Oprogramowanie używane jest już nie tylko do sterowania wielkimi pojazdami roboczymi czy elektronizacji ich hydrauliki — wkrótce będzie również zapewniać ich połączenie z internetem rzeczy (IoT).
W ostatnich 15 latach nastąpił ogromny postęp w obszarze elektronizacji hydrauliki narzędzi i napędu jezdnego. Obok silnika spalinowego, hydraulika napędu jezdnego i narzędzi to zespoły mające największy wpływ na wydajność maszyny. Żadna inna technologia nie jest równie skomplikowana, ale i żadna nie zapewnia tak dużej gęstości mocy oraz tak wysokiej odporności.
Połączenie z cyfrowymi układami sterowania umożliwia zwiększenie sprawności energetycznej oraz automatyzację. Jako lider w dziedzinie technologii, Bosch Rexroth jest w stanie wykorzystać ogromną synergię możliwą w tym obszarze, a jego specjaliści w zakresie hydrauliki mobilnej współpracują ściśle z projektantami i programistami elektroniki silnika.
Zelektronizowana hydraulika mobilna to główny czynnik umożliwiający obniżanie zużycia paliwa i emisji spalin, a także implementację możliwości funkcjonalnych przez oprogramowanie. To z kolei pozwala na wprowadzanie systemów wspomagania, które uwalniają operatora od rutynowych zadań i chronią przed zagrożeniami. Skalowalna oraz przede wszystkim otwarta architektura sprzętu i oprogramowania umożliwia ekonomiczną implementację ukierunkowaną na specyficzne potrzeby.
W przyszłości zapewniona będzie bezproblemowa wymiana informacji w obu kierunkach pomiędzy mobilnymi elektronicznymi jednostkami sterującymi a chmurą. To pozwoli na dalsze znaczne zwiększenie dostępności i produktywności. Ponadto możliwe będzie tworzenie zupełnie nowych modeli biznesowych opartych na wykorzystaniu tych danych. Krótko mówiąc, oprogramowanie spowoduje radykalne przeobrażenia w obszarze maszyn roboczych.
Kontakt dla czytelników:
mgr inż. Krzysztof Soboń
tel.: +48 (22) 738 18 60
krzysztof.sobon@boschrexroth.pl
www.boschrexroth.pl
REKLAMA |
REKLAMA |
REKLAMA |