Aplikacja do intuicyjnej obsługi systemów z urządzenia podłączonego do sieci - AUTOMATYZACJA - OPEN CORE ENGINEERING - ECO/APPAXISCONTROL
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Aplikacja do intuicyjnej obsługi systemów z urządzenia podłączonego do sieci
drukuj stronę
poleć znajomemu

Aplikacja do intuicyjnej obsługi systemów z urządzenia podłączonego do sieci

Aplikacja do intuicyjnej obsługi systemów z urządzenia podłączonego do sieci
fot. Platforma Bosch Rexroth Open Core Engineering umożliwiła firmie Glaub efektywne opracowanie aplikacji ECO/APPAxisControl

Platforma Bosch Rexroth Open Core Engineering ułatwia opracowywanie aplikacji dla systemów automatyzacji 

Wizualna i intuicyjna obsługa całych systemów przy użyciu smartfonów i tabletów stale nabiera coraz większego znaczenia. Korzystając z platformy Bosch Rexroth Open Core Engineering, firma Glaub Solution GmbH opracowała aplikację ECO/APPAxisControl na urządzenia mobilne z systemem Android i iOS, która przejmuje funkcje sterownika PLC, umożliwiając obsługę i diagnozowanie trójosiowych systemów z chwytakami.

Programowa obsługa maszyn w systemach automatyzacji nadal polega głównie na użyciu urządzeń stacjonarnych z graficznym interfejsem użytkownika, połączonych łączem stacjonarnym z daną maszyną. Jednak mobilne bezprzewodowe urządzenia inteligentne, takie jak smartfony i tablety, umożliwiają obecnie realizację koncepcji zapewniających znacznie wygodniejszą obsługę. Ekrany z wielodotykiem, polecenia głosowe czy akcelerometry pozwalają na sterowanie maszynami w sposób znacznie bardziej wygodny, intuicyjny i sprawny.

Większość użytkowników maszyn przemysłowych już potrafi dobrze posługiwać się smartfonami i tabletami. Dzięki temu mogą oni zacząć używać interfejsu aplikacji i systemu operacyjnego natychmiast, bez kosztownego szkolenia czy fazy wdrożenia. Aplikacja działa natychmiast na dowolnym urządzeniu z systemem operacyjnym iOS lub Android. W porównaniu z konwencjonalnymi urządzeniami stacjonarnymi, urządzenia podłączonego do sieci komunikujące się poprzez WLAN zapewniają znacznie większą swobodę ruchu.

Kontakt dla czytelników:
mgr inż. Romuald Lis
tel.: +48(22) 738 19 41
romuald.lis@boschrexroth.pl
www.boschrexroth.pl 

 

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
ul. Jutrzenki 102/104, Warszawa
tel.  +48 22 738 18 00
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl