Kompaktowe roboty typu SCARA w ofercie ABB - MANIPULATORY - ABB - ROBOTY PRZEMYSŁOWE - SCARA - IRB 910SC
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Kompaktowe roboty typu SCARA w ofercie ABB
drukuj stronę
poleć znajomemu

Kompaktowe roboty typu SCARA w ofercie ABB

Kompaktowe roboty typu SCARA w ofercie ABB
fot. ABB

ABB powiększa rodzinę małych robotów o pierwsze w swoim portfolio urządzenie typu SCARA, czyli IRB 910SC. Nowy manipulator jest szybki, wydajny i, co charakterystyczne dla produktów ABB, bardzo precyzyjny. 

Robot ABB SCARA (Selective Compliance Articulated Robot Arm), czyli IRB 910SC to manipulator, który może pracować w ciasnej przestrzeni. Dzięki temu jest idealny do przenoszenia i montażu małych części, jak również do prowadzenia testów produktów i kontroli produkcji. Jego maksymalny udźwig to 6 kg. Jest dostępny w 3 konfiguracjach: IRB 910SC –3/0.45, IRB 910SC – 3/0.55m i IRB 910SC – 3/0.65. Roboty tego typu mają konstrukcję modułową, zróżnicowaną długość ramienia i zasięg odpowiednio: 450 mm, 550 mm i 650 mm. W przypadku tego rozwiązania ABB postawiła na szczególną szybkość i precyzję, tym razem zamkniętą w bardzo małych rozmiarach urządzenia.

  Linia robotów IRB 910 SCARA świetnie uzupełnia ofertą ABB dla rynku spożywczego. Małe rozmiary urządzenia, prostota i lekkość konstrukcji, łatwość montażu, a przy tym wyjątkowa szybkość i precyzja ruchów powodują, że SCARA są idealnym rozwiązaniem do wszelkich zadań sortowania, pakowania, czy układania – mówi Łukasz Drewnowski, kierownik marketingu i sprzedaży Lokalnej Jednostki Robotyki ABB.

Roboty ABB SCARA przeznaczone są do procesów wymagających krótkich cykli, powtarzalności i wysokiej precyzji. Znajdują zastosowanie w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, kosmetycznym i elektronicznym. Zaprojektowane są do takich czynności jak montaż małych części (wkręcanie, wkładanie, montaż, demontaż, mocowanie elementów), przenoszenie części (układanie, sortowanie, transport, pakowanie) oraz kontrola (kontrola produktu, testowanie, kontrola jakości).

Każda wersja robota jest zgodna z normą IP54, co oznacza, że jest zabezpieczona przed wnikaniem pyłów i płynów. Dzięki temu SCARA mogą być wykorzystywane w różnych warunkach produkcyjnych, także automatyzacji pracy w laboratoriach.

Rodzina kompaktowych robotów SCARA ABB

Źródło: ABB

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
ABB Sp. z o.o.
ul. Żegańska 1, Warszawa
tel.  +48 22 223 77 77
www.abb.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl