Nowe sterowniki ebm-papst pozwalają regulować prędkość wentylatora zależnie od temperatury - ELEKTRONIKA - WENTYLATORY - STEROWNIK WENTYLATORA - EBM-PAPST
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowe sterowniki ebm-papst pozwalają regulować prędkość wentylatora zależnie od temperatury
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowe sterowniki ebm-papst pozwalają regulować prędkość wentylatora zależnie od temperatury

Nowe sterowniki ebm-papst pozwalają regulować prędkość wentylatora zależnie od temperatury
fot. RS

RS Components wprowadza do oferty serię nowych, wysokowydajnych wentylatorów i sterowników firmy ebm-papst.

Firma RS Components (RS), globalny dostawca produktów dla inżynierów, poinformowała o wprowadzeniu do oferty nowych, energooszczędnych sterowników wentylatora oraz wentylatorów serii 4300N firmy ebm-papst, jednego z najważniejszych światowych producentów wysokowydajnych wentylatorów i napędów.

Najnowsze sterowniki wentylatorów to niedrogie urządzenia wielkości karty kredytowej. Sterowniki DCP umożliwiają sterowanie czteroprzewodowymi kompaktowymi wentylatorami PWM o napięciu 12, 24 i 48 V DC. Seria EC pozwala sterować prędkością obrotową wentylatorów wyposażonych w energooszczędne napędy zależnie od temperatury.

Modele z obu serii wyposażone są w fabrycznie zaprogramowane profile temperaturowe i dostarczane z przewodem czujnika o długości 2 m, co pozwala bez podłączania dodatkowego źródła zasilania korzystać z szeregu funkcji alarmowych, w tym ostrzegania o przegrzaniu oraz awarii wentylatora lub czujnika. W nowej generacji urządzeń znalazł się także sterownik konfigurowalny CGC, który może współpracować z wentylatorami DC i EC, a dodatkowo umożliwia samodzielne dostosowanie profili temperaturowych. Pozwala to na użycie wentylatorów w charakterze zestawów rozwojowych.

RS oferuje również ciche i wydajne wentylatory osiowe DC z serii 4300N o dużym przepływie powietrza (do 285 m³/h) i wymiarach 119 x 119 x 32 mm. Zastosowano w nich udoskonalone rozwiązania, takie jak specjalnie ukształtowane łopatki wyrzutowe oraz nowatorskie winglety na końcówkach łopatek, które dzięki poprawie własności aerodynamicznych nie dopuszczają do wystąpienia turbulencji powodujących hałas. W ofercie dostępne są także bardziej wyspecjalizowane wersje z wyjściem sygnału prędkości, wejściem PWM, ochroną przed wilgocią, uszczelnieniem klasy IP68 i czujnikiem temperatury zewnętrznej. Dzięki temu wentylatory mogą być wykorzystane w komputerach, urządzeniach telekomunikacyjnych, napędach, rozwiązaniach automatyki, falownikach solarnych, a także w wielu innych rodzajach urządzeń przemysłowych.

Wentylatory osiowe DC serii 4300N firmy ebm-papst oraz sterowniki wentylatorów są już dostępne w firmie RS w regionach EMEA oraz Azji i Pacyfiku: https://uk.rs-online.com/web/c/?searchTerm=np-ebmpapst-0418_uk&searchType=Offers&dr=N

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl