Parametryzacja sterownika elektronicznego dla hydrostatycznego układu napędu wentylatora - STEROWNIKI - WENTYLATORY - PARAMETRYZACJA - NAPĘD HYDROSTATYCZNY - ZUŻYCIE PALIWA
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Parametryzacja sterownika elektronicznego dla hydrostatycznego układu napędu wentylatora
drukuj stronę
poleć znajomemu

Parametryzacja sterownika elektronicznego dla hydrostatycznego układu napędu wentylatora

Parametryzacja sterownika elektronicznego dla hydrostatycznego układu napędu wentylatora
fot. Układ elektroniczny umożliwia zmniejszenie zużycie paliwa nawet o 5%

Rozwiązanie firmy Bosch Rexroth dla hydrostatycznych układów napędu wentylatora uwzględnia nawet sześć różnych sygnałów temperatury. Programowanie wymaga tylko wprowadzenia poszczególnych indywidualnych parametrów i rejestruje sygnały za pośrednictwem protokołu J1939.

Na skutek obowiązujących obecnie przepisów dotyczących emisji spalin zapotrzebowanie na moc w układzie chłodzenia w silnikach spalinowych pojazdów drogowych i terenowych wzrosło nawet o 40%. Hydrostatyczne układy napędu wentylatora firmy Bosch Rexroth dostarczają dodatkową moc na żądanie, a przy tym zajmują niewiele miejsca w zabudowie na pojeździe. Oprogramowanie AFC30, które wchodzi w skład modułowego systemu elektronicznego Bodas firmy Bosch Rexroth, wymaga jedynie prostej parametryzacji. Sterowanie prędkością wentylatora odbywa się na żądanie, i umożliwia zmniejsza zużycie paliwa maszyny nawet o 5%.

System opiera się na sterowniku elektronicznym RC4-5/30, który jest produkowany na dużą skalę oraz aplikacji AFC30. Łatwe do parametryzacji oprogramowanie kontroluje moc wentylatora zgodnie z indywidualnie określonymi specyfikacjami, niezależnie od prędkości obrotowej silnika spalinowego. Rejestruje za pośrednictwem magistrali CAN (w formie cyfrowej) lub podłączonych czujników analogowych nawet sześć sygnałów temperatury, do których dostosowuje moc wentylatora.

W sterowniki elektroniczne  RC4-5/30 wbudowane jest oprogramowanie, które umożliwia kontrolę hydrostatycznych układów napędu wentylatora. Software obsługuje konfiguracje hydrauliki z pompami o stałej i zmiennej wydajności. W przypadku stosowania pompy o stałej wydajności potrzebny jest ciśnieniowy hydrauliczny zawór bezpieczeństwa. Silnik hydrauliczny napędzający wentylator jest zawsze silnikiem o stałej chłonności.

Kontakt dla czytelników:
mgr inż. Krzysztof Soboń
tel.: +48 (22) 738 18 60
krzysztof.sobon@boschrexroth.pl
www.boschrexroth.pl

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
ul. Jutrzenki 102/104, Warszawa
tel.  +48 22 738 18 00
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl