Farnell pomaga podłączyć urządzenia szybciej niż kiedykolwiek, dzięki zestawom deweloperskim Particle - WI-FI - ZESTAW DEWELOPERSKI - PLATFORMA ROZWOJOWA - INTERNET OF THINGS - INTERNET RZECZY - PŁYTKA ROZWOJOWA - PROJEKTOWANIE IOT - PROJEKTOWANIE ELEKTRONIKI - PARTICLE - PARTICLE MESH
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Farnell pomaga podłączyć urządzenia szybciej niż kiedykolwiek, dzięki zestawom deweloperskim Particle
drukuj stronę
poleć znajomemu

Farnell pomaga podłączyć urządzenia szybciej niż kiedykolwiek, dzięki zestawom deweloperskim Particle

Farnell pomaga podłączyć urządzenia szybciej niż kiedykolwiek, dzięki zestawom deweloperskim Particle

Farnell rozpoczął dostawy zestawów rozwojowych Particle, na które składa się wiele różnych, nowoczesnych modeli, które pozwalają na łączność z chmurą oraz wspierają komunikację bezprzewodową w sieciach o topologii kraty.

Platformy IoT Particle pozwalają łatwo rozbudować sieć czujnikową i w kilka minut podłączyć urządzenia do chmury poprzez Wi-Fi lub sieć komórkową. Obejmują wszystko, co potrzebne do stworzenia niezawodnego i bezpiecznie komunikującego się z siecią rozwiązania IoT, dbając o łączność na całej trasie pomiędzy urządzeniem a chmurą. Pozwalają na bezproblemowe przejście od prototypu do produktu wdrożonego na całym Świecie, a to za sprawą infrastruktury opartej o chmurę.

Dostępne są trzy zestawy rozwojowe Particle, zapewniające różne sposoby podłączenia do chmury: poprzez sieć komórkową (zestaw Boron), poprzez Wi-Fi (zestaw Argon) i z użyciem sieci o topologii kraty (Xenon):

Zestaw Argon to potężna płytka rozwojowa z interfejsem Wi-Fi, która może pracować zarówno jako samodzielne urządzenie końcowe, jak i jako bramka Wi-Fi dla sieci Particle o topologii kraty. Bazuje na układzie Nordic nRF52840 i ma wbudowane obwody ładowania akumulatorów, dzięki czemu świetnie się sprawdzi we współpracy z ogniwem litowo-polimerowym. Umożliwia przygotowanie lokalnej sieci w kilka minut. Argon bardzo dobrze nadaje się do łączenia istniejących projektów do chmury Particle, lub w roli bramki łączącej całą grupę lokalnych urządzeń końcowych.

Zestaw Boron LTE to potężna płytka rozwojowa, wspierająca sieci komórkowe LTE kategorii M1/NB1, która może pracować zarówno jako samodzielne urządzenie końcowe, lub jako bramka LTE dla sieci Particle o topologii kraty. Bazuje na układzie Nordic nRF52840 i ma wbudowane obwody ładowania akumulatorów, dzięki czemu świetnie sprawdzi się we współpracy z ogniwem litowo-polimerowym. Umożliwia przygotowanie lokalnej sieci w kilka minut. Boron bardzo dobrze nadaje się do łączenia istniejących projektów do chmury Particle, lub w roli bramki łączącej całą grupę lokalnych urządzeń końcowych w sytuacjach, gdy sieć Wi-Fi jest niedostępna lub zawodna.

Zestaw Xenon to niedroga płytka deweloperska, wspierająca sieci o topologii kraty. Może pracować albo jako urządzenie końcowe, lub jako repeter sygnału w sieci Particle Mesh. Zestaw Xenon nie wspiera innych bezprzewodowych interfejsów komunikacyjnych i dlatego został zaprojektowany z myślą o pracy przede wszystkim jako urządzenie końcowe sieci IoT. Bazuje na układzie Nordic nRF52840 i ma wbudowane obwody ładowania akumulatorów, dzięki czemu świetnie sprawdzi się we współpracy z ogniwem litowo-polimerowym. Umożliwia przygotowanie lokalnej sieci w kilka minut. Xenon najlepiej nadaje się do podłączania czujników, silników, pomp, zaworów i punktów zbierania danych. Użyj zestawu Xenon wraz z bramkami Argon lub Boron by wprowadzić wszystkie zbierane dane do chmury.

Zestawy rozwojowe Particle są dostępne w sklepie Farnell w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, w sklepie Newark w Ameryce Północnej i w serwisie element14 w krajach Azji i Pacyfiku. 

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl