Inteligentne połączenia pojazdów roboczych - SYSTEMY STEROWANIA - MASZYNY BUDOWLANE - INTERNET RZECZY - HYDRAULIKA MOBILNA
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Inteligentne połączenia pojazdów roboczych
drukuj stronę
poleć znajomemu

Inteligentne połączenia pojazdów roboczych

Inteligentne połączenia pojazdów roboczych
fot. Bosch Rexroth

Oprogramowanie używane jest już nie tylko do sterowania wielkimi pojazdami roboczymi czy elektronizacji ich hydrauliki — wkrótce będzie również zapewniać ich połączenie z internetem rzeczy (IoT).

W ostatnich 15 latach nastąpił ogromny postęp w obszarze elektronizacji hydrauliki narzędzi i napędu jezdnego. Obok silnika spalinowego, hydraulika napędu jezdnego i narzędzi to zespoły mające największy wpływ na wydajność maszyny. Żadna inna technologia nie jest równie skomplikowana, ale i żadna nie zapewnia tak dużej gęstości mocy oraz tak wysokiej odporności.

Połączenie z cyfrowymi układami sterowania umożliwia zwiększenie sprawności energetycznej oraz automatyzację. Jako lider w dziedzinie technologii, Bosch Rexroth jest w stanie wykorzystać ogromną synergię możliwą w tym obszarze, a jego specjaliści w zakresie hydrauliki mobilnej współpracują ściśle z projektantami i programistami elektroniki silnika.

Zelektronizowana hydraulika mobilna to główny czynnik umożliwiający obniżanie zużycia paliwa i emisji spalin, a także implementację możliwości funkcjonalnych przez oprogramowanie. To z kolei pozwala na wprowadzanie systemów wspomagania, które uwalniają operatora od rutynowych zadań i chronią przed zagrożeniami. Skalowalna oraz przede wszystkim otwarta architektura sprzętu i oprogramowania umożliwia ekonomiczną implementację ukierunkowaną na specyficzne potrzeby.

W przyszłości zapewniona będzie bezproblemowa wymiana informacji w obu kierunkach pomiędzy mobilnymi elektronicznymi jednostkami sterującymi a chmurą. To pozwoli na dalsze znaczne zwiększenie dostępności i produktywności. Ponadto możliwe będzie tworzenie zupełnie nowych modeli biznesowych opartych na wykorzystaniu tych danych. Krótko mówiąc, oprogramowanie spowoduje radykalne przeobrażenia w obszarze maszyn roboczych.

Kontakt dla czytelników:
mgr inż. Krzysztof Soboń
tel.: +48 (22) 738 18 60
krzysztof.sobon@boschrexroth.pl
www.boschrexroth.pl

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
ul. Jutrzenki 102/104, Warszawa
tel.  +48 22 738 18 00
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl