Nowoczesny system sterowania oświetleniem dla GDDKiA - OŚWIETLENIE ULICZNE - STEROWANIE OŚWIETLENIEM - APANET GREEN SYSTEM - GDDKIA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowoczesny system sterowania oświetleniem dla GDDKiA
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowoczesny system sterowania oświetleniem dla GDDKiA

Nowoczesny system sterowania oświetleniem dla GDDKiA

Apanet Green System, spółka zależna wrocławskiej grupy kapitałowej Apanet działającej w branży clean-tech, zaprojektuje i wdroży system sterowania oświetleniem niemal trzech tys. opraw na południowym odcinku autostrady A1. To pierwszy w Europie projekt o takiej skali, w którym w ramach jednego systemu regulacja oświetlenia będzie proporcjonalna do natężenia ruchu oraz warunków atmosferycznych. Spółka wykona umowę z pozycji generalnego wykonawcy. Zamawiającym w przetargu jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

 – Kontrakt, który będziemy realizować dla katowickiego oddziału GDDKiA  jest obecnie jednym z najnowocześniejszych rozwiązań w Europie. Zakłada monitorowanie aktualnego natężenia ruchu i warunków atmosferycznych w ramach jednego systemu poprzez podłączenie go do stacji pogodowych. Zainstalujemy też nowoczesne czujki mikrofalowe monitorujące natężenie ruchu na każdej drodze dojazdowej do węzła autostradowego – tłumaczy Andrzej Lis, prezes spółki Apanet.

Na zamówienie katowickiego GDDKiA spółka zależna grupy Apanet jako generalny wykonawca zaprojektuje i włączy oświetlenie odcinka autostrady A1 do systemu sterowania oświetleniem drogowym zlokalizowanym przy węźle Gliwice Wschód. Kontrakt obejmie węzeł Sośnica oraz odcinki od Maciejowa (bez węzła) do Pyrzowic (z węzłem). Całkowita wartość prac określonych kontraktem ustalona została na poziomie 4,1 mln zł. O wyborze oferty spółka informowała raportem 25 października.

 – Wyłonienie spółki Apanet Green System w przetargu katowickiego oddziału GDDKiA jest dla nas bardzo ważnym krokiem w rozwoju działalności firmy. Tym bardziej, że po raz pierwszy wystąpimy w roli generalnego wykonawcy. Liczymy, że tym kontraktem umocnimy naszą pozycję w branży producentów inteligentnych systemów sterowania oświetleniem ulicznym – podsumowuje Andrzej Lis.

Źródło: Apanet

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl