Studenci o rewolucji w energetyce - ENERGETYKA - STUDENCI - REWOLUCJA - INNOWACJE - KOŁO NAUKOWE - MACIEJ BANDO
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Studenci o rewolucji w energetyce
drukuj stronę
poleć znajomemu

Studenci o rewolucji w energetyce

Studenci o rewolucji w energetyce
fot. Ewa Paga - Prezes Fundacji im. Lesława A. Pagi

25 listopada 2016 r. w Sali Notowań im. Lesława A. Pagi Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbyła się II edycja Forum Nowa Energia. 

Wydarzenie miało na celu stworzenie platformy wymiany wiedzy pomiędzy najlepszymi studentami zrzeszonymi w studenckich kołach naukowych w całej Polsce, a największymi strategicznymi przedsiębiorstwami energetycznymi.

Była to również niepowtarzalna okazja, aby przekonać się, dlaczego to właśnie przedsiębiorstwa energetyczne są najlepszym miejscem do rozpoczęcia kariery przez najlepszych studentów w Polsce i jakie wyzwania stoją przed polską energetyką w perspektywie 2050 roku. 

Przemówienie otwierające wygłosiła Prezes Fundacji Ewa Paga oraz Prezes Urzędu Regulacji Energetyki Maciej Bando, który z okazji 20-lecia funkcjonowania URE ogłosił konkurs fotograficzny „20 lat polskiej energetyki w obiektywie”.

Konferencję rozpoczęła debata zaproszonych ekspertów i przedstawicieli branży energetycznej pt. „Rewolucja w energetyce - innowacyjność, obszary koncentracji oraz trendy na nowo kształtujące polską energetykę”. Uczestnicy zastanawiali się, jak może i powinien wyglądać innowacyjny miks energetyczny, jak nowe technologie wpłyną na proces zarządzania energią, a także sprawność sieci dystrybucyjnych oraz przesyłowych. Biorący udział w dyskusji podkreślili wagę informacji o zużyciu energii i jej wpływ na zapewnienie bezpieczeństwa i ciągłości dostaw energii. Przedstawiciel PGNiG SA Maciej Szota, Zastępca Dyrektora Departamentu Innowacji i Rozwoju Biznesu przedstawił innowacyjny projekt w zakresie poszukiwania i wydobycia metanu z pokładów węgla.

od lewej: Paweł Bakun - Dyrektor Orange Energia; Maciej Szota - Zastępca Dyrektora Departamentu Innowacji i Rozwoju Biznesu PGNiG, Adam Dobrowolski – Dyrektor Departamentu Rynków Energii Elektrycznej i Ciepła URE, Beata Wittmann – Dyrektor w Departamencie Rozwoju Rynku TGE; Mateusz Kędzierski – Dyrektor Departamentu Innowacji i Rozwoju Technologii w Ministerstwie Energii, Mykola Voytiv – Energy expert  Ukraina, Jakub Sasin – Ekspert Fundacji im. Lesława A. Pagi.

Od lewej: Paweł Bakun - Dyrektor Orange Energia; Maciej Szota - Zastępca Dyrektora Departamentu Innowacji i Rozwoju Biznesu PGNiG, Adam Dobrowolski – Dyrektor Departamentu Rynków Energii Elektrycznej i Ciepła URE, Beata Wittmann – Dyrektor w Departamencie Rozwoju Rynku TGE; Mateusz Kędzierski – Dyrektor Departamentu Innowacji i Rozwoju Technologii w Ministerstwie Energii, Mykola Voytiv – Energy expert  Ukraina, Jakub Sasin – Ekspert Fundacji im. Lesława A. Pagi. 

„Odmetanowanie pokładów węgla może się przyczynić do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa prac w kopalniach węgla i poprawy ich rentowności, a dla PGNiG SA oznacza to korzyści w postaci pozyskanego gazu. Nie bez znaczenia jest również efekt środowiskowy, czyli ograniczenie emisji metanu do atmosfery” - powiedział.

Z kolei Paweł Bakun, Dyrektor Orange Energia, wspomniał o roli, jaką na rynku obrotem energią zaczynają odgrywać nowi gracze, tacy jak Orange, którzy posiadając doświadczenie i kompetencje w swoim „core’owym” biznesie czyli usługach telekomunikacyjnych, a jednocześnie dysponując bogatym zapleczem i szerokim know how na rynku nowych technologii, będą tworzyli unikalną jakość dla klienta końcowego, dla którego oprócz atrakcyjnej ceny za energię, liczyć się będą również takie elementy jak konwergencja z telko, wygoda korzystania (np. zarządzane rachunkiem poprzez urządzenia mobilne) oraz niezawodna, stojąca na najwyższym poziomie obsługa.

Mowa była także o funkcjonowaniu giełdy energii, a swoimi doświadczeniami m.in. w próbach wdrożenia takiego systemu podzielił się Mykola Voytiv, Energy expert z Ukrainy. Do kontaktu z Ministerstwem Energii gorąco zachęcił uczestników Forum Mateusz Kędzierski, Dyrektor Departamentu Innowacji i Rozwoju.

Po debacie kończącej część oficjalną Wydarzenia przeprowadzone zostały przez Przedstawicieli firm partnerskich wykłady oraz warsztaty, które tematycznie nawiązywały do czterech ścieżek: Regulacje, Biznes, Technologie i Innowacje.

Na zakończenie dyskusja przeniosła się w kuluary, a uczestnicy mieli możliwość bezpośredniej rozmowy z ekspertami.

Strona projektu: www.paga.org.pl/nowaenergia

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl