Stacja elektroenergetyczna ABB dla WEPA Professional w Piechowicach zwiększy wydajność zakładu - ABB - STACJA ELEKTROENERGETYCZNA
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Stacja elektroenergetyczna ABB dla WEPA Professional w Piechowicach zwiększy wydajność zakładu
drukuj stronę
poleć znajomemu

Stacja elektroenergetyczna ABB dla WEPA Professional w Piechowicach zwiększy wydajność zakładu

Stacja elektroenergetyczna ABB dla WEPA Professional w Piechowicach zwiększy wydajność zakładu
fot. ABB

ABB wygrała przetarg na dostarczenie stacji elektroenergetycznej dla WEPA Professional Piechowice S.A. Budowa ruszyła w czerwcu, a do końca roku stacja zostanie oddana do użytku.

Stacja elektroenergetyczna 110/20 kV powstaje w Piechowicach w zakładzie produkcyjnym WEPA Professional, jednej z wiodących w Europie firm produkujących papier do celów higienicznych. W związku z rozwojem produkcji firma inwestuje w nowoczesne urządzenia mające zwiększyć wydajność zakładu. Jednak, aby w pełni korzystać z potencjału nowego wyposażenia, konieczne jest zwiększenie poboru mocy. To zadanie powierzono ABB, która odpowiada za pełen zakres działań związanych z nową stacją.

 – Odpowiadamy za projekt budowlany, projekt wykonawczy, dokumentację powykonawczą oraz za uzyskanie pozwoleń niezbędnych do budowy tej stacji, a także współpracę z TAURON Dystrybucja S.A. Dostarczamy całe wyposażenie konieczne do oddania stacji w stanie „pod klucz”, od kabla 110 kV po system sterowania. Dzięki kompleksowym rozwiązaniom ABB możliwe będzie zwiększenie poboru mocy z 5 MV do 12 MV, co jest kluczowe dla rozwoju tego zakładu – mówi Hubert Krukowski, dyrektor marketingu i sprzedaży Lokalnej Grupy Produktowej Stacji Elektroenergetycznych.

Nowa stacja elektroenergetyczna będzie wyposażona w produkowaną przez ABB rozdzielnicę w izolacji gazowej typu ZX0. To produkt zapewniający niezawodność, długie działanie i maksymalne bezpieczeństwo dla operatora dzięki swojej budowie. Firma dostarcza również wyłącznik izolacyjny typu LTB DCB, posiadający połączoną funkcję włącznika i odłącznika, dzięki czemu można zaoszczędzić nawet 75 proc. miejsca potrzebnego do instalacji oraz zmniejszyć koszty związane z późniejszą eksploatacją stacji. Dostawa obejmuje także system sterowania i nadzoru stacji oparty na sterowniku obiektowym typu RTU 560. Przekładniki wysokiego napięcia produkuje zakład ABB w Przasnyszu, a za system sterowania odpowiada zespół z Warszawy. Pozostałe oprzyrządowanie ABB pochodzi z zakładów w Niemczech i Szwecji.

Zakład WEPA w Piechowicach produkuje szeroką gamę produktów higienicznych: różnego typu ręczniki papierowe, papier toaletowy, chusteczki higieniczne, papiery do czyszczenia, a także podkłady medyczne. Produkty te trafiają m.in. do większości sieci handlowych takich jak Biedronka, Tesco czy Lidl.

WEPA Professional zwraca szczególna uwagę na wysokie standardy jakościowe, restrykcyjne standardy produkcyjne obejmują także dostawców i kontrahentów firmy. Dlatego w przypadku stacji elektroenergetycznej zasadnicze znaczenie ma duże doświadczenie ABB, która spełnia wszystkie niezbędne wymogi, w tym specyficzne zasady BHP obowiązujące w tego typu zakładach. W ciągu ostatnich dwóch lat ABB zrealizowała już trzy podobne projekty dla segmentu przemysłu papierniczego, oddając stacje elektroenergetyczne w różnych częściach świata. To doświadczenie pomaga firmie sprostać także największemu wyzwaniu związanemu z projektem – czasowi realizacji.

 – Bazując na naszych wcześniejszych doświadczeniach, podjęliśmy się tego niełatwego zadania i planujemy ukończyć projekt w ciągu 6 miesięcy. Stosunkowo krótki termin realizacji był jednym z wymogów zamówienia. Dzięki kompetentnemu zespołowi, wspieranemu przez kolegów z ABB w Czechach, ukończymy projekt do końca roku – mówi Adrian Radoń z Dywizji Produktów i Systemów Energetyki ABB.

Źródło: ABB

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
ABB Sp. z o.o.
ul. Żegańska 1, Warszawa
tel.  +48 22 223 77 77
www.abb.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl