Pierwszy na świecie cyfrowy transformator rozdzielczy - ABB - TRANSFORMATORY ROZDZIELCZE - TRANSFORMATOR ROZDZIELCZY - ABB ABILITY - INTELIGENTNY TRANSFORMATOR - CYFROWY TRANSFORMATOR
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Pierwszy na świecie cyfrowy transformator rozdzielczy
drukuj stronę
poleć znajomemu

Pierwszy na świecie cyfrowy transformator rozdzielczy

Pierwszy na świecie cyfrowy transformator rozdzielczy
fot. ABB

Oparte na ABB Ability™ inteligentne transformatory, które mają ułatwić zarządzanie zasobami poprawiając jednocześnie niezawodność i optymalizując koszty.

Podczas ABB Customer World w Houston ABB ogłosiła wprowadzenie na rynek pierwszego na świecie cyfrowego transformatora rozdzielczego. Zintegrowana technologia detekcji i monitorowania w nowym transformatorze ABB TXpert™ to inteligentne rozwiązania, które zoptymalizują poziom niezawodności, kosztów eksploatacji i konserwacji, a także pozwolą efektywnie zarządzać zasobami. Ta najnowsza innowacja opiera się na cyfrowej ofercie ABB Ability™, która wykorzystuje chmurę obliczeniową i podłączone urządzenia do generowania praktycznych danych dla szerokiego grona odbiorców.

Informacje o aktualnych parametrach zebrane przez czujniki są przechowywane i analizowane w transformatorze, dzięki czemu możliwa jest analiza danych dotycząca jego pracy. Dostarczy to zakładom użyteczności publicznej, przemysłowi i instalacjom takim jak centra przetwarzania danych istotne informacje, które ułatwią podejmowanie kluczowych decyzji dotyczących eksploatacji i konserwacji transformatorów oraz będą stanowić wsparcie w zarządzaniu zasobami. Obejmuje to takie działania jak tworzenie harmonogramu konserwacji, optymalizacja wydajności systemu i planowana wymiana zasobów.

Sieci elektroenergetyczne przechodzą bezprecedensową zmianę zarówno po stronie popytu, jak i podaży. Wiele nowych i rozproszonych źródeł energii, w tym źródła odnawialne oraz wzrost popytu wynikający z powstania dodatkowych punktów odbioru energii, takich jak centra danych czy pojazdy elektryczne, wymagają bardziej elastycznej sieci, a co za tym idzie – większej digitalizacji i automatyzacji. Inteligentne produkty, które mogą się komunikować, są istotnym elementem w konwergencji technologii informatycznych i operacyjnych.

 – Transformatory rozdzielcze są istotnymi elementami energetycznego łańcucha wartości. Nasza najnowsza innowacja rozszerza cyfrowe portfolio ABB i ofertę ABB Ability, wzmacnia też pozycję firmy jako wiodącego na świecie producenta transformatorów – powiedział Claudio Facchin, prezydent Dywizji Produktów i Systemów Energetyki (Power Grids) ABB. – Cyfrowy transformator rozdzielczy przypomina jednocześnie, że strategicznym celem naszej strategii Next Level jest tworzenie silniejszej, inteligentniejszej i przyjaźniejszej dla środowiska sieci.

TXpert™ jest częścią portfolio ABB Transformer Intelligence™, które obejmuje najnowocześniejsze czujniki, platformy monitorowania i narzędzia oprogramowania oparte na wiedzy specjalistycznej ABB. Nowy produkt będzie katalizatorem zmian poprawiających wydajność i niezawodność transformatora rozdzielczego, a także zwiększających przewidywalność jego działania.

Źródło: ABB

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
ABB Sp. z o.o.
ul. Żegańska 1, Warszawa
tel.  +48 22 223 77 77
www.abb.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl