Aplikacja do intuicyjnej obsługi systemów z urządzenia podłączonego do sieci - AUTOMATYZACJA - OPEN CORE ENGINEERING - ECO/APPAXISCONTROL
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Aplikacja do intuicyjnej obsługi systemów z urządzenia podłączonego do sieci
drukuj stronę
poleć znajomemu

Aplikacja do intuicyjnej obsługi systemów z urządzenia podłączonego do sieci

Aplikacja do intuicyjnej obsługi systemów z urządzenia podłączonego do sieci
fot. Platforma Bosch Rexroth Open Core Engineering umożliwiła firmie Glaub efektywne opracowanie aplikacji ECO/APPAxisControl

Platforma Bosch Rexroth Open Core Engineering ułatwia opracowywanie aplikacji dla systemów automatyzacji 

Wizualna i intuicyjna obsługa całych systemów przy użyciu smartfonów i tabletów stale nabiera coraz większego znaczenia. Korzystając z platformy Bosch Rexroth Open Core Engineering, firma Glaub Solution GmbH opracowała aplikację ECO/APPAxisControl na urządzenia mobilne z systemem Android i iOS, która przejmuje funkcje sterownika PLC, umożliwiając obsługę i diagnozowanie trójosiowych systemów z chwytakami.

Programowa obsługa maszyn w systemach automatyzacji nadal polega głównie na użyciu urządzeń stacjonarnych z graficznym interfejsem użytkownika, połączonych łączem stacjonarnym z daną maszyną. Jednak mobilne bezprzewodowe urządzenia inteligentne, takie jak smartfony i tablety, umożliwiają obecnie realizację koncepcji zapewniających znacznie wygodniejszą obsługę. Ekrany z wielodotykiem, polecenia głosowe czy akcelerometry pozwalają na sterowanie maszynami w sposób znacznie bardziej wygodny, intuicyjny i sprawny.

Większość użytkowników maszyn przemysłowych już potrafi dobrze posługiwać się smartfonami i tabletami. Dzięki temu mogą oni zacząć używać interfejsu aplikacji i systemu operacyjnego natychmiast, bez kosztownego szkolenia czy fazy wdrożenia. Aplikacja działa natychmiast na dowolnym urządzeniu z systemem operacyjnym iOS lub Android. W porównaniu z konwencjonalnymi urządzeniami stacjonarnymi, urządzenia podłączonego do sieci komunikujące się poprzez WLAN zapewniają znacznie większą swobodę ruchu.

Kontakt dla czytelników:
mgr inż. Romuald Lis
tel.: +48(22) 738 19 41
romuald.lis@boschrexroth.pl
www.boschrexroth.pl 

 

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
ul. Jutrzenki 102/104, Warszawa
tel.  +48 22 738 18 00
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl