ABB dostarczy sieć bezprzewodową dla farmy wiatrowej o największej mocy - CCTV - SIEĆ BEZPRZEWODOWA - ABB - FARMA WIATROWA - TELEWIZJA PRZEMYSŁOWA - IOTSP
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności ABB dostarczy sieć bezprzewodową dla farmy wiatrowej o największej mocy
drukuj stronę
poleć znajomemu

ABB dostarczy sieć bezprzewodową dla farmy wiatrowej o największej mocy

ABB dostarczy sieć bezprzewodową dla farmy wiatrowej o największej mocy
fot. ABB

Bezprzewodowy system łączności ma zapewnić poprawę bezpieczeństwa farmy wiatrowej Pen y Cymoedd

ABB dostarcza bezprzewodowy system łączności mający połączyć kamery telewizji przemysłowej (CCTV) w dwóch nowych stacjach elektroenergetycznych ABB, instalowanych na potrzeby farmy wiatrowej Pen y Cymoedd. Farma budowana jest w Walii przez wiodącą europejską firmę energetyczną Vattenfall. Cała inwestycja obejmująca 76 turbin, dla których ABB zapewnia również przyłączenie do sieci i związaną z tym infrastrukturę do przesyłu, ma zostać ukończona jeszcze w tym roku. Biorąc pod uwagę moc elektrowni, będzie to największa lądowa farma wiatrowa w Anglii i Walii.

Dwie nowe stacje elektroenergetyczne będą podnosić napięcie z 33 do 400 kV w celu wyprowadzenia mocy do nowej stacji elektroenergetycznej 400 kV, należącej do krajowego operatora – National Grid. Montowane na słupach wzdłuż ogrodzenia obu stacji kamery przemysłowe będą podłączone do niezwykle elastycznej bezprzewodowej sieci kratowej (mesh) z wykorzystaniem routerów bezprzewodowych ABB. Oba obiekty będą połączone ze sobą światłowodem i podłączone do sterowni z sieciowym rejestratorem obrazu na potrzeby nagrywania i monitorowania.

Nasze zaawansowane rozwiązanie sieci bezprzewodowej zapewni sprawne kierowanie danych przez inteligentne routery tam, gdzie występują wolne zasoby – powiedział Massimo Danieli, dyrektor zarządzający Jednostki Biznesu Automatyki Sieciowej, stanowiącej część Dywizji Produktów i Systemów Energetyki ABB. – Ogranicza to do minimum opóźnienia i daje klientom kontrolę oraz podgląd na ich własność w czasie rzeczywistym. Jest to kolejny przykład realizacji przyjętej przez ABB koncepcji Internetu rzeczy, Usług i Ludzi (IoTSP) – kluczowego elementu naszej strategii Next Level.

Bezpieczeństwo fizyczne i cybernetyczne ma kluczowe znaczenie w przypadku sieci łączności w zakładach użyteczności publicznej. Bezprzewodowe routery ABB są zaprojektowane z myślą o sprostaniu niemal każdemu zagrożeniu fizycznemu, co jest konieczne, biorąc pod uwagę fakt, że routery są zazwyczaj instalowane w terenie. W miarę rozwoju sieci każdy inteligentny router automatycznie zmieni swoją konfigurację, dzięki czemu rozbudowa sieci stanie się stosunkowo prosta. Topologia sieci kratowej przekłada się na jej wysoką niezawodność, ponieważ sieć potrafi poradzić sobie z każdą przerwą w zasilaniu, przekierowując dane w sposób inteligentny i płynny.

W ramach całościowego rozwiązania stacyjnego, ABB dostarcza – poza bezprzewodowym systemem łączności – również rozdzielnicę, transformatory oraz elementy automatyki, sterowania i zabezpieczeń dla stacji, zgodne z normą IEC 61850. Nowoczesne rozwiązania sterujące MicroSCADA i zabezpieczające Relion® firmy ABB, współdziałające z systemem STATCOM (do kompensacji mocy biernej, na bazie przekształtnika VSC) będą wykorzystywane do sterowania i regulacji energii wytwarzanej przez turbiny wiatrowe, aby spełnić rygorystyczne normy jakości energii elektrycznej, obowiązujące w brytyjskiej sieci.

Źródło: ABB

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
ABB Sp. z o.o.
ul. Żegańska 1, Warszawa
tel.  +48 22 223 77 77
www.abb.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl