Zasilacze hydrauliczne Rexroth w urządzeniach do spiekania firmy GeniCore - HYDRAULIKA PRZEMYSŁOWA - NAPĘD HYDRAULICZNY - ZASILACZE HYDRAULICZNE - GENICORE - PULSE PLASMA COMPACTION
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Zasilacze hydrauliczne Rexroth w urządzeniach do spiekania firmy GeniCore
drukuj stronę
poleć znajomemu

Zasilacze hydrauliczne Rexroth w urządzeniach do spiekania firmy GeniCore

Zasilacze hydrauliczne Rexroth w urządzeniach do spiekania firmy GeniCore
fot. Innowacyjna technologia spiekania PPC

Firma GeniCore opiera swoją działalność na przełomowych technologiach w obszarze inżynierii materiałowej. Jednym z głównych produktów firmy GeniCore jest nowatorskie urządzenie PPC (Pulse Plasma Compaction), służące do spiekania materiałów proszkowych, wyposażone w napęd i sterowanie hydrauliczne firmy Bosch Rexroth.

PPC jest efektywnym i uniwersalnym urządzeniem do spiekania szerokiej grupy materiałów proszkowych, umożliwiającym precyzyjną i szybką regulację temperatury w procesie spiekania. Uniwersalność oznacza możliwość spiekania proszków czystych metali, stopów metali i kompozytów ceramiczno-metalowych. Wysoka efektywność spiekania możliwa jest dzięki zastosowaniu metody prasowania na gorąco, w której nagrzewanie proszku odbywa się krótkotrwałymi impulsami prądu, o napięciu kilkadziesiąt razy wyższym, niż ma to miejsce w urządzeniach konkurencyjnych. Zaletami metody jest krótki czas spiekania oraz mały nacisk prasowania.

Hydraulika pod kontrolą

Proces spiekania PPC prowadzony jest pod obciążeniem do 200 kN.  W napędzie hydraulicznym dostarczonym przez firmę Bosch Rexroth źródłem energii jest silnik elektryczny o mocy 6,6 kW, napędzający dwusekcyjną pompę zębatą. W napędzie hydraulicznym prasy dostarczonym przez firmę Bosch Rexroth zastosowano zabezpieczenia przed niekontrolowanymi ruchami siłownika. Elementem dostawy była również szafa sterująca, skomunikowana z nadrzędnym sterownikiem maszyny. Nadrzędny sterownik integruje wszystkie zastosowane systemy, a panel dotykowy HMI umożliwia kontakt operatora z maszyną w trybie automatycznym i manualnym. Napęd hydrauliczny Rexroth został dostosowany do pracy na rynku japońskim, gdzie został zmontowany i uruchomiony. 

Kontakt dla czytelników:
dr inż. Marcin Rosiński
GeniCore Sp. z o.o.
mgr inż. Andrzej Skrocki
Bosch Rexroth, Polska
tel.: +48 22 738 1854
andrzej.skrocki@boschrexroth.pl

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
ul. Jutrzenki 102/104, Warszawa
tel.  +48 22 738 18 00
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl