ABB i Microsoft wspólnie uruchomią platformę usług ładowania pojazdów elektrycznych nowej generacji - MICROSOFT - ABB - E-MOBILITY - ŁADOWANIE POJAZDÓW ELEKTRYCZNYCH
Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.   Mouser Electronics Poland  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności ABB i Microsoft wspólnie uruchomią platformę usług ładowania pojazdów elektrycznych nowej generacji
drukuj stronę
poleć znajomemu

ABB i Microsoft wspólnie uruchomią platformę usług ładowania pojazdów elektrycznych nowej generacji

ABB i Microsoft wspólnie uruchomią platformę usług ładowania pojazdów elektrycznych nowej generacji
fot. Microsoft

Oparta na technologii przetwarzania w chmurze platforma będzie łączyć wiodące rozwiązania ABB w zakresie szybkiego ładowania z najnowocześniejszymi usługami oferowanymi przez Microsoft.

ABB i Microsoft Corp. udostępniły nową, globalną platformę usług szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych. Powiązanie wiodących na rynku stacji ładowania pojazdów elektrycznych firmy ABB z platformą obliczeniową w chmurze Microsoft Azure zapewni klientom ABB stabilność, skalowalność i zaawansowaną obsługę. W ramach tej współpracy będą również wykorzystywane możliwości wynikające z technologii uczenia się maszyn i analizy predyktywnej, które pomogą w tworzeniu nowych rozwiązań w przyszłości.

 – Efektywność i stabilność platformy są kluczowymi wyróżnikami, które decydują o pomyślnym funkcjonowaniu nowoczesnej stacji ładowania pojazdów elektrycznych z wykorzystaniem systemów teleinformatycznych. Współpracując z firmą Microsoft, ABB może zaoferować najlepsze w swojej klasie rozwiązania operacyjne oraz innowacyjne, nowoczesne usługi - coś, co nazywamy Internetem rzeczy, usług i ludzi – powiedział Pekka Tiitinen, prezydent Dywizji Automatyzacji Produkcji i Napędów.

W ramach współpracy wszystkie systemy ładowania ABB zostaną podłączone do chmury Microsoft Azure i „otoczone” usługami dodatkowymi, co umożliwi operatorom i producentom oraz partnerom czerpanie korzyści z rozwiązania najwyższej klasy.

Wiele marek samochodowych inwestuje w dynamicznie rozwijający się rynek pojazdów elektrycznych, na który w przyszłym roku mają zostać wprowadzone nowe modele samochodów. Według raportu serwisu Hybrid Cars, łączna liczba pojazdów elektrycznych sprzedanych na całym świecie przekroczyła już milion sztuk, z czego połowa została zakupiona w ciągu ostatnich 14 miesięcy.

ABB i Microsoft wspólnie uruchomią platformę usług ładowania pojazdów elektrycznych nowej generacji

Szybki wzrost liczby pojazdów elektrycznych na świecie następuje wraz z tworzeniem zaawansowanej infrastruktury ładowania i zasilania. Obecnie na całym świecie jest 106 tys. dostępnych publicznie stacji ładowania, przy czym – według agencji Navigant Research – globalne przychody z usług ładowania pojazdów elektrycznych mają wzrosnąć z 152,6 mln USD w 2015 roku do 2,9 mld USD do roku 2023 roku.

 – Żyjemy dziś w świecie doceniającym zalety mobilności i usług „w chmurze”, co staje się zresztą coraz bardziej widoczne na globalnym rynku pojazdów elektrycznych. Współpraca z ABB pomoże nam spełnić jedną z naszych ambicji, jaką jest zbudowanie inteligentnej platformy „w chmurze”. Spodziewamy się, że nasza technologia i usługi staną się wyróżnikiem rozwiązań ABB – powiedziała Peggy Johnson, wiceprezes Microsoft ds. rozwoju biznesu.

Źródło: ABB

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
ABB Sp. z o.o.
ul. Żegańska 1, Warszawa
tel.  +48 22 223 77 77
www.abb.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl