacowanie czasu pracy urządzenia IoT na jednej baterii, a więc coś, co normalnie jest żmudnym i czasochłonnym zadaniem, wymagającym najczęściej przygotowania odpowiedniego arkusza kalkulacyjnego, lub ręcznego liczenia.

 – Mamy wiele doświadczeń we współpracy z projektantami elektroniki, którym pomagamy mierzyć się z wciąż zmieniającymi się wymaganiami projektowymi, w coraz bardziej "połączonym ze sobą" świecie. Kalkulator czasu pracy na baterii został opracowany jako narzędzie, które ma pomóc sprostać jednemu z kluczowych wyzwań, pojawiających się podczas projektowania aplikacji IoT i jest tylko jednym z wielu pomocnych narzędzi i materiałów, jakie można znaleźć w naszym Hubie IoT – powiedział Steve Carr, Globalny Dyrektor Marketingu w Premier Farnell.

Kalkulator jest dostępny w ramach prowadzonego przez firmę Premier Farnell serwisu „Internet of Things Hub” – zunifikowanego portalu, w którym dostępne są aktualności, opinie, artykuły i narzędzia związane z aplikacjami Internetu Rzeczy. Wśród nich znaleźć można m.in. artykuł wyjaśniający zasady działania i obsługi nowego kalkulatora oraz czynniki, które wpływają na czas pracy urządzenia na baterii w aplikacjach IoT.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl