Nowy inwerter ABB powoduje znaczący wzrost wydajności instalacji solarnych - FALOWNIKI - WYDAJNOŚĆ ENERGETYCZNA - INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE - INWERTERY FOTOWOLTAICZNE - INWERTER CENTRALNY
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowy inwerter ABB powoduje znaczący wzrost wydajności instalacji solarnych
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowy inwerter ABB powoduje znaczący wzrost wydajności instalacji solarnych

Nowy inwerter ABB powoduje znaczący wzrost wydajności instalacji solarnych
fot. ABB

ABB rozpoczyna sprzedaż inwertera centralnego, ważnego komponentu każdej instalacji solarnej, który zapewnia 40-procentowy wzrost mocy

Wyprodukowany przez ABB inwerter (falownik) centralny PVS980 – ważny komponent instalacji fotowoltaicznej, który przekształca prąd stały (DC) wytwarzany przez moduły fotowoltaiczne w prąd zmienny (AC) do wykorzystania w sieci elektroenergetycznej – zwiększa ilość energii dostarczanej do sieci przez pojedynczy inwerter o 40 procent. Taka poprawa parametrów ma ogromny wpływ na opłacalność instalacji. Dzięki zwiększonej mocy, PVS980 pozwala również operatorom na wykorzystanie 30 procent mniej inwerterów niż do tej pory.

Inwerter dużej mocy PVS980 na napięcie 1500 VDC jest w stanie przetworzyć więcej prądu stałego z modułów fotowoltaicznych, zmniejszając całkowitą liczbę inwerterów potrzebnych na obiekcie. Pozwala to zredukować koszty użytkowania elektrowni słonecznej przez cały okres jej eksploatacji. Inwertery centralne wykorzystywane są m. in. w dużych farmach fotowoltaicznych, jak i w instalacjach na budynkach oraz obiektach przemysłowych. Zaprezentowany jako projekt koncepcyjny na wystawie Intersolar w ubiegłym roku, inwerter PVS980 jest obecnie dostępny w sprzedaży, wzbudzając duże zainteresowanie wśród klientów dzięki licznym projektom pilotażowym.

Nowy inwerter został zaprojektowany z myślą o bezproblemowej integracji z cyfrowymi sieciami inteligentnymi oraz redukcji emisji dwutlenku węgla.

Inżynierowie ABB pracowali nad kompaktowością urządzenia, dzięki czemu możliwe stało się zwiększenie mocy o ponad 40 procent i stworzenie inwerterów o dużej mocy znamionowej, nie zwiększając wymiarów urządzenia. Konstrukcja nie pozwala na wnikanie powietrza zewnętrznego do ważnych przedziałów inwertera, dzięki czemu urządzenie może pracować zarówno na mrozie jak i w upale, bez negatywnego wpływu na jego funkcjonalność. Szeroki zakres temperatur eksploatacji i odporność na ciężkie warunki środowiskowe przy wykorzystaniu obudowy odpornej na wodę i pył, pozwalają na pracę przy niezmniejszonych parametrach znamionowych w temperaturze do 50°C.

Wykorzystujący innowacyjny, zamknięty układ chłodzenia, inwerter centralny ABB nie wymaga uzupełniania płynami, nie posiada pomp ani zaworów, które należy serwisować. Dzięki opcjonalnemu zdalnemu monitorowaniu stanu urządzenia, operatorzy elektrowni są w stanie pozyskać dane operacyjne oraz właściwie zaplanować obsługę.

instalacja solarna

 – ABB po raz kolejny przesuwa granice rozwoju w obszarze inwerterów – powiedział Sami Atiya, dyrektor Dywizji Automatyzacji Produkcji i Napędów ABB. – Wykorzystując naszą strategię Next Level, ABB jest w pełni zaangażowana w rozwój energetyki słonecznej, inwestując znaczne środki w badania i rozwój oraz systematycznie wprowadzając pionierskie produkty na rynek.

ABB promuje kompleksowe rozwiązania w zakresie stacji inwerterowych dla energetyki słonecznej, włączając w to inwertery, transformatory oraz rozdzielnice. Firma posiada najnowocześniejsze rozwiązania w branży, dostarczane do wszystkich najważniejszych krajów (USA, Indie, Japonia oraz Chiny), a łączna moc zainstalowana urządzeń ABB to ponad 20 GW. Oferowanie kompleksowych rozwiązań jest jednym z kluczowych obszarów strategii Next Level. 

Źródło: ABB

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
ABB Sp. z o.o.
ul. Żegańska 1, Warszawa
tel.  +48 22 223 77 77
www.abb.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl