Inteligentny system magazynowania energii EcoBlade od Schneider Electric - MAGAZYNOWANIE ENERGII - AKUMULATORY LITOWO-JONOWE - SCHNEIDER ELECTRIC - SYSTEMY ZASILANIA - STRUXUREWARE - MIKROSIECI - ECO BLADE
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Inteligentny system magazynowania energii EcoBlade od Schneider Electric
drukuj stronę
poleć znajomemu

Inteligentny system magazynowania energii EcoBlade od Schneider Electric

Inteligentny system magazynowania energii EcoBlade od Schneider Electric
fot. EcoBlade - rozwiązanie dla domów

Dalszy rozwój energetyki jest uzależniony od nowych technologii w zakresie magazynowania energii. Bazując na dużym doświadczeniu w zakresie zarządzania energią i zasilania systemów o znaczeniu krytycznym, Schneider Electric opracował system EcoBlade, umożliwiający w pełni wykorzystanie potencjału odnawialnych źródeł energii.

Ograniczenie procesu globalnego ocieplenia wymaga pełnego wykorzystania odnawialnych źródeł energii oraz rezygnacji z eksploatacji paliw kopalnych. To z kolei wiąże się z koniecznością opracowania nowych metod magazynowania energii. Do tej pory sieci elektroenergetyczne nie pozwalały na efektywną integrację nowych źródeł energii, ponieważ elektrownie wiatrowe i słoneczne nie były w stanie w pełni zaspokoić popytu na energię w każdym momencie. Jedynym zabezpieczeniem przed przerwami w dostawach energii na przykład na farmach serwerów była instalacja kosztownych i mało efektywnych systemów zasilania awaryjnego, takich jak generatory napędzane paliwami kopalnymi (zwłaszcza ropą naftową).

Temu wyzwaniu sprostać mogą jedynie efektywne i skalowalne systemy magazynowania energii, zapewniające energię elektryczną wtedy, gdy jest ona najbardziej potrzebna. Schneider Electric, globalny lider w dziedzinie zarządzania energią i bezpiecznych systemów zasilania, opracował EcoBlade – skalowalny system magazynowania energii przeznaczony do użytku w gospodarstwach domowych, infrastrukturze IT, przemyśle i sektorze usługowym oraz w sieciach elektroenergetycznych.

EcoBlade to w pełni elastyczny system magazynowania energii oparty na akumulatorach litowo-jonowych. Rozwiązanie składa się z komponentów o rozmiarach 30-calowego ekranu plazmowego i wadze 25 kg, z których każdy wyposażony jest w inteligentny moduł baterii i może pracować również w trybie autonomicznym. W przypadku gospodarstwa domowego z konwerterem podłączonym do paneli słonecznych energia generowana przez system EcoBlade może być wykorzystywana do własnej konsumpcji lub dystrybuowana i sprzedawana do mikro sieci.

EcoBlade Scheider Electric

Poszczególne komponenty mogą być także instalowane w większej liczbie w szafach podłączonych do sieci elektroenergetycznych, centrów danych, budynków, lub zapasowych systemów zasilania, wymagających o wiele większych możliwości magazynowych. W największej skali komponenty mogą być integrowane w dużych kontenerach, zapewniając efektywność na poziomie wielu magawatogodzin i wspomagając system zarządzania energią w całych sieciach.

W pełni skalowalny system EcoBlade jest szybki we wdrażaniu i łatwy w konserwacji. Każdy moduł EcoBlade jest zintegrowany z ekosystemem rozwiązań elektrotechnicznych Schneider Electric, bazując zwłaszcza na pakiecie oprogramowania Struxureware zapewniającym zintegrowaną obsługę w środowisku chmury. Narzędzia Struxureware gromadzą i przetwarzają dane pogodowe i operacyjne, dbając o utrzymanie optymalnej efektywności energetycznej w całym łańcuchu dostaw – już od poziomu generatora (na przykład paneli słonecznych lub turbin wiatrowych) – gwarantując zachowanie efektywności kosztowej w procesie magazynowania i konsumpcji energii.

Ecoblade_pojedynczy moduł

 Ecoblade - pojedynczy moduł

Wdrażanie systemów magazynowania energii w celu rozwoju odnawialnych źródeł energii i mikrosieci jest jednym z 10 punktów na liście celów Schneider Electric, przedstawionych podczas paryskiej konferencji klimatycznej COP21. W przeddzień szczytu Jean-Pascal Tricoire, przewodniczący rady nadzorczej i CEO firmy Schneider Electric mówił: „Znajdujemy się w bardzo ekscytującym momencie, w którym nowe technologie umożliwiają nam całkowite przedefiniowanie naszej gospodarki energetycznej i uczynienie jej bardziej zrównoważoną i efektywną”.

Rozwiązanie EcoBlade trafi na rynek w 2016 roku. Planowana cena EcoBlade wyniesie mniej niż 500 USD za kilowatogodzinę. 

 

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl