Nowy napęd cyfrowy NovoCon od Danfoss - DANFOSS - HVAC - ZDALNE STEROWANIE - AUTOMATYKA BUDYNKOWA - NAPĘDY - NAPĘDY I STEROWANIE - NOVOCON
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowy napęd cyfrowy NovoCon od Danfoss
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowy napęd cyfrowy NovoCon od Danfoss

Nowy napęd cyfrowy NovoCon od Danfoss
fot. Napęd cyfrowy Danfoss NovoCon® S

NovoCon® S to najnowsze rozwiązanie 4 w 1 pozwalające na znacznie więcej w obszarze automatyki budynkowej i wodnych instalacji HVAC.

Napęd cyfrowy NovoCon® S został zaprojektowany specjalnie do zaworu AB-QM, wiodącej armatury równoważąco-regulacyjnej dla wodnych instalacji HVAC. Dzięki nowemu rozwiązaniu, równoważenie wodnego układu stało się dynamiczne i w pełni zautomatyzowane.

NovoCon® S to rozwiązanie posiadające 4 funkcje w jednym urządzeniu: napęd, magistrala komunikacyjna, wskaźnik przepływu i rejestrator danych. Napęd łączy system wodnego ogrzewania i chłodzenia z automatyką budynku za pośrednictwem BACnet. Pozwala to na zaawansowaną kontrolę, lepszą elastyczność, oszczędność czasu podczas montażu i uruchamiania, umożliwia otrzymywanie informacji o stanie budynku i potencjalnych alarmach w celu natychmiastowego rozwiązywania problemów w systemie, a także aktywuje funkcje zdalnego sterowania, np. przepłukanie setek zaworów zajmie tylko jedno kliknięcie myszką. Połączenie zaworu AB-QM z napędem NovoCon®  S zrewolucjonizowało systemy wodnego ogrzewania i chłodzenia, ze względu na automatyzację i zdalną weryfikację stanu układu, co gwarantuje oszczędność czasu i uniknięcie błędów.

Funkcja zdalnego sterowania

Możliwość zdalnego sterowania jest główną funkcją połączenia zaworu AB-QM i NovoCon™ S z systemem zarządzania budynkiem. Zdalne uruchomienie, płukanie i sterowanie nie tylko oszczędza cenny czas na różnych etapach montażu i uruchamiania, lecz także eliminuje potrzebę angażowania technika lub inżyniera do wykonywania standardowych czynności kontrolnych lub przeprowadzania poszukiwań uciążliwych do zlokalizowania usterek w miejscach trudno dostępnych. Napęd cyfrowy umożliwia podłączenie BMS za pośrednictwem magistrali, dzięki czemu można pobrać informacje od każdego napędu.

Instalacja i uruchamianie

Podczas montażu i uruchamiania czas jest najważniejszy. Standardowa procedura podczas uruchamiania obejmuje montaż zaworów, przepłukanie i napełnianie układu, następnie wykonanie nastaw zaworów oraz montaż napędów. Jeśli w układzie jest powietrze, trzeba w pełni otworzyć wszystkie zawory, czyli zdjąć napęd, ręcznie zmienić ustawienie zaworu, przepłukać i odpowietrzyć instalację, a następnie ponownie na każdym zaworze ręcznie nastawić przepływ i ponownie zamontować napęd. Dzięki NovoCon™ S wszystko to odbywa się w krótszym czasie: jednoczesny montaż zaworu i napędu, wykonywanie nastaw na zaworze nie jest wymagane, specjalne przewody z wtyczkami ułatwiają i przyspieszają montaż, sufity można zamknąć natychmiast po otrzymaniu wizualnej informacji zwrotnej z napędu, nie ma potrzeby inspekcji odbiornika lub demontażu napędu, jednym kliknięciem myszy można w pełni otworzyć setki zaworów w celu przepłukania instalacji; po przepłukaniu instalacji, jednym kliknięciem przywraca się zawory do żądanych ustawień.

Integracja systemu

W przypadku NovoCon™ S, komunikacja nawiązywana jest poprzez magistralę komunikacyjną, co znacznie zmniejsza ilość punktów danych. Zmniejsza to koszty programowania i minimalizuje zarówno ryzyko błędów w systemie, jak i całkowite koszty zużycia energii.

Napęd cyfrowy Danfoss NovoCon S

Napęd cyfrowy Danfoss NovoCon® S:

  • Wysoce dokładny, wielofunkcyjny napęd przeznaczony do współpracy  z zaworem AB-QM DN 10-32.
  • Łączy wodną instalację HVAC z automatyką budynku za pośrednictwem BACnet.
  • Funkcja prowadzenia rejestru i alokacji zużycia energii (od końca 2015 roku).
  • Wskaźnik przepływu w oparciu o analizę porównawczą zużycia energii.
  • Do zastosowania m.in. w biurowcach, centrach handlowych, hotelach, muzeach.
  • Dostępny jest również w wersji hybrydowej, do stosowania w budynkach, w których wymagane jest rozwiązanie wykonane na zamówienie.
follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Danfoss Poland Sp. z o.o.
ul. Chrzanowska 5, Grodzisk Mazowiecki
tel.  022 7550700
fax.  022 7550701
www.danfoss.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl