ABB i Fluor nawiązują współpracę w zakresie globalnych dostaw stacji elektroenergetycznych - ABB - STACJE ELEKTROENERGETYCZNE - POD KLUCZ - FLUOR
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności ABB i Fluor nawiązują współpracę w zakresie globalnych dostaw stacji elektroenergetycznych
drukuj stronę
poleć znajomemu

ABB i Fluor nawiązują współpracę w zakresie globalnych dostaw stacji elektroenergetycznych

ABB i Fluor nawiązują współpracę w zakresie globalnych dostaw stacji elektroenergetycznych
fot. ABB

Współpraca połączy wiodącą pozycję rynkową ABB w zakresie technologii energetycznych z doświadczeniem Fluor w zarządzaniu dużymi przedsięwzięciami inżynieryjnymi, zaopatrzeniowymi i budowlanymi w charakterze generalnego wykonawcy projektów (EPC). Celem współpracy jest wykorzystanie nowych możliwości wzrostu dla obu spółek.

ABB i Fluor nawiązały globalną współpracę strategiczną w celu realizacji dużych przedsięwzięć inżynieryjnych, zaopatrzeniowych i budowlanych (EPC) „pod klucz” dotyczących stacji elektroenergetycznych. Dzięki połączeniu wiodącej technologii i czołowej pozycji rynkowej ABB w zakresie przesyłu i dystrybucji energii z doświadczeniem i wiedzą Fluor w obszarze realizacji dużych przedsięwzięć EPC współpraca pomoże zaspokoić podlegające ciągłym zmianom zapotrzebowanie ze strony sieci energetycznych na całym świecie na bezpieczne, niezawodne i nowoczesne stacje elektroenergetyczne.

 – Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z firmą Fluor, tak aby wykorzystać ogromne możliwości wynikające z trwającej Rewolucji Energetycznej i związanych z nią inwestycji w infrastrukturę energetyczną. Razem zamierzamy rozwijać naszą działalność poprzez wzajemne uzupełnianie swoich silnych stron, oferując unikalne usługi dla klientów realizujących przedsięwzięcia obejmujące stacje elektroenergetyczne. Współpraca strategiczna, taka jak ta, stanowi główny filar naszej strategii Next Level i pomaga nam zwiększać wzrost, jednocześnie ograniczając ryzyko – powiedział Ulrich Spiesshofer, prezes zarządu Grupy ABB. 

Stacje elektroenergetyczne to kluczowy element infrastruktury sieci energetycznych, który usprawnia efektywny przesył i dystrybucję energii elektrycznej. Pozwalają one na sterowanie przesyłem, łączą elektrownie z siecią oraz sieci przesyłowe i dystrybucyjne z odbiorcami końcowymi.

 – Nowa globalna współpraca strategiczna pomiędzy Fluor a ABB, ukierunkowana na rynek stacji, ma zgodnie z oczekiwaniami, zapewnić wyjątkowy efekt synergii dla naszych klientów z branży energetycznej. Takie podejście jest przykładem tego, w jaki sposób skupiamy się na zaspokajaniu potrzeb naszych klientów poprzez oferowane przez nas wyjątkowe, zintegrowane rozwiązania – powiedział David Seaton, prezes zarządu i dyrektor naczelny Fluor. 

ABB jest wiodącym światowym dostawcą stacji elektroenergetycznych z izolacją powietrzną, izolacją gazową, a także rozwiązań hybrydowych, o poziomach napięcia do 1200 kV. Stacje te zapewniają sprawny i niezawodny przesył oraz dystrybucję energii elektrycznej przy minimalnym wpływie na środowisko naturalne. Służą one odbiorcom komunalnym, przemysłowym i indywidualnym; stosuje się je m.in. w takich segmentach gospodarki jak kolej, transport miejski i odnawialne źródła energii.

 – Ta globalna współpraca z Fluor wzmacnia naszą strategiczną koncentrację na rozwoju nowych modeli biznesowych, tak by w miarę dalszej transformacji naszej działalności, budować coraz lepszą ofertę dla klientów – powiedział Claudio Facchin, szef Globalnej Dywizji Produktów i Systemów Energetyki ABB.

Źródło: ABB

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
ABB Sp. z o.o.
ul. Żegańska 1, Warszawa
tel.  +48 22 223 77 77
www.abb.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl