Świet(l)ny nastrój nawet w jesienne wieczory - STEROWANIE OŚWIETLENIEM - ARANŻACJA WNĘTRZ - HAGER - BERKER - ŚCIEMNIACZE - SCENY ŚWIETLNE
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Świet(l)ny nastrój nawet w jesienne wieczory
drukuj stronę
poleć znajomemu

Świet(l)ny nastrój nawet w jesienne wieczory

Świet(l)ny nastrój nawet w jesienne wieczory
fot. HAGER

Przytulny nastrój najłatwiej zbudować odpowiednim oświetleniem sterowanym przez innowacyjne platformy elektroniki

Gdy wieczory stają się coraz dłuższe, więcej czasu spędzamy w domowym zaciszu. Nietrudno wówczas o przygnębiające samopoczucie spowodowane brakiem naturalnego światła. Warto poprawić sobie humor, tworząc w domu niepowtarzalną atmosferę kreowaną przez cichą muzykę, nastrojowe oświetlenie czy delikatny zapach olejku eterycznego.

Nasz nastrój budują doznania odbierane przez wszystkie zmysły. Wzrok, słuch, a także dotyk i zapach mają niebagatelny wpływ na to, jak się czujemy i w jakim jesteśmy humorze.

Szczególnie jesienią i zimą, bardziej niż w jakimkolwiek innym okresie roku, nasze samopoczucie wymaga odpowiedniej troski. Aby nie dać się melancholii, warto zadbać o dopieszczenie swoich zmysłów. Mankamenty jesieni, takie jak szybko zapadający zmrok, niskie temperatury czy deszczowa aura, można obrócić w jej zalety. Nie ma bowiem nic przyjemniejszego od wieczoru spędzonego z książką przy dźwiękach jesiennego deszczu, w pokoju dyskretnie oświetlonym ciepłym światłem.

Jesień nie taka straszna

Aby jesienią nadać swoim czterem ścianom nieco przytulności, warto zastosować kilka trików stylizacyjnych. Na salonowych meblach wypoczynkowych można ułożyć koce i poduszki w energetyzujących kolorach: żółtym, pomarańczowym i czerwonym. Dodatki te pozwolą ogrzać się w chłodne wieczory podczas oglądania filmu lub czytania książki, a przy okazji ożywią pomieszczenie. O tej porze roku warto postawić na dekoracje z wrzosów lub suszonych kwiatów. W jadalni można pokusić się o nowy obrus, podkładki lub dzbanek i filiżanki na herbatę w odcieniach odpowiadających kolorom pozostałych dekoracji. Aby uzupełnić stylizację oraz stworzyć klimat sprzyjający relaksowi, nie można zapomnieć o zapaleniu świec zapachowych oraz stylowych lampionów. Stworzenie nastrojowego wnętrza jest niezwykle ważne, gdy na zewnątrz jest nieprzyjemnie. Zmiana wystroju, klimatyczna muzyka i odpowiednie światło mają ogromny wpływ na zachowanie harmonii oraz poprawę samopoczucia.

Ściemniacz obrotowy Berker R. classic, fot. HAGER

Ściemniacz obrotowy Berker R. classic, fot. HAGER

Wnętrze wypełnione światłem

Aby móc dopasować moc światła do poszczególnych stref, pory dnia czy wykonywanych czynności, warto pomyśleć o zainstalowaniu systemu ściemniaczy pozwalającego na sterowanie źródłami oświetlenia LED. Za pomocą jednego przycisku można zmienić natężenie wielu źródeł światła naraz, dopasowując je do indywidualnych potrzeb. To szczególnie przydatne rozwiązanie zwłaszcza w okresie jesiennym, gdy aktywność domowników trwa jeszcze długo po zachodzie słońca. Dzięki inteligentnym ustawieniom dostępnym w innowacyjnych platformach elektroniki można stworzyć idealną scenę świetlną na przykład do wspólnego obiadu czy kolacji, na co pozwalają programy typu „posiłek”. Natomiast siadając do seansu filmowego, można uruchomić program „telewizja”, który automatycznie gasi niepotrzebne źródła światła i uruchamia podświetlenie za ekranem. Ściemniacze to również doskonałe rozwiązanie do sypialni. Subtelne światło sprzyja relaksowi przy nocnej lekturze lub pozwala stworzyć intymny nastrój. Na koniec dnia można upewnić się, czy wszystkie światła w domu zostały zgaszone, klikając przycisk przy łóżku, co pozwala przespać spokojnie całą noc.

Ściemniacz obrotowy Berker Q.1, fot. HAGER

Ściemniacz obrotowy Berker Q.1, fot. HAGER

Producent: Hager Polo Sp. z o.o.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Hager Polo Sp. z o.o.
ul. Fabryczna 10, Tychy
tel.  +48 32 32 40 100
fax.  +48 32 32 40 150
www.hager.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl