Modernizacja turbosprężarek, która zwiększa wskaźnik rentowności inwestycji do 64 proc. - ABB - ZWROT Z INWESTYCJI - TURBOSPRĘŻARKI - SILNIKI SPALINOWE
Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.   Mouser Electronics Poland  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Modernizacja turbosprężarek, która zwiększa wskaźnik rentowności inwestycji do 64 proc.
drukuj stronę
poleć znajomemu

Modernizacja turbosprężarek, która zwiększa wskaźnik rentowności inwestycji do 64 proc.

Modernizacja turbosprężarek, która zwiększa wskaźnik rentowności inwestycji do 64 proc.
fot. ABB

ABB umożliwia przemysłowi modernizację turbosprężarek, które maksymalizują potencjał silników spalinowych, co wpływa na wymierne wyniki finansowe firm. Potwierdzają to najnowsze badania przeprowadzone przez Forrester Consulting.

Niezależne badanie przeprowadzone przez Instytut Forrester Consulting wskazuje, że dzięki modernizacji turbosprężarek ABB przedsiębiorstwa w krótkim czasie mogą osiągnąć znaczne korzyści finansowe.

Badanie opiera się na analizie zwrotu kosztów inwestycji (ROI) ze zmodernizowanych turbosprężarek ABB w jednej z największych elektrowni na Karaibach. Zgromadzono i przeanalizowano dane z trzech silników przed i po modernizacji. Uzyskano wskaźnik NPV (wartość bieżąca netto) w wysokości 1,4 mln USD, w przeliczeniu na okres trzech lat, przy czasie zwrotu wynoszącym 11 miesięcy.

Przemysłowe turbosprężarki wykorzystują energię spalin, aby wtłoczyć więcej powietrza do cylindrów silnika i tym samym zapewnić wyższą sprawność jego pracy. Modernizacja pociąga za sobą wymianę starych turbosprężarek lub ich komponentów na urządzenia nowej generacji. Starannie opracowane procedury modernizacji ABB zapewniają minimalne przestoje w pracy urządzeń. Użycie najnowszej technologii turbosprężarek lub ich podzespołów może zaowocować wieloma potencjalnymi korzyściami jak niższe zużycie paliwa, wyższa sprawność silników i niższe koszty utrzymania. Ogólnie, praca silnika może zostać zoptymalizowana i dopasowana do specyficznych potrzeb operatora.

W badanym przypadku, podczas modernizacji w 6 turbosprężarkach ABB zainstalowano komponenty nowej generacji zapewniające wyższą sprawność silników elektrowni. Większa sprawność silników przełożyła się na oszczędności paliwa rzędu 1,6 proc., co ograniczyło roczne wydatki na paliwo o 470 000 USD. Dzięki zastosowaniu nowej generacji komponentów zwiększono obroty turbosprężarek, co okazało się szczególnie korzystne w najbardziej gorących porach dnia. Przed modernizacją silniki nie mogły stale pracować przy pełnych obciążeniach. Ze względu na wysokie temperatury powietrza występowała redukcja ich mocy. Po modernizacji produktywność elektrowni została zwiększona o 2,4 proc., co dało 537 000 USD dodatkowego rocznego dochodu.

 – Naszym celem jest zapewnienie jak najlepszych i najbardziej skutecznych rozwiązań naszym klientom – mówi Witold Ciesielski, dyrektor Lokalnej Jednostki Biznesu Turbosprężarek ABB w Polsce. – Dlatego zawsze analizujemy zarówno parametry aplikacji jak i potrzeby klienta, a nasi eksperci opracowują rozwiązania, które precyzyjnie spełniają jego oczekiwania biznesowe. Istotne są dla nas wymierne korzyści, jakie mogą osiągnąć nasi klienci, korzystając z rozwiązań ABB.

Obok korzyści finansowych, badanie przeprowadzone przez Forrester Consulting wskazuje na dodatkowe zalety, jakie daje modernizacja turbosprężarki, m.in. wydłużoną trwałość komponentów uzyskaną dzięki mniejszym obciążeniom cieplnym, jak również wydłużonym okresom pomiędzy przeglądami, co pozwala zmniejszyć koszty utrzymania. 

Źródło: ABB

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
ABB Sp. z o.o.
ul. Żegańska 1, Warszawa
tel.  +48 22 223 77 77
www.abb.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl