Zasilacze hydrauliczne Rexroth w urządzeniach do spiekania firmy GeniCore - HYDRAULIKA PRZEMYSŁOWA - NAPĘD HYDRAULICZNY - ZASILACZE HYDRAULICZNE - GENICORE - PULSE PLASMA COMPACTION
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Zasilacze hydrauliczne Rexroth w urządzeniach do spiekania firmy GeniCore
drukuj stronę
poleć znajomemu

Zasilacze hydrauliczne Rexroth w urządzeniach do spiekania firmy GeniCore

Zasilacze hydrauliczne Rexroth w urządzeniach do spiekania firmy GeniCore
fot. Innowacyjna technologia spiekania PPC

Firma GeniCore opiera swoją działalność na przełomowych technologiach w obszarze inżynierii materiałowej. Jednym z głównych produktów firmy GeniCore jest nowatorskie urządzenie PPC (Pulse Plasma Compaction), służące do spiekania materiałów proszkowych, wyposażone w napęd i sterowanie hydrauliczne firmy Bosch Rexroth.

PPC jest efektywnym i uniwersalnym urządzeniem do spiekania szerokiej grupy materiałów proszkowych, umożliwiającym precyzyjną i szybką regulację temperatury w procesie spiekania. Uniwersalność oznacza możliwość spiekania proszków czystych metali, stopów metali i kompozytów ceramiczno-metalowych. Wysoka efektywność spiekania możliwa jest dzięki zastosowaniu metody prasowania na gorąco, w której nagrzewanie proszku odbywa się krótkotrwałymi impulsami prądu, o napięciu kilkadziesiąt razy wyższym, niż ma to miejsce w urządzeniach konkurencyjnych. Zaletami metody jest krótki czas spiekania oraz mały nacisk prasowania.

Hydraulika pod kontrolą

Proces spiekania PPC prowadzony jest pod obciążeniem do 200 kN.  W napędzie hydraulicznym dostarczonym przez firmę Bosch Rexroth źródłem energii jest silnik elektryczny o mocy 6,6 kW, napędzający dwusekcyjną pompę zębatą. W napędzie hydraulicznym prasy dostarczonym przez firmę Bosch Rexroth zastosowano zabezpieczenia przed niekontrolowanymi ruchami siłownika. Elementem dostawy była również szafa sterująca, skomunikowana z nadrzędnym sterownikiem maszyny. Nadrzędny sterownik integruje wszystkie zastosowane systemy, a panel dotykowy HMI umożliwia kontakt operatora z maszyną w trybie automatycznym i manualnym. Napęd hydrauliczny Rexroth został dostosowany do pracy na rynku japońskim, gdzie został zmontowany i uruchomiony. 

Kontakt dla czytelników:
dr inż. Marcin Rosiński
GeniCore Sp. z o.o.
mgr inż. Andrzej Skrocki
Bosch Rexroth, Polska
tel.: +48 22 738 1854
andrzej.skrocki@boschrexroth.pl

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
ul. Jutrzenki 102/104, Warszawa
tel.  +48 22 738 18 00
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl