Oprawy URBANO LED Dobrym Wzorem oświetlenia ulicznego - OŚWIETLENIE ULICZNE - OPRAWA ULICZNA - DOBRY WZÓR - LUGBOX - URBANO LED
Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.   Mouser Electronics Poland  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Oprawy URBANO LED Dobrym Wzorem oświetlenia ulicznego
drukuj stronę
poleć znajomemu

Oprawy URBANO LED Dobrym Wzorem oświetlenia ulicznego

Oprawy URBANO LED Dobrym Wzorem oświetlenia ulicznego
fot. LUG

Instytut Wzornictwa Przemysłowego wyłonił zwycięzców w siedmiu kategoriach konkursu Dobry Wzór 2015. Tytuł najlepszego produktu w kategorii Sfera publiczna otrzymała oprawa oświetlenia ulicznego URBANO LED. To już kolejny tytuł Dobry Wzór dla LUG Light Factory.

 

 – Dobry Wzór to istotne wyróżnienie, ponieważ produkty ocenianie są przez specjalistów z dziedzin wzornictwa przemysłowego oraz designu. Zwycięzcy konkursu muszą wypełnić szereg kryteriów w obu tych obszarach. W kategorii Sfera Publiczna pokonaliśmy 14 konkurentów zakwalifikowanych do finału. To duże osiągnięcie – komentuje Ryszard Wtorkowski, Prezes Zarządu LUG Light Factory Sp z o. o.

URBANO LED doskonale wpisuje się w kategorię, w której została wyróżniona, ponieważ lampa uliczna stanowi jeden z podstawowych elementów otwartej przestrzeni publicznej. Oświetlając ulice i drogi warunkuje bezpieczeństwo na jezdni i w jej otoczeniu. Dzięki wysokiej jakości emitowanego światła i niezawodności zapewnia dobrą widoczność, umożliwia szybkie reakcje kierowców i pieszych w dynamicznie zmieniających się warunkach drogowych.

Niezawodność i długowieczność URBANO LED wynika z zastosowanych rozwiązań konstrukcyjnych - innowacyjnego systemu pasywnego chłodzenia i aerodynamicznego profilu. Ukształtowanie powierzchni zewnętrznych oprawy modeluje przepływy powietrza w taki sposób by zapewnić jej optymalne w każdych warunkach pogodowych chłodzenie.  Dzięki temu w kompaktowej obudowie oprawy uzyskano moc i wydajność świetlną do tej pory dostępną jedynie w większych produktach.

 – Współzależność cech termodynamicznych, użytkowych, estetycznych i aerodynamicznych przekłada się na walory użytkowe. Mniejsza oprawa o aerodynamicznym kształcie może być zainstalowana na wyższych lub lżejszych słupach z aluminium, co wpływa na osiągnięcie dodatkowych oszczędności przez inwestorów, jakimi w przypadku oświetlenia ulicznego są często władze samorządowe, a finalnie podatnicy – wyjaśnia Ryszard Wtorkowski.

Dodatkowo oprawa zaprojektowana jest w taki sposób by utrudnić gromadzenie zabrudzeń i umożliwić samooczyszczenie pod wpływem wiatru i deszczu. Dzięki temu URBANO przez długi czas pozostaje estetyczne i utrzymuje swoje parametry techniczne.

Wyjątkowość tego produktu wynika z projektu wykonanego nie tylko z myślą o skutecznej realizacji funkcji oświetleniowej, ale też z dbałością o zapewnienie maksymalnego komfortu pracy jej aktywnych użytkowników, jakimi są instalatorzy i serwisanci oświetlenia drogowego. Produkt został pomyślany tak, aby jedna osoba mogła bez problemu sama zainstalować cały system. W tym celu wyeliminowano swobodne elementy, które pracujący na wysokościach monter mógłby upuścić, a proces instalacji podzielono na etapy umożliwiające wykonanie go w łatwy sposób, bez konieczności pomocy drugiego instalatora. Czytelna konstrukcja oprawy podpowiada użytkownikowi sposób obsługi.

oprawa oświetlenia ulicznego URBANO LED

 – Zespół projektowy LUG od dawna pracuje nad tym, aby produkty dostarczały wysokiej jakości oświetlenie, ale także aby były przyjazne dla użytkowników. Ergonomia montażu to cecha pozwalająca znacznie usprawnić pracę instalatorów, co oszczędza ich czas i pieniądze inwestorów. Maksymalne możliwe ułatwienia montażu projektujemy we wszystkich nowych produktach, co widać w linii produktów LUGBOX – dodaje Prezes LUG Light Factory.

Możliwość wykonania instalacji przez jedną osobę również wpływa znacząco na obniżenie kosztów instalacji i całej inwestycji.

Jak łatwo zauważyć cechy użytkowe URBANO LED, walory estetyczne i oszczędności przenikają się, co potwierdza, że realizowane w skuteczny sposób wzornictwo przemysłowe ma służyć osiąganiu wielostronnych korzyści i oszczędności. Stylistyka oprawy przemysłowej nie jest kwestią najistotniejszą, jednak nowoczesna technologia uzewnętrznia się w wyglądzie.

Źródło: LUG

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
LUG Light Factory Sp. z o.o.
ul. Gorzowska 11, Zielona Góra
tel.  +48 68 45 33 200
fax.  +48 68 45 33 201
www.lug.com.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl